Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főorvos, orvos, adjunktus,...

Főorvos, orvos, adjunktus, doktor úr? Minek nevezzelek?

Figyelt kérdés
Minden kórházban ennyire számít, hogy hogy hívjátok az orvosokat? A felsoroltak közül melyik a helyes megszólítás? A főorvost egyértelműen főorvosként szólítom meg, de a többieket? Az egyik nővér kioktatott, hogy nem azt kell mondanom az egyik dokinak, hogy doktor úr, hanem, hogy adjunktus úr! Most komolyan ennyire számít ez? Orvos, főorvos, ennyi. Nem? Mondjuk olyan sztorit is hallottam, hogy valaki simán doktor urazta a főorvost, a főorvos meg kikérte magának... Vélemények?
2020. szept. 24. 21:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Az "orvos" a hivatás.

A főorvos/adjunktus cím.

A nővér egy fontoskodó barom volt.

Amelyik orvosnak "számít" hogy hogyan szólítják a betegei azzal nem is érdemes foglalkozni.

Mondjuk... Ő sem foglalkozik tulajdonképpen veled.

2020. szept. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A nővér tudja, melyik orvos szenved rangkórságban. És sajnos igen, van olyan, aki sértésnek veszi a számára nem megfelelő megszólítást és hálából egy paraszt lesz. A nővér csak jót akart (én is szoktam anno szólni, mert tudom, hogy van, aki képes emiatt megalázni a beteget, és ha tudok ez ellen tenni, megteszwm).
2020. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért én még annyival kiegészíteném, hogy ha valaki egyáltalán nem orvoshoz járó típus (mint például én), és mégis egyszer kórházba kerül, az baromira nem tudja, hogy ki az, aki megáll az ágya mellett, és hogy milyen titulusa van!

Na meg szerintem ő sem a titulusa szerint szólítja meg a betegeit...

2020. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

No #3-as éppen egyre "gondoltunk". :)

Én,amikor korházba kerültem simán doktor úrnak/nőnek szólítottam őket.

Valóban egyik nap (nagyvizit!) a "doktorúr" megemlítette hogy ő a "fő"orvos. Én bátorkodtam neki azt mondani hogy ez a köpennyéből nem látszik,de ha bántó voltam akkor kérem ő pedig szólítson engem Gazdasági Igazgató úrnak...

Vigyorgott egyett és amíg bennt voltam (még ezután 17 nap) egyszer sem találkoztunk.

Sajnálom.Biztosan barátok lettünk volna.

2020. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként az a véleményem hogy bármelyikünket lehet Doktor Úrnak hívni. Ez szerintem teljesen udvarias megnevezés. A főorvosi cím amire egyes kollégák a farkukat verik egy vicc, ha elég régóta dolgozol ígyis-úgyis megkapod. Talán egyedül docens és prof szinten van olyan, hogy a Doktor Úr nem elég, őket mi is tanárurazzuk, de igazából a normálisabb náluk is elégedett a Doktor Úrral, a kevésbé normális meg ígyis-úgyis egy barom.
2020. szept. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az adjunktusnak van phd fokozata is, nem csak a diplomájával járó dr.-i cím. Több körházban is megfigyelheted, hogy van dr., és van Dr. rövidítés. A dr. az orvosi egyetemet végzett orvos, míg a Dr. a phd-val rendelkező orvosi egyetemet végzett orvos, őket szokás adjunktus úrnak szólítani :D.
2020. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Miért lenne az adjunktusnak PhD??? Nem feltétel.
2020. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgozom, ott kötelező az adjunktusi kinevezéshez a phd fokozat, van ahol megválogatják hogy ki kaphatja meg.
2020. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2020. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nálunk munkában töltött idő és pofa alapján megy, megyei kórház.
2020. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!