Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire lehet bírni a pizza...

Mennyire lehet bírni a pizza futárkodást? (vidéken) 2 nap munka 2 nap pihenő,folyamatos. 11-22 óráig. Ingyen étkezés és ital fogyasztás. Mennyire éri meg?

Figyelt kérdés

Napi 20-30 cím fix átlagban, hétvégén gondolom valamennyivel több.

Autót adnak.

Mennyit érdemes kérni fizetésként, napi fixben?



2020. szept. 30. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Napi 20-30 cím kevés. Ha normális bért kapsz akkor még meg is érheti.
2020. szept. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Hozzád vágnak egy verdát? Hol a büdösbe? Ahol én eddig voltam, mindenhol saját járgány kellett.
2020. okt. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2-es!


Melyik település? :D Én eddig három helyen voltam. Egyiken két évig, másik helyen 3 hónap, harmadik pedig 5 nap. Mindenhol volt céges kocsi. :D Nálunk itt a környéken a legtöbb helyen azért adnak. :D

2020. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2#Egy kisebb városban,itt a környéken ahogy látom és hallom mindenkinek adnak kocsit.
2020. okt. 1. 17:12
 5/7 A kérdező kommentje:

3#Mesélnél egy kicsit erről a futárkodásról?

Lehet bírni?

Milyenek az emberek veled?

2 nap meló után tudsz cs valamit amikor 2 nap pihid van?

Mennyit érdemes kérni napi pénzben?

Pénzes dolgot csak azért kérdezem mert már kérdezték mennyiért csinálnám?

2020. okt. 1. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali. #3-as vagyok!


Igazából egy nagyon hosszú regényt, novellát tudnék Neked írni.


Lehet bírni, csak attól függ, hogy ki mennyit dolgozik! Én havi 24-25 fix napot mentem, fő állásban. Magyarul heti 6 nap. Reggel 8-kor keltem minden nap, 10 óra után indultam dolgozni (másik település, 20km oda, naponta 40km.), fél tizenegykor ott voltam, és 11 óra után indult a kiszállítás. Hétfőtől-Csütörtökig 21:45-ig, Péntek-Szombat 22:45-ig, és Vasárnap pedig 21:00-ig. De ez csak a hivatalos, public verzió. Általában zárás után még legalább 1, de inkább két óra hossza volt az ott lét. Napi talpon lét 16+ óra. Kb 6-7 óra alvás, és másnap ugyan ez. Ez is olyan monoton munka, mint a gyári munka 3 műszakban. Mint ahol most is vagyok, sajnos.


De azért sokszor, illetve állandóan vannak változatosságok, ez nagyon-nagyban függ a csapattól is. Szakácsok, pultusok, diszpécserek stb.


Kezdés előtt én azért voltam ott fél órával, mert meg tankoltuk a kocsikat minden nap. Fiat Panda, 1.3 JTD + Renault Clio (2012) 1.5 Dci, és voltak elektromos Peugeout Ionok is.


Minden nap a szomszéd utcában számlára tankoltunk, és vissza érve hajtottuk a pizzás dobozokat, illetve egész nap, ha fogyóban volt.


Napi 4-en voltunk, hétvégén P-Sz-V pedig 5-en. 9 településre szállítottunk ki.


Életem nem volt, mondhatnám, hogy elpazaroltam két évet. Cserébe azt csináltam, amit szeretek, azaz vezettem, és mellette tényleg sokat is kerestem. (Magy átlag ember szempontból nézve.)


Az a napi egy nap pihi még arra is kevés volt, hogy kipihenjem magam sokszor, vagy talán éppen arra.



"Mennyit érdemes kérni napi pénzben?"


Ezt a kérdést nem egészen értem. :D Mármint a napi pénz? Azt a főnök, a tulajdonos mondja meg, hogy mennyit tud adni neked egy napra.


De 7500-8000Ft alatt semmiképp ne vállald el. Ha mész 20 napot, és kikapsz havonta 160.-at tisztán, mellette meg még van legalább 140e Ft jattod, akkor úgy nem rossz.


De érdemes lenne az adott helyről megkérdezni a futárokat, egyébként. Mert mindenhol más és más.


Tudok olyan helyet, ahol naponta még mindig 4-5.000Ft-ot adnak egy futárnak. Az édes kevés.


Igazából az aktuális a napi 10-12.000Ft lenne. Tisztán 200-240.000Ft, és még a jatt. Akár saját járművel, akár cégessel. Én már az úgymond rutinból beszélek. Tisztán nekem megvolt 200 felett picivel, és volt kb 120-150.000Ft a jattom.


DE 8000 Ft alatt SEMMIKÉPP!!!


Upsz... Most láttam az utolsó kérdésedet, így már értem a kérdést, de akkor jól értettem. :'D


Ha jól menő pizzériáról van szó, akkor én simán mondanék napi egy tízest. De, először is kérdezz rá, hogy Ő mennyit tud adni. Ha azt mondja hogy mond meg te, akkor TÍZES legyen a minimum. Ha azt mondja hogy annyit nem, akkor esetleg próbálkozz meg a 8-9000Ft-al, de ha az sem, akkor Én nem vállalnám el.


Tényleg szerettem, mert ez egy életérzés, életmód. Könnyű megszokni, hogy az ember azt csinálja amit szeret, és még viszonylag normálisan is keres vele. Viszont annál nehezebb elengedni, ez nálam is így volt, bár nekem csak az ottani társaság, főleg, különösen egy ember hiányzik.


Az emberek egyébként olyanok, hogy mindenki más. :D Vannak kisebbségiek, magyarok, külföldiek... Viszel kaját papnak, rendőrnek, iskolába, foci pályára egyéb eseményekre, stb.


Hál istennek a legtöbb ember kedves, udvarias, illedelmes. De ezt sajnos meg kell szokni, hogy van aki 10 perc késésért rinyál... Ezeket is meg kell tudni tanulni kezelni. Valamint a részegeket, drogosokat, és a kötekedőket is. Voltak minden féléből. Persze, ne hagyd hogy ez Téged el rettentsen ettől a "pop-szakmától", "hivatástól".


Jól lehet vele keresni, csak jó helyet kell kifogni, és lehetőleg olyan helyet, ahol biztosítanak Neked autót. Ha nem, és külön veszel erre a célra, akkor csak régi szívó benzin (Például Suzuki Swift, 1.0 vagy 1.3 8 szelep (mindkettő van, és pizzáztam is ilyenekkel.)), vagy régi szívó dízel, azaz SDI. Esetleg még a francia DCI és HDI, illetve a régebbi Fiat Punto féle JTD motorokat érdemes befogni erre a célra. Másképp nem érdemes, és nem is éri meg.


Bocsi a sok össze visszaságért, de siettem. :D Ha szeretnél még valamit, írj nyugodtan, akár privátban is. :)

2020. okt. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
attól függ mennyire vagy éhes...
jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!