Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen módon érdemes felmondan...

Milyen módon érdemes felmondani és hogyan határozatlan idejű szerződéssel?

Figyelt kérdés
Jelenleg táppénzen vagyok és az lenne a kérdésem, hogy hogyan írjam meg a felmondást? Közös megegyezéssel szeretném és hogy tekintsenek el a felmondási időtől. Valaki jártas ebben illetve az a kérdésem még hogyha én táppénzen vagyok szerdáig.Csütörtöktől munkaképes akkor már szerdán beadhatom a felmondást hogy csütörtöktől felmondok?

2020. szept. 29. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Akár ma is beadhatod a felmondásod. Azt, hogy a munkáltató eltekint-e a felmondási időtől azt saját maga dönti el hiszen neki ígyis-úgyis ki kell fizetnie a felmondási idődre járó munkabéred, szabadságod és egyéb járandóságaid.
2020. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mit írjak pontosan? Elég ha ezt a HR-nek adom le ?
2020. szept. 29. 09:09
 3/7 anonim ***** válasza:

"Humánerőforrás osztályvezető/ügyintéző részére!


Az önökkel létesített munkaviszonyomat 2020. okt.01-i hatállyal felmondom. Egészségi állapotomra és az azt veszélyeztető vírushelyzetre való tekintettel kérem, hogy a felmondási idő letöltésétől eltekinteni szíveskedjenek!

Köszönettel

Gipsz Jakab

Ilyen és ilyen osztály/műhely/stb"

2020. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Abban is megegyezhettek hogy nincs felmondasi ido, azonnal vege a munkaviszonynak.


Abba viszont nem fognak belemenni hogy van felmondasi ido de felmentenek a munkavegzes alol, vagyis hogy nem kell bejarnod de jar a bér.

2020. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az lenne a legjobb. Bár az időarányos szabit azt kiadják vagy kifizetik. De semmiképp sem szeretnék táppénz után visszamenni dolgozni mármint a felmondási időre.
2020. szept. 29. 12:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor azt ird bele hogy tekintsenek el a felmondasi idotol.


Ha nem tekintenek el, akkor kenytelen vagy ledolgozni.

2020. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Sose értettem meg, hogy miért nem lehet ezt szemtől szemben megbeszélni a felettessel. Aztán a megállapodás szerint lepapírozni.


"emmiképp sem szeretnék táppénz után visszamenni dolgozni mármint a felmondási időre."


Ezt viszont nem te döntöd el.

2020. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!