Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hozzányúlnátok az anyagi...

Hozzányúlnátok az anyagi tartalékhoz azért mert a cég nem tud fizetni?

Figyelt kérdés

Visszaesett a megrendelés, emiatt visszavették a béreket.

A kapott gyér pénzből megélni nem lehet minden hónapban mínuszos vagyok, a tartalékhoz kell hozzányúlni.

Ti ezt vállalnátok-csinálnátok? felélni a tartalékot mert a munkahely szarban van?


Más megközelítésben meg mit is tehetnék? Más munka mostanában kb esélytelen, és ha itthagyom ezt, akkor aztán kell csak igazán hozzányúlni a tartalékhoz.


2020. szept. 15. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Te dolgoznál úgy, hogy soha nem látod a munkád eredmènyét? Főnökök elszállnak a sok bevèteltől, te meg nèzheted, hogy minden hónapban eredmènyeket kell elérned. A sok pènztől sak rosszabb lesz az èletük. Több kell nekik, megromik a kapcsolatuk, elhìznak...
2020. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Főnökök elszállnak a sok bevèteltől,"


Hát ez úgy márciustól nagyon nem így van. Látjuk a bejövő megrendeléseket. harmada mint tavaly ilyenkor volt.

Még jó hogy a cég nem dőlt be úgy ahopgy van

2020. szept. 15. 09:12
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Hazudnak, abban biztos lehetsz. A cégnek első legyen a dolgozót rendesen megfizetni, ha erre képtelen, szüntesse meg a céget. Lépj le mielőbb, mert megszokjék, hogy gombokért is dolgoztok és úgysem lesz tÖbb már a fizetés.

Mi értelme ingyen dolgozni? Inkább kapálj otthon, vagy menj egy képzésre, jobban jársz.

2020. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, hogy az emberek egy ideig munka nélkül maradnának, de mefalábbenne esèlyük egy tisztességes munkahelyhez, ahol nem csak gonosz emberek maradtak.
2020. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*legalább lenne
2020. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen szakmád van, ha piacképes és keresett most is, akkor menj máshova, lojalitásért nem adnak kenyeret a boltban. Ha viszont úgy látod, hogy nem lenne jobb lehetőség vagy nagyobb bizonytalanságba kerulnel akkor semmiképp ne válts, hanem inkább nyúlj a tartalékhoz. A legrosszabb eset az lenne, ha két szék közül a pad alá esnel.
2020. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván behúznám a nadrágszíjat, amennyire lehet. Követem, hogy mire költök, szóval tudom, hogy min mennyit tudok még spórolni. Ha a tartalékhoz kell nyúlni, akkor ez van, azért tartalék a tartalék. Közben azért próbálnék munkát keresni, nem igaz, hogy teljesen reménytelen. Ha eddig nem, akkor most a szabadidőmet feláldozva elkezdeném továbbfejleszteni magam a szakmámban, és/vagy angolt tanulni. Ez egyedül persze nem olyan hatékony, mint tanárral, de ha az ár-érték arányát nézzük, akkor nagyon is az.
2020. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Nem tudom milyen szakmád van, ha piacképes és keresett most is,"


Szerinted ha az lenne akkor még itt lennék? Akkor nemhogy nem lennék itt most, hanem eleve ide se jöttem volna évekkel ezelőtt.

2020. szept. 15. 09:31
 9/13 A kérdező kommentje:

" vagy menj egy képzésre, jobban jársz."


És amíg én képzésre járok, addig te tartasz majd el? Vihetem hozzád a villanyszámát befizeted helyettem?

Egy valamirevaló képzés évekbe kerül.

2020. szept. 15. 09:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Közölném, hogy az új fizetésért arányosan hány órát leszek bent. Ha nem tetszik nekik, felmondanék.

Velem egyszer beakarta játszani a főnök, hogy ezt és azt levonja a béremből. Közöltem, hogy nyugodtan, akkor másnap nem jövök. Utána egy szót sem szólt.

Oké, hogy kevesebb a megrendelés, de te attól még nem laksz jól. Ha kevesebb a megrendelés és ezért csökkentik a fizut, akkor bizony csökkentség a munkaórák számát is. Akkor tud mellette mellékesben mást is csinálni az ember.


Amúgy mi értelme az ilyen kérdéseknek, amikor a kérdezők csak átmennek valami háborgós nyugdíjas szintjébe? Ha nincs pénzed, hozzányúlsz a tartalékodhoz.

2020. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!