Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek el fog küldeni a...

Szerintetek el fog küldeni a főnököm ha nem vállalom?

Figyelt kérdés
Próbaidőn vagyok meg, de meg vannak velem elegedve. Gyakorlaton is itt voltam ahol most dolgozok. 4oraba vagyok bejelentve, mivel suli mellett csinálom, igy tudok összpontosítani a sulira is. Viszont most előállt vele hogy mennék e 6órába mert neki 6órába kéne valaki. Mondtam hogy nem igauan mert mellette tanulok. Hat nem tetszett neki. Számitsak ra hogy nez valakit a helyemrr ha nem vallalom. Azt mondta azt hitte meggondolom magam es el vállalom a 6orat pedig mar az elejen es 4re akartam menni. Az a bajom hogy igyis ossze vissza oszt be. Nem tudom mennyire bírnám 6orat meg a sulit egysuerre. Szerintetrk mit csináljak. Vállaljam el? Vagy nezzek masik munkát ahol nek problema hogy 4oraba vagyok.
2020. szept. 23. 10:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Senki nem lát bele a főnököd fejébe...

Próbaidő alatt bármikor azt mondthatja (de te is!!!), hogy holnap már nem kell jönnöd. Indoklás nélkül IS.

2020. szept. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Hát, ha nekem 6 oraban kell valaki, es aki helenleg van, nem vallalja csak a 4 órát, akkor elkuldom őt és felveszek valakit 6 órára.
2020. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp 6 órás kell neki, és még tart a próbaidőd, akkor valószínűleg el fog küldeni. Más kérdés, hogy mennyire etikus így utólag szólni...
2020. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%

Suli most az első. (mondjuk ez igy elég meredek megfogalmazás mert az én helyzetemben pont másként láttam de leírom)


Szintén ez az eset, annyi hogy kvázi az álommelómról volt szó, így szó nélkül a munkát választottam, gondoltam, hogy az egyetemet tudom pótolni, ezt viszont nem. Hát, mindkettőt bebuktam, no comment.


De ha azt nezzük, hogy egy sima munkahely, akkor minden esetben első a suli.

2020. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Koptasd a helyet , sulit éveket pótolni nehezebb tré munka van lesz millió ....
2020. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Az a kérdés, hogy az elején miben egyeztetek meg. Ha már kezdetben leszögezted, hogy neked csak a 4 óra fér bele, akkor ezt neki is tudnia kellett. A főnöködnek kétségtelenül joga van olyan embert keresni, aki 6 órában tudja vállalni a munkát, viszont ha már az elején tisztáztátok, hogy neked csak 4 órás munka jöhet szóba, akkor neki tisztában kellett volna lennie azzal, hogy valószínűleg később sem fog változni a helyzet. Szerintem inkább a sulit válaszd, mert ha esetleg kiesel a ritmusból, utána már sokkal nehezebb lesz visszaülni a padba, 4 órás melót meg valószínűleg máshol is találhatsz.
2020. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
#1: Az a legszomorúbb, hogy nem csak próbaidő alatt lehet gyakorlatilag egyik pillanatról a másikra, bármiféle indoklás nélkül kirúgni valakit. Ma Magyarországon (is) rendkívül kiszolgáltatottak a munkavállalók, egyre kevesebb joguk van, miközben egyre könnyebb kitenni bárkit.
2020. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az elejétől fogva 4orarol volt szó. Azt mondram en nekem az lenne a jobb. Megallapodtunk azt mondta rendben mar kezdetek is. Es masfel hónapra ra eloall ezzel hogy miert nem jovok 6oraba mert neki ugy kene valaki. Pedig mondtam neki hogy csak 4oraba megyek. Úgyhogy akkor nem ertem ha tudta hogy ez van minek alkalmazott egyaltalan. Hs neki meg 6oraba kell valaki
2020. szept. 23. 11:15
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy időközben meggondolta magát, csak nem tudom, ennek lehet-e bármiféle jogi következménye. Arra legalább nem hivatkozhat, hogy te nem tájékoztattad őt időben arról, hogy mit tudsz vállalni, tehát ezt nem használhatja fel ellened. Igazából erre egy munkaügyi jogász tudna neked választ adni, de lehet, hogy annyit meg nem érne az egész ügy. De ha esetleg van olyan jogász ismerősöd, rokonod, aki ingyen tud segíteni, akkor ki is kérheted a véleményét.
2020. szept. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
nincs szükség semmiféle jogászra - próbaidő!
2020. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!