Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az embernek miért nem lehet...

Az embernek miért nem lehet pénze ha már dolgozik?Miért kell 2020-ban is még aprópénzt keresni?

Figyelt kérdés
Ez a pénztelenség olyan mint egy örökzöld sláger.Szóról szóra ugyanazt hallani mint 20-30 évvel ezelőtt.Nincs pénzem,nem fizetnek meg,nehezen találok munkát,nem akarnak fizetni,keveset fizetnek,semmire nem elég ez a pénz.Mintha megállt volna az idő.Magyarországon már örökké ez lesz a jellemző?A pénztelenség,a csóróság?Ugyanez a lemez fog szólni még 50 év múlva is?

2020. szept. 19. 07:54
A kérdező szavazást indított:
Magyarországon örökké csóróság lesz
Magyarországon is lesz még olyan életszínvonal mint Ausztriában
55 szavazat
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
61%
Azért "kell" alacsonyan tartani a béreket, hogy a külföldi cégek itt építsenek összeszerelő üzemeket. Ilyen Orbán szerint a munka alapú társadalom.
2020. szept. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
50%
Nézz körbe, szakmunkások dögire keresik maguk. Értelmes diplomával rendelkezők is. Normális szakmát kell választani és akkor nem kel panaszkodni.
2020. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy a második írja. A szakmunkások annyit kérnek el, pl. egy burkoló, egy festő, vagy egy villanyszerelő, amennyit nem szégyellnek. A legtöbb aranyáron dolgozik. A diplomások nagy része, akinek jó diplomája van (nem ilyen színészi, meg médiás), azok is jól keresnek. Húgom matematikusként végzett, öcsém meg könyvvizsgálóként. Egyikük sem csóró, nem a minimálbéren tengődnek. Nekem csak egy OKJ-m van, és én sem a minimálbért viszem haza, pedig "csak" egy irodai adminisztrátor vagyok. Mindhármunkat megfizetnek.


Neked milyen iskolád van? Milyen végzettséggel rendelkezel? Mert ha csak 8 általánosod van, akkor nem kell csodálkozni. Meg egy sima érettségi sem ér semmit a mai világban. Tanulni kell, képezni magad!

2020. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
60%
3-mas vagyok. Annyit még hozzá, hogy apukám építészmérnök, anyu meg óvónő. Oké, anyumat nem fizetik agyon, az ő bérét nem emelgetik évente 3X, mint a tanárokét, de apum többet keres, mert van művezetői engedélye is. Vagy hogy is hívják azt. Szóval, ők sem csórók.
2020. szept. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
66%
2ként, még annyit ha nem tetszik a bérezés menj el ausztriába és nézd meg, higy ott mire jutnál. Súgok, ott is leginkább a szakmájukhoz értőket fizetik meg.
2020. szept. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
50%

5-ös, mindenki nagyon vágyik kifelé, mert "jaj, ott aranyélet van, meg 5X annyit keresek, mint itthon!" Ja, csak elfelejtik, hogy a lakhatás, kaja, utazás, stb. is drágább, mint itthon. Bár erről már kevesebben mernek beszélni. Inkább elmondják, hogy "egy év alatt a minimálbéremből vettem egy házat és egy kocsit + még nyaralni is el tudtam menni!" Jaja, aki meg nem hiszi...

Nekem is van olyan rokonom, aki húsz éve Angliában él. Itthon mindig eljátszotta a nagymenőt, de mindenki tudta, hogy valójában kb. semmilye nincs odakinn.

2020. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
66%
nem tudom más mit csinál, én berminimumot keresek 20 éve. Nagyon jól megélek belőle még egy kis lakasra valót is össze tudtam gyűjteni. Igaz nincs nagy autóm nagy tvm meg nem járok etterembe enni és drága ruhákat meg cuccokat sem veszek. Nem dohányzom és nagyon ritkán iszom alkoholt. De nem is hiányzik mindez. Viszont egeszséges táplálkozásra meg egy egy utazásra azért futja. Múzeumra meg színházra is. Szóval szerintem baromi telhetetlenek az emberek és sokan szórják a pénzt teljesen felesleges dolgokra aztán nyávognak.
2020. szept. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
64%
A kérdező nyomora nem feltétlenül jelenti a az ország nyomorát is.
2020. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan ez fog szolni mindig. Ha 10 szeres fizetés lenne akkoris ugyan ugy sirna mindenki egy idő után. Németországba élek ittis rengetegen sirnak hogy van ahol mégtöbbet keresnek.
2020. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
41%
A magyarok szeretnek önsorsrontók lenni, szóval természetesen maradni fog ez az állapot.
2020. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!