Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főorvos, orvos, adjunktus,...

Főorvos, orvos, adjunktus, doktor úr? Minek nevezzelek?

Figyelt kérdés
Minden kórházban ennyire számít, hogy hogy hívjátok az orvosokat? A felsoroltak közül melyik a helyes megszólítás? A főorvost egyértelműen főorvosként szólítom meg, de a többieket? Az egyik nővér kioktatott, hogy nem azt kell mondanom az egyik dokinak, hogy doktor úr, hanem, hogy adjunktus úr! Most komolyan ennyire számít ez? Orvos, főorvos, ennyi. Nem? Mondjuk olyan sztorit is hallottam, hogy valaki simán doktor urazta a főorvost, a főorvos meg kikérte magának... Vélemények?
2020. szept. 24. 21:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9, ebben nem előírás a PhD. Jár érte pont, de nem feltétel.
2020. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
De nézd meg hogy mennyi potot kell elérni, és ha ott eléred a szükséges mennyiségű pontot a kutatási részből, az gyakorlatilag vagy azt jelenti, hogy phd védés előtt állsz, vagy már van phd-d.
2020. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Dehogy jelenti. Millió szakorvos van, aki előad, de nem célja tudományos cím megszerzése.
2020. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Jó, legyél okosabb mindenkinél
2020. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nézd, nálunk az osztélyon van egy ov, két főo, két adj. Egyik sem akar PhD-t.
2020. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az, hogy a dr. kicsi vagy nagy szövegkörnyezettől függ nem pedig attól, hogy cím vagy tudományos fokozat.
2020. okt. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy mi a különbség a címek között, de tényleg ennyire számít mindenhol, hogy kit hogyan hívunk? Nálunk ezek szerint igen... főorvos, alorvos, adjunktus.. 1-2 fiatalabb van, aki még a tegeződést is felajánlotta. Megyei kórház.
2020. okt. 5. 22:12
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, van nálunk egy sok címmel rendelkező drnő. Gyerekkorunk óta ismerjük egymást, szülei is orvosok. Az édesapja tanított, minden diákját kollégának tekint, az ápolókat is, és érettségi, államvizsga után felajánlja a tegeződést. Egy tüneményes ember.

A lánya meg kikérte magának, hogy a fodrásznál a keresztnevén szólítottam és tehettem, nem tanárnőztem. Majom.

2020. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!