Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenki szó nélkül túlórázik...

Mindenki szó nélkül túlórázik úgy hogy nem fizetik és nem csúsztatható le?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat szeretnék kérni.

Folyamatosan azt hallom, tapasztalom, hogy elvárják a túlórát, sőt hazaviszik a dolgozók a munkát, és este meg éjszaka folytatják.

Hangsúlyozom az irodában eltöltött 8 óra után.

Napközben is folyamatos a munka, tehát kizárólag azért viszi haza, mert képtelenség végezni vele.

Fontos, hogy teljesen átlagos vagy átlag alatti a fizetés a cégnél!

Természetesen a túlórát nem fizetik ki.

Igérgetés van a csúsztatásra, de csak negyede vagy fele van lecsúsztatva, aztán elfelejtődik. Sok embernek a csúsztatás is megfelelne, mert igy is minden időt elvesz a cég.

Van aki ezt tapasztalja?

Hogy lehet ezt hosszú távon bírni?

Van aki felmondott kifejezetten emiatt?



2020. szept. 16. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Én ahol voltam ott lecsúsztattuk.


De az hogy se pénzben se időben nem kapod vissza az szerintem nagyon gáz.


Hosszú távon én a te általad leírtakat ezer százalék hogy nem csinálnám. Ez teljes kizsákmányolás... Inkább keresek egy kisebb fizuval de kevésbé lehuzos és idegőrlő helyet.

2020. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer kétszer csinálnék ilyet, de csak amíg nem megy az egészségem/családom rovására.

L/25

2020. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Eddig bárhol voltam, túlóráztak, és nem kaptak semmit, kivéve ha hétvégén kellett bemenni, akkor időarányosan kaptak plusz szabadnapot.


Általában nem a folyamatos munka miatt, hanem azért, mert mondjuk este tudtunk valamit megbeszélni a főnökkel, vagy a délelőtt elment felesleges meetingekkel, vagy a hangzavar miatt nem tudtunk dolgozni, este meg nyugi volt.

2020. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az előző munkahelyemen egyetlen egyszer túlóráztam, mert nem tudtam hogy ezért nem jár se pénz, se szabadidő. Másnaptól fél ötkor hazamentem.

Kirúgtak.

2020. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4-es ez most komoly??


Micsoda idióta egy cég ez..

2020. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azt gondolom amit leírtam abszoludt nem normális.

Én már középkorú vagyok, régóta dolgozom, de sosem szerettem az ilyen szokásokat.

El tudom képzelni hogy mondjuk egy fiatal informatikus, mérnök még lelkes, bevállalja ezeket.

De amiről én írok: átlagfizetés tehát 160-170 nettóban...

Irodai munka..

Úgy gondolom nem normális ez a szokás.

2020. szept. 16. 16:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan cégem, ahol azt mondták csúsztatással megkapom, de annyira sok volt a meló, hogy nem volt mit csúsztatni.. . Vezetőségváltás is volt többször, amíg ott voltam és amikor mentem el kértem a kártyariportomat, hogy kompenzálják szabadnapokban a túlórát mert nem volt rá lehetőségem, hogy kivegyem. Mivel nem volt írásos bizonyítékok arról, hogy ezt jeleztem az akkori vezetőnek semmit se kaptam... :D Szóval ezt is okosabban csinálnám legközelebb... :D
2020. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6:

160-170 nettó irodai munkánál éhbér.

2020. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én igen.
2020. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem kamu a bér

Ennyit fizetnek.

Mindenki meghúzza magát mert sok 40-es van, aki nehezen találna munkát.

Sajnos a mai 40+-os korosztályban nem sokan beszélnek olyan szinten nyelveket amit most elvárnak.

Pl.már ha állást keres szinte mindenütt kérik.

Tehát sokan emiatt nem lépnek.

Persze attól értelmes, okos normálisan dolgozó emberek.

Határozottan állítom hogy 40 és 50 között iszonyat nehéz munkát találni ismeretség nélkül, illetve menő diploma nélkül.

2020. szept. 16. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!