Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viseljem jobban, hogy...

Hogyan viseljem jobban, hogy rövid a takaró?

Figyelt kérdés

Egyre rosszabb a mindennapi hangulatom. Úgy érzem, minden pénzt elszednek tőlem. Régen nem voltam ilyen. Abszolút elfogadtam, hogy magasak az adók, és a létfenntartásnak is vannak költségei.


Ami történt, hogy a jövedelmem nőtt viszont ezzel együtt a magamra fordítható keretem csökkent. Így sokkal kisebb lábon élek, mint amikor kevesebbet kerestem. Az okok a következők: Eladták a bérelt lakásomat, amiben a tulaj évekig nem emelt bérleti díjat. Az új bérlemény bérleti díja magasabb, ráadásul a különbözet több, mint a régi fizetésem és a jelenlegi fizum különbözete.


Ez olyan mintha a fizetésem csökkent volna, növekedés helyett is. Továbbá minden létezö cafateriám eltűnt. (Tudom, másnak is.) Most látom csak igazán mekkora segítség volt a bkk bérlet.


Olyan dolgokon vagyok képes kiakadni, amik mellett simán elmentem régen. Pl. hogy magas a közös költség, mégis undorító a lépcsőház. Képes vagyok hosszan agyalni azon, hogy milyen jó volna, ha a TB-met ideadnák és én abból fizethetnék meg egy magán klinikát. Egyre több időt vesznek el az ilyen agymenések, kiakadások, amik mind a pénzről szólnak. A hangulatomat is rombolják. Ma majdnem kiosztottam egy "mamahoteles" kollégát, amikor arról áradozott, mit vett az e havi fizetéséből. Szerencsére csak majdnem, de igazából annyi keserűség van bennem, mint az unatkozó öregasszonyokban.



2020. szept. 21. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

En is hasonlo. En a sima abc -ken vagyok kiakadva.(màr utálok boltba menni)

Silany elelmiszeren kell élnem, mert luxus, a sajtok, joghurtok, teljes kiörlesü kenyér, gyümölcs zöldség, halak stb


Nö a fizum, es nem tudok váltani mert 3 szor dragabbak a silany elelmiszerek is azota nemhogy a (nekem)luxus elelmiszerek. Azaz az inflacio böven magasabb mint a fizuemelkedés, hiaba hozzàk ki statisztikaval hogy márpedig inflaciokövetök a bérek. Nem azok.nekem annàl böven magasabbat emeltek mint az éves kötelezö inflacuokövetés, mégsem érem utol az árakat.

A müszaki cikkek vagy ingatlanok azok "csak"duplázodtak. A bérek nem. Az elelmiszer es drogeriai cikkek árai viszont szerintem triplàzodtak. (4 évet nézek)

Keptelenség utol érni es kinöni abbol, hogy honaprol honapra èljen az ember.

2020. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ugyanezt eljuk at a parommal :( Mar attol ki vagyok akadva, ha elfogyott a tej es venni kell, mert tudni sem akarom mi mennyibe kerul.
2020. szept. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a szitu egyfelől egy tanulságos tanulmány arról, hogy a divatból ledegradált "mamahotel" témának igenis van létjogosultsága, hiszen ha valahol nem retardáltak laknak együtt egy családban, mennyit meg lehet takarítani ezzel.


De hogy a kérdésre válaszoljak, a költségcsökkentés és a bevételnövelés lenne fontos vagy legalább az egyik.


Viccesen van egy ilyen háromszög, hogy "mi jól, olcsón és gyorsan dolgozunk, ebből kettőt lehet választani". Ennek analógiájára lehetne, hogy "komfortosan, olcsón és nagylábon élek". Ebből válassz kettőt.

Vagy a komfortból adsz lejjebb, pl nem egész lakás, csak egy szoba valahol (ez ma durván 20 és 80e között mozog/hó) és több marad másra. Vagy élsz egy önálló, drága bérleményben komfortosan, de alig marad pénzed. Vagy keresel valami jobban fizető munkát vagy másodállást. Ekkor időd alig marad, de jobban fogsz tudni élni.


Más szinten, de én is hasonlóképpen vergődöm. Van egy házunk felesben a tesómmal. De adósság van rajta. Apánk meghalt, megörököltünk egy másik házat, ez tehermentes. Ám felújítandó. Mi is matekozunk ám, hogy törlesztés és nagy ház, vagy mindent eladni és nullázni az adósságokat és új életet kezdeni. Mondjuk szerencse, hogy ingatlantulajdon vásárlás azért adott mindegyikünknek, de ez sem egyszerűbb matek.

2020. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!