Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a kollegám részérő...

Szerintetek a kollegám részéről ez személyes cseszegetés vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Január óta dolgozom egy munkahelyen, mostanra tanultam be. A többi kollegám rendes velem, meg vannak elégedve, viszont egy lány az eleje óta csesztet.

Mindig talál bennem valamit, amit felnagyít és elkezd vele csesztetni. Bunkózik, teszi a megjegyzéseket állandóan burkoltan is (pl. mikor pihenőnapos vagyok beszól hogy de jó nap lesz - és nyilvánvalóan rám érti). Többször nekem esett már ha éppen szar napja volt, néha olyan hangnemben beszél velem, hogy az embertelen és ha megpróbálom vele megbeszélni akkor nekem esik és neki áll feljebb hogy én hogy jövök ehhez, hiszen ő nem csinál semmit.

Egyszerűen nem tudom azt hinni, hogy ez nem személyes, hiszen ok nélkül csesztet. A munkámat véleményezi, és leszólja (holott mellette

Egyidősek vagyunk, és azóta zavarja mióta én jobban dolgozom mint ő. Én nem cseszegetem semmivel, sosem voltam vele bunkó, viszont néhány hete (mióta lekiabált munka közben) tudatosan kerülöm és csak munkaügyben szólok hozzá, és ez sem tetszik neki. Próbálok nem foglalkozni vele, de ha dolgozom és ő is ott van, akkor nagyon megkeseríti a bent létemet, viszont emiatt nem akarok munkahelyet váltani.

Mit tegyek? :(


2020. szept. 9. 11:37
 1/3 TR75 ***** válasza:
93%

Sajnos bármit csinálsz, abba bele fog kötni.

Mások mit mondanak? (Gondolom, a többség azt mondja, hogy nem vett észre semmit, szerintük csak felfújod a dolgot, túl érzékeny vagy.)

A legészszerűbb dolog, ha előbb négyszemközt, aztán tanú jelenlétében megpróbálod ezt tisztázni, és elmondani neki, hogy amennyiben nem változtat, fölötteshez mész a dologgal. És aztán fölötteshez mész.

Csak hát ilyenkor nagyon-nagyon higgadtnak kell lenned, mert minden kis hibádat felnagyítja majd. Főleg, ha mások is igazolják a dolgot.

Sajnos ez a zaklatás nehezen bizonyítható, pontosan ezért csinálja. Valószínűleg féltékeny/irigy. vagy egyszerűen ilyen sz.rkeverő.

2020. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

NEM egyszerű a képlet! Speciel, megpróbálnám azt meghúzni, hogy amikor elmennek nála otthonról, akkor kivétel nélkül mindig a témához nem illeszthető válaszokat kapna tőlem. Pl. "Csak ennyit csináltál?" -> Szerintem is párás! Ha érzékelhető, hogy normális a kommunikáció az irányodba, akkor pedig normális válaszokat adsz.

Másik lehetőség, hogy amikor cseszeget, kategorikusan azt válaszolod neki mindenre, hogy "Igen, - én is kívánlak!" El fogja ejteni a fogast - és nyugodj meg, egy idő után kerülni fogja az irányodba erőltetett kommunikációt! Akkor aztán tényleg szó szerint örülni fog annak, ha nem találkoztok, - de megdolgozott ezért!

2020. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a főnöknek, mondd el őszintén, mi van. És mint a dedóban, üljetek le megbeszélni.
2020. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!