Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az jó taktika-e, ha új munkahe...

Az jó taktika-e, ha új munkahelyre kerülve, ha egy kolléga kötözködni és vegzálni kezd, a próbaidő végéig visszafogom magam és tűrök, utána viszont elkezdek visszaszólogatni és reagálgatni?

Figyelt kérdés
Mert ugye, ha próbaidő alatt összevitázok vele, könnyen megeshet, hogy a főnök neki ad igazat, mint régebb óta ott lévőnek, és én esetleg repülök egyik napról a másikra. Próbaidő után viszont már nem küldhetnek csak úgy el? Szerintetek érdemes így, evvel a módszerrel?

2020. szept. 20. 15:20
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti mondatom végén nincs kérdőjel.
2020. szept. 20. 15:20
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha teljesen biztos vagy benne, hogy neked van igazad, és jogtalanul piszkál, akkor ne hagyd magad. Kulturáltan persze, de határozottan állj ki magadért. Ha kell, a főnök előtt is.
2020. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%

nem.

lépj a szájukba.

2020. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

2: Csak mi van akkor, ha mondjuk főnök kedvence az illető?


3: Verekedni, ráadásul próbaidő alatt? Mit ne mondjak, praktikus ötlet.

2020. szept. 20. 16:10
 5/24 anonim ***** válasza:
valahogy meg kell nevelni a sok majmot.
2020. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg teljesen biztos vagy benne, hogy neked van igazad, és teljesen kulturáltan kezeled, akkor teljesen mindegy, hogy ki az illető. A főnök sem istenség, még neki is meg lehet mondani, ha nem értesz egyet valamiben. Max azt mondhatod neki, hogy főnök, én szeretem a munkám, de ha xy továbbra is ilyen stílusban beszél hozzám, akkor ez mégsem az én helyem és el kell köszönnünk egymástól. Kétlem, hogy erre negatívan reagálna a főnököd. És ha esetleg mégis a másiknak ad igazat, akkor is elmondhatod, hogy nem azzal van baj, amit mond, hisz ő van itt régebb óta, biztos jobban tudja, mit hogy...de az emberi bánásmódot mindenkitől elvárom, mivel én is tisztelettel beszélek mindenkivel. És ha tegyük fel, még erre is negatívan reagálna a főnök (amit egyébként nem tudok elképzelni), akkor tényleg nem neked való helyen vagy és nagyon gyorsan menekülj el abból a számodra negatív környezetből. De semmiképp se hagyd magad, meg az ilyet hosszútávon felemészti az embert.
2020. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%
Csináld ezt, jó ötlet. Okos.
2020. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%

Attól függ, mennyire keseríti meg a mindennapjaidat. Ha nagyon, akkor lépj már most, ne hagyd magad. Kulturáltan, de próbáld megoldani. Ha nem sikerül, akkor ez egy szar munkahely, próbaidő alatt indoklás nélkül leléphetsz.


Ha mindenáron maradni akarsz, várd ki a próbaidő végét, addig tűrj. Utána hajrá, ne hagyd magad. 😁

2020. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én utálnék egy ilyen emberrel együtt dolgozni. Képmutatónak nevezném.
2020. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9: Mármint engem?
2020. okt. 9. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!