Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek egy év munkanélkül...

Szerintetek egy év munkanélküliség nagyon soknak számít?

Figyelt kérdés
2020. szept. 2. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az már igen.
2020. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván egy HR-esnek igen, de az az igazság, hogy egy másfél év az átlagos munkakeresési idő. Nekem már három hónap miatt is magyarázkodni kellett. Legszívesebben megráztam volna a HR-es csajt, hogy hahó, te eddig dobozban éltél??? Korona van, gazdasági válság van.
2020. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem! Ha nincs, akkor nincs. Pláne most. Nekem se lenne, csak szerencsém van. Néha úgy érzem, rám vigyáznak. 😞

Sok sikert neked! Ha ez kis vigaszképp szolgál, nem vagy egyedül, rengetegen munkanélküliek jelenleg.

2020. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, alig lehet munkát találni. Mindig csak a biztosító ügynökös állásokkal találnak meg, azzal nem sokat érek, lehúzásnak tűnik az egész. Néha behívnak egy-egy gyárba betanított munkára, de oda sem vesznek fel mert szerintük túlképzett vagyok és biztos azonnal lelépnék ha kapnék egy jobb ajánlatot. De hiába van diplomám, ha nem érek vele semmit. A jobb állásokra (ha esetleg van meghirdetve, nagyon ritka) be sem hívnak soha. Csak azt nem értem akkor ezekre az irodai munkákra hogyan kerülnek be emberek? Soha nem láttam még meghirdetve, de bemegyek egy ilyen helyre aztán 3-4 emeletes épület tele van irodistákkal. A környéken is lenne lehetőség, vízügy, magyar közút, katasztrófavédelem, földhivatal, munkaügyi hivatal, bíróság, kormányablakok, okmányiroda, polgármesteri hivatal, munkaközvetítő irodák, stb. Soha egyetlen állás sincs ezekre a helyekre meghirdetve. Nehogy már valaki ne tudja ellátni ezeket a munkákat akár egy sima érettségivel.
2020. szept. 2. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Kicsit adj lejjebb most az igényeidből. Én is vezetőből lettem gyümölcsárus a vírus miatt. Irodába én eddig kizárólag protekcióval kerültem be.

Az ilyen helyek mint eladók, árusok egy dologra nagyon jók: kapcsolatokat építeni. Így lett kétszer is munahelyem. Biztosítósok, MLM-esek, nekik a telefont se vedd el ha jót akarsz magadnak.

Nem fogsz simán, önéletrajz beadós módszerrel munkát találni. Mindig lesz egy ember, aki protekciós, és előtted felveszik. Kicsit legyel furfangosabb, és vállalj el egyszerűbb dolgokat is. Attól, hogy letettél egy diplomát (ami szép, es gratulálok hozzá), még nem építettél fel semmi olyat amitől te egyből jó pozícióba juthatsz.

2020. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam már, hogy amíg van annyi pénzem veszek egy repülőjegyet valami dél-európai városba ahol lehetne csövezni a szabadban egész évben...csak az a gond hogy ezek a városok mint Nápoly vagy Marseille, esetleg Athén biztosan tele vannak már munkanélküliekkel és csövesekkel. A gazdagabb északi városokban meg halálra fagysz télen. Na meg most a járvány miatt nehezebb is utazni, de remélem ennek minél hamarabb vége lesz. Elegem van már ebből a szenvedésből itthon, nem is hiszem hogy lesz valaha értelmes állásom.
2020. szept. 2. 19:18
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

Ha van hozzá bátorságod, vállalj külföldi alkalmi állásokat. Lehetőleg valakivel ketten. Ha bejön az alkalmi, már hosszabb távra is kimehettek. Jól keres, pár évet beáldozol és jössz haza.

Tanfolyamokra is elmehetsz a kormányhivatalokba, amíg még egyáltalán van. Itt kb. havi 70 ezret kapnál is. Ha van félretett pénzed, tedd le a jogsit, és futárkodj.

2020. szept. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jelen helyzetben nem.
2020. szept. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is már 8 hónapnál tartok...
2020. szept. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%
Igen, az már az.
2020. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!