Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szólnátok a kollégátoknak, ha...

Szólnátok a kollégátoknak, ha meg tudnátok, hogy ki akarják rúgni?

Figyelt kérdés
A főnökömtől hallottam, hogy el akarja küldeni az egyik kollégámat, mert volt egy szarkavarás, amiben ő is benne volt és azóta nagyon haragszik rá. Én régen jóban voltam vele, de amióta volt ez a balhé, kicsit eltávolodtunk. Viszont múltkor mondta nekem, hogy beadta a jelentkezését egy másik helyre, ahova be is hívták interjúra, de nem tudja, hogy elfogadja-e, mert lehet mégis maradna. Szívem szerint mondanám neki, hogy fogadja el, mert a főnök úgyis el akarja küldeni, akkor nehogy lemaradjon a lehetőségről, ha azt lemondja. De nem tudom ez mennyire az én dolgom, ez igazából rá tartozik meg a főnökre. Nem is tudom miért nekem mondta el, most én ezzel mit kezdjek? Ti mit csinálnátok, szólnátok neki? Vagy inkább maradjak ki ebből, nem az én dolgom?
2020. szept. 21. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Azt mondd neki, hogy lehet jobban járna vele, ha elfogadná az új állást, mert tudomásod szerint a főnök nagyon haragszik rá, így nem egy életbiztosítás a mostani munkahely. Azt is mondd, hogy ha lehet ez maradjon kettőtök közt, csak segíteni akarsz neki.
2020. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem most senkinek nem annyira egyszerű másik munkát találni ha beüt a sz*r, és hiba elszalasztani bármilyen lehetőséget. Ha tudsz róla, nem mondod neki és kirúgják, lehet, hogy huzamosabb ideig munkanélküli lesz. A megélhetése múlik rajta, az én lelkiismeretem nem bírná, hogy ne szóljak. Neked mégis mi hátrányod lesz abból ha szólsz? Még balhé,

kirúgás veszély nélkül is válthat munkahelyet az ember, nem hiszem, hogy a főnöknek eszébe jutna téged “gyanusítani”, mert köptél neki.

2020. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Az első szerintem jó tippet adott, kicsit utalni rá de még sem kerek perec megmondva. Ha szarkavaró akkor nem hiszem h sokan szerethetik és te ezzel mégis teszel vmit!
2020. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Dehogy mondanám. Had legyen möglepetés.
2020. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Nehogy Te gyere ki rosszul a végén, nem-e mondta elhamarkodottan a főnök vagy ilyesmi. Valahogy mindenképp célozz rá, hogy hallottál ezt-azt, ezért gondoljon a jövőjére, de ne mondd konkrétan, hogy a főnök mondta, hogy ki akarja rúgni. Ha mégse akarja végül kirúgni, akkor összeugrasztod csak őket, vagy mittomén. Ne bonyolódj nagyon bele.
2020. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem mondanám. Lehet, hogy mégsem küldik el. Aztán te leszel a kavaró.
2020. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Felesleges szólnod neki. Ha átmenne az új munkahelyre, ott sem tartanák meg sokáig. Sehol nem szeretik a szarkavarókat.
2020. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na ez az, lehet hogy a főnök csak mérgében mondta. De azt fogom mondani, amit az első írt.
2020. szept. 21. 10:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak finoman utáni kell rá ,hogy lehet jobban járna ha elfogadná a másik ajánlatott

Nem kell konkrétan kimondani hogy mit hallottál

2020. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Ne személyesen, mert ha szarkavaro belekever teged is. Darab cetli csempléssz be a zsákjába. Vagy smst kuldesz netrol
2020. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!