Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon jelenleg...

Magyarországon jelenleg tényleg ennyire nincs munka?

Figyelt kérdés
Magas munkanélküliség, végzettség függetlenül, ha van külföldi munka, akkor menni kell?

2020. júl. 6. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Külföldön sincs, a vírus tönkretett mindent. ☹️
2020. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon sincs, csak minden allam segitett az allampolgarainak, vallalkozoinak annyival, hogy ki tudjak huzni.
2020. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ebben a külföldi munkás témában az a legfurcsább, hogy itthon is minimál bér közeli helyzetből kimennek egy másik országba, hogy megkeressék az ottani minimálbért, de hogy ebből valamennyit haza is tudjanak hozni ott kb 6 ember lakik egy lakásban és rettenetesen spórolnak.


Az ügyesebbek visszatérnek egy kis költőpénzel, de nagyon sokan csak évek mulva realizálják, hogy egyátalán nem érte meg kimenni, mert vagy semmit sem raktam félre vagy éppen olyan keveset, hogy nem érte meg maga a folyamat.


Unokatestvérem is ugyan ebben a helyzetben volt. Kiment dolgozni egy német gyárba és 1 használt autó, plusz egy Macbook Air megvételén kívül semmi mást nem tudott felmutatni 1,5 év munka után úgy hogy rettenetesen érezte kint magát.


Nekem a végzettségem, olyan hogy nagyon jól tudnék kint keresni, irodai munkában és nagyon gyorsan is találnék kb bárhol állást, sok országban akár gyorsított állampolgárosítást is tudnék igényelni azt hiszem.


Viszont itthon is jó a fizetésem? Akkor minek kéne itt hagynom a családom, kinti hasonló szinvonalú élethez?


Nagyon nem értem ezt a "külföldre megyünk dolgozni" mozgalmat. Azokat igen, akik világot akarnak látni vagy éppen elköltözni, de a többieket nem.

2020. júl. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, képzettség kérdése, hogy ki hol és miként éli meg, de én úgy tapasztalom, hogy rossz a helyzet.
2020. júl. 6. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Hát, ez leginkább a mikrokörnyezetedben található üres állások számától, a te mobilitásodtól és a szakmádtól függ, kedves Kérdező.
2020. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért mert nincs munka az én városomban is nyitotak 1 toborzo irodát.Egyedül Pesten van de mivel a járatokat is ritkitják hogy,élhetetleneb legyen oda se lehet fel jutni.Albérletel meg semmmi nem marad jól ki van találva.Ezért inkáb ki mennek ott legaláb esély van mert itt sogor koma rendszer van.
2020. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol nagyon rossz a helyzet :(, azért veszély helyzetben az anyagi segítség nagyon eltérőek.

Pl ahol én elek minden egyes ember megkapta a €350/ hét. Ebből meg lehetet élni.

Ha egy pár bérel egy szobát €600, és keresnek minimál bért azaz €2800 abból lehet félre tenni ha akar az ember.

Rezsi minimális / 2 hó...

Én vígan megélek :) és egyedül keresek 4 főre, 4 szobás ház, autó , luxus dolgok amiket otthon esélyem sem volna meg vásárolni. . stb...

2020. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A koronavírus alatt sok munkahely bezárt. És akkor pl lehet, hogy nehéz lesz "újraépíteni" a céget; tehát lehet, hogy pl elbocsájtások is lesznek.
2020. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!