Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenki szó nélkül túlórázik...

Mindenki szó nélkül túlórázik úgy hogy nem fizetik és nem csúsztatható le?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat szeretnék kérni.

Folyamatosan azt hallom, tapasztalom, hogy elvárják a túlórát, sőt hazaviszik a dolgozók a munkát, és este meg éjszaka folytatják.

Hangsúlyozom az irodában eltöltött 8 óra után.

Napközben is folyamatos a munka, tehát kizárólag azért viszi haza, mert képtelenség végezni vele.

Fontos, hogy teljesen átlagos vagy átlag alatti a fizetés a cégnél!

Természetesen a túlórát nem fizetik ki.

Igérgetés van a csúsztatásra, de csak negyede vagy fele van lecsúsztatva, aztán elfelejtődik. Sok embernek a csúsztatás is megfelelne, mert igy is minden időt elvesz a cég.

Van aki ezt tapasztalja?

Hogy lehet ezt hosszú távon bírni?

Van aki felmondott kifejezetten emiatt?



2020. szept. 16. 16:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, én hiszek Neked. Barátnőm 48 éves, és ilyen (éh)bérért dolgozik, tetejébe pesti cégnél, mérlegképes könyvelő. És nem ő az egyedüli.

Náluk annyi van mondjuk, hogy a túlórát kifizetik. Igaz, "okosba", de legalább megkapják. (Ott állandó a túlóra, tehát lecsúsztatni fizikai képtelenség lenne. S mivel a főnök is tudja, hogy ez a fizetés sz...r és h...gy, főleg bp-i viszonylatban, ezért a túlórát kifizeti.)

2020. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem. Volt olyan hely, ahol a főnök avval jött nekem, hogy "Jajj, az a plusz egy óra nem nagy valami, nehogymár ennyiért extra pénzt kérjek!", de én nem tágítottam.

Még hasonló az a szitu, amikor papíron kiadják a szabit, de elvárják, hogy bemenj. Ezt mennék be! Próbáljon kirúgni, kíváncsi volnék, milyen indokkal. Hisz hivatalosan szabadnapon vagyok.

Valahol mintha olvastam volna olyat, hogy egy munkahelyen a főnök nem adott ki egy nap szabit sem az évben, aztán amikor valaki szóvá tette, annak mindig azt mondta, hogy igazából a helyen heti hét napban kellene dolgozni, csak ő minden héten mindenkinek kiad két nap szabit szombat-vasárnapra, és így már nem marad több, és ő azt akarja, hogy a teljes munkaerő mindig együtt legyen szabad. Na, ez nálam már a sírva röhögős kategória, mert itt már nem egyszerűen hülyének, hanem dilettáns, fogyatékos kreténnek nézik a dolgozót. Bár tippre ez szerintem bejelentetlen munka lehetett.

2020. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
kérjek=kérjél
2020. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én sajnos ilyen helyen dolgozom, és pont emiatt szeretnék felmondani.
2020. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!