Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszakás műszak után levertség...

Éjszakás műszak után levertség, és fáradtság egésznap?

Figyelt kérdés

Ez életem első éjszakás műszakja, és hétfő óta kegyetlenül rosszul érzem magam, alig bírok aludni 3-4 órát, azt is össze vissza. 22 évesen azt hittem jobban fogom bírni, de úgy néz ki nem igazán. Álmos, és levert vagyok, a szomszédig nincs energiám, hangulatom elmenni. Egésznap az ágyat nyomom, mintha beteg lennék. Ráadásul most 12 óráztam, este hattól reggel hatig. Tehát 3 műszak, 170 ezer forintért. Egésznapos talpalás gyalogkíséretű targoncával. Egész éjjel jojóztak a szemeim. A bioritmusomnak szerintem lőttek... 18.-ától lenne jobb fizuval meló, de szerintem az is 3 műszak lenne nettó 300 ezerért. Vezető üléses targoncába így bele se mernék ülni éjjel, pedig olyan állást kínálnak 2x ennyi fizuért.


Nálatok hogy zajlik az éjszakás, illetve az azutáni élet?



2020. szept. 9. 12:30
1 2
 1/12 Morzsi007 ***** válasza:
Én sem bírtam az éjszakázást soha, régen dolgoztam éjjel 12 órában, de már 8-kor el akartam aludni. Szerencsére ennek az időszaknak már vége . Van aki szereti, de nálad a levertség mástól is lehet. Egy kis depressziós hangulat, mostanában egyre több embertől hallom ugyanezt.
2020. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mióta éjszakásban vagyok, azóta van ez. Illetve máskor is akkor volt, amikor éjjel fent voltam. Nappal össze vissza alszom...
2020. szept. 9. 12:57
 3/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:

Én is utálok éjszakázni. Nálam az évek alatt azért javult a dolog, de nem csak ebben, amúgy a nappali 12 órás műszak után is fittebb vagyok. Abban is javult, picit kevesebbet kell menni éjszakázni, illetve csendesebbek az ügyeletek a korona miatt :)

Azért adj magadnak időt, javulhat. Ha hosszú idő után sem, akkor munkahely-váltás...vagy egyéni megbeszélés ...

2020. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Milyen következményekkel járhat ez?
2020. szept. 9. 13:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges, mert felcserélődik a bioritmus. Dekoncentráltság, kialvatlanság tuti.
2020. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az életkedved is el fog menni, ha ennyire kihat rád, ez nem neked való semmi pénzért úgy látom soraidból.

Alszol s dolgozol, semmihez se lesz kedved, de időd se, mert már aludni vagy menni kell...ez robot munka, magánélet nélkül.

Másrészt szétsz@rja a gyomrodat is az összevissza étkezések idővel...


Lehet kis megszokással-edzéssel elviseled max 1 évig, de tovább kétlem.

2020. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem embernek való. Én is így vagyok. Főleg ha 3 órát alszom
2020. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet az éjszakai műszaktol.


Nekem egy barátnőm dolgozott így éjszakába. Hát mondanom sem kell fél évet volt csak ott de teljesen kikészült a szervezete. Bioritmusa össze vissza. Idegileg ki volt, kimerült volt mindig.


Megmondom őszintén én nem is tudnám csinálni ezt a három műszakrol ne is beszéljünk.


Amúgy erről van egy tanulmány is hogy ha valaki egész életében így dolgozik akkor az évekkel rövidítheti meg az életét. A szerveid is jobban öregszenek mert ez nem egy normális állapot.


Gondoljunk csak bele az embernek éjjel aludni kell a szervezete erre van beállítva. Azt az elmebeteget állítanám be ilyen beosztásba aki ezt kitalálta. Csinálja csak. Csak ugye a fene nagy fogyasztói társadalom szülte ezt a rendet sajnos. De ha tehetném az biztos eltörölném.


Nem tudom mihez értesz de jó lenne valami olyat keresni ahol nincs három szak még éjszaka. Max délelőttös és délutános. Mert ez így kegyetlen.

2020. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szakács szakmám van, de rühellem, és az is kegyetlen. Targoncás jogsim van még, de nem tudom milyen tanfolyamot lenne érdemes elvégezni.
2020. szept. 9. 21:34
 10/12 anonim válasza:
Az éjszakást nem szeretik az emberek.Utánna a napközben is ilyen valamennyire meg lehet szokni.Nekem abból van szerencsém folyamatos mozgásban vagyok így úgy tűnik hamarabb elmegy az idő a vérnyomás se megy le,rá is kell dolgoznom másokra mindig van mit csinálnom.Reggel a buszon a legrosszabb és mire hazagyaloglok.
2020. szept. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!