Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenért rinyáló/zsörtölődő...

Mindenért rinyáló/zsörtölődő beosztottat hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés
Tényleg MINDENÉRT. Az embernek elmegy az életkedve, ha hallgatja. A legpofátlanabb dolog, amikor elpanaszkodja, hogy mennyire rosszul érezte magát a Dél-Olasz körutazásán, aztán a kollégák nagy része 1 hétre se jut el nyaralni. Hogy késett a busza tíz percet, világvége. Hízott egy kilót, világvége. Munkájára sosem panaszkodik, azt mondja, addig sem agyal a mindenen.
2020. szept. 4. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mik a lehetőségek? Mit vállalnál be? Mennyi idős, te hogy érzed magad körülötte?


Ennyiből azt mondanám neki: "Szeretnék neked elmondani valamit, és örülnék ha végighallgatnál, mert erősen negatív hatással vagy a munkakörnyezetedre, talán saját magadra is és nem vagy tudatában. Visszajelzést adok rólad és szeretném, ha ezt nem értenéd félre.

Folyamatosan hallatszik a panaszkodásod, úgy érződik, mintha mindenből problémád lenne, ezzel keserű hangulatot teremtve. Nyugodtan lehetsz olyan amilyen szeretnél, de ezzel rontod a közeget, és nekünk ez így nem jó. Köszönöm, hogy meghallgattál."


MINDENKIT úgy kell kezelni, hogy elmondod mit érzel, mit várnál el és helyette mit tapasztalsz. Átadod a másiknak a tapasztalatod úgy, hogy megért téged, megérti hogy nem akarsz rosszat, visszajelzést adsz a viselkedéséről és az igényeidről.

2020. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném, hogy "valami jó dolog is történt veled"?

Vagy egyik fülemen be másikon ki. Addig csinálják amíg van közönségük. Nekem egy szomszédom ilyen. Egy darabig hallgattam aztán nagyon meguntam és mikor rákezdi a panaszkodást elköszönök hogy sietnem kell.

2020. szept. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is van ilyen kolléganőm, reménytelen eset. annyira kevés az önbizalma, hogya világot egy veszélyes helynek látja, és mindig mindentől fél. kva fárasztó, már csak azért is, mert anyagilag ő áll a legjobban mindneki között, és mégis mindig attól retteg, hogy nem lesz pénze.
2020. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!