Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok? Az egyik...

Mit csinálnátok? Az egyik kollegámat akivel jóban vagyok ki fogják rúgni. Én már tudom de megtiltották, hogy bárkinek szóljak róla.

Figyelt kérdés
Leltárfelelős vagyok és a főnöke megkérdezte, hogy milyen eszközök vannak nála. Innen tudom. Úgy sajnálom szegényt és nem akarok aszisztálni ehhez, hogy csak az utolsó pillanatban tudja meg a dolgot. De nem tudom mi lenne a jó megoldás?
2020. szept. 29. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Ebből azért még nem következik egyenesen, hogy ki akarják rúgni!... bár lehetséges.

Ennek ellenére, ha te elkezdesz rémhírt terjeszteni és mégsem igaz az elgondolásod, alaposan megfingathatnak.

2020. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem főnököm az ő főnöke. Biztos hogy kirúgják, megmondták. Csak lehet még keresik az okot. :( pocsékul érzem magam. Persze nem akarok én sem kellemetlenséget. Csak nyomrom kifordul ettől az eljárástól. Már nem az első sajnos csak a többiekkel nem voltam jóban. :(
2020. szept. 29. 11:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Félsz hogy nem tudná tartani a száját vagy miért nem mondod el neki? Ha a saját állásod ezzel nem kockáztatod akkor szerintem szólj neki de csak a tényeket közöld vele, ne a te általad levont következtetéseket.

Neki is jó lesz, hogy tud majd másik állás után nézni.

2020. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Morzsi007 ***** válasza:
55%
Ha jól ismered, mondd meg neki keressen másik munkát. Ezzel nem mondtál neki olyat, hogy ki fogják rúgni.
2020. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha ilyet megtud valaki akkor lehet az indulatok miatt elszólja magát és akkor egyből kiderül, hogy tőlem tudta meg. Nem tudom mennyire veszélyeztetném saját magam, de nem kockázatmentes.
2020. szept. 29. 11:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akármennyire kedveled, ebben az esetben nem kéne szólnod neki, úgyis a szerződésében szereplő felmondási idővel fognak neki felmondani. Tényleg nagyon kellemetlen, de nem a te dolgod értesíteni és nem is szabadna beleszólnod. Sajnos ezzel jár a munkaköröd és simán kirúghatnak érte.
2020. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Én nem hinnék neked a kolléga helyében.Ilyen még dz utolsó pillanatban is változhat,nem mellesleg időnként nálunk is volt összeírás.

És a főnökeid sem díjaznák.

2020. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Látsz arra esélyt, hogy kárt fog okozni a barátod, ha ezt megtudja vagy máshogy bánik majd a főnökével? Mert ha igen, akkor ne mondj semmit. Ha biztos vagy abban, hogy te nem karülsz bajba, akkor vezesd rá valamennyire, de ezt a kommunikációt nem neked kell megtenned.


Engem mikor leépítettek a vírus miatt pár nappal hamarabb elmondta a közvetlen feletessem. Nem ennyire direktben, de nyilván tudtam, hogy mi lesz.


Ezért én az utolsó napjaimban állást kerestem és mivel monitorozták akkor már minden tevékenységem azt is nézték, hogy milyen privát üzeneteket küldök a connectionjeimnek LinkedInen és lecseszték a vezetőt. Szóval ha elmondod köss mindent a lelkére.

2020. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Inkább attól félek, hogy megpróbálna beszélni a főnökével hátha le tudja beszélni. Ebből egyből kiderül, hogy tudja és ha másnak nem szóltak akkor az is, hogy tőlem tudja. Nem a járvány miatt küldik el és nem lesz felmondási ideje. A főnöke mondvacsinált dolgokkal szokta eltávolítani azonnali hatállyal akivel baja van. Nem ő lesz az első. Ha közösmegegyezés lesz a vége az tiszta mázli lenne, de kétlem. :( Szóval itt nem lesz felmondási idő valószínűleg. De igazatok van jobb csendben maradni a magam szempontjából csak árulónak érzem magam. :(
2020. szept. 29. 14:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jobb, ha nem szólsz neki. Nem te tehetsz erről, ha véletlen mégis rákérdezne az elküldése után mond azt, hogy csak pár nappal előtte szóltak neked és nagyon rosszul érezted magad miatta. Nem hiszem, hogy ezen fog múlni a barátságotok.
2020. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!