Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A próbaidő alatt el lehet...

A próbaidő alatt el lehet menni táppénzre?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha az első napon eltöröm a lábamat a munkahelyen?
2020. szept. 2. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Elmehetsz, de 99%, hogy kirúgnak.
2020. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 2016-ban 2 hónap után el kellett mennem tappenzre/betegszabira 1,5 hétre. Még egy hónap volt hátra a próbaidőmbol. Nem volt belőle gond.
2020. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Első napon nem tudom, de én fél éves próbaidőnél 3 hónap után ripityára törtem az egyik kezem, 6 hétig voltam kiírva és utána még sokáig nem tudtam használni idegsérülés miatt. Irodai munka volt, de a 6 hetes betegszabiról fél kapacitással jöttem vissza, ehhez képest utána még 3 évig ott dolgoztam.

Egyébként abszolút cégfüggő, nagy multiknál (főleg külföldiknél) nem szoktak ezért senkit sem kirúgni, más fajta cégekkel nincs tapasztalatom.

2020. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Harom honapos probaido masodik heteben vakbelgyulladasom lett.A mutet elott felhivtam a munkaadomat,tajekoztattam a helyzetrol.Annyit mondott,hogy sajnalja,de akkor ennyi volt...Vegul is igazuk volt.
2020. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha eltorod a labadat elso nap a munkahelyen az üzemi balesetnek számít csak h tudjad🙂ha pont akkor rugnanak ki..nos kicsit se lenne feltuno ugy h egy szep kis munkaugyi pert is a nyakukba lehet akasztani. Amugy viccet felre teve proba idon belul barmikor megvallhatnak toled indoklas nelkul..
2020. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja es cegfuggo de emiatt a legtobb munkahelyrol proba ido alatt se rugnak ki. Probaido utan meg mar jogok vannak🙂tappenz miatt 1atalan nem rughatnak ki, mas miatt igen de azt is alapos indokkal a munkaltato reszerol. Nem olyan egyszeru az ahogy sokak hiszik h így kirugjak ugy kirugjak..aki tisztaban van az mtk szabalyaival annak nem lesz lelkifurdolasa fel ev tappenz utan🙂
2020. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!