Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezelitek, ha a főnököd...

Hogy kezelitek, ha a főnököd nem jogosan téged szíd le?

Figyelt kérdés

És úgy gondolod nincs igaza, és nem jogos. Én ilyenkor megsértődök és napokig hozzá se szólok. Jól teszem? Ti hogy reagáltok erre?

L/24


2020. okt. 6. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nincs főnököm, nem is bírnám elviselni hogy legyen.
2020. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés.
2020. okt. 6. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Tipikus cicaharc, ne csináld. Ezzel nem oldódik meg semmi, legfeljebb rosszabbodik.


Állj oda elé, négyszemközt, és beszéld meg vele a dolgot. Te ezt meg azt nem tartottad jogosnak, ebből meg abból az okból kifolyólag. Ő meg elmagyarázza, hogy szerinte miért az, és ez alapján megbeszélitek a dolgot.

2020. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Megbeszélem vele.

Olyan főnök alatt úgyse dolgoznék, akivel nem lehet normálisan megbeszélni dolgokat, szóval ez működik.

2020. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én ilyenkor megsértődök és napokig hozzá se szólok."


Gondolom ő meg vastagon tojik erre, elvégre nem a felesége vagy!

Felnőtt ember nem játssza ezt, hanem épkézláb mondatokkal megvédi az álláspontját. Ha nyilvánosan történt a lecseszés, akkor nyilvánosan, ha négyszemközt, akkor négyszemközt.

2020. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12%

Sok helyen dolgoztam már és sokmindent láttam. Sok ilyen frusztrált főnököt láttam aki még akkor is csak szid ha fantasztikusan dolgozol. Nekem is kijárt már az igazságtalan kritikákból amik legtöbbször félreértésekből fakadtak. Ilyenkor próbáltam először megérteni az álláspontját majd az én részemet elmagyarázni neki de ő csak fújta a sajátját, ebből is látva azt hogy csak kötözködés az egész.


Ne vitatkozz a főnökkel, magad alatt vágod a fát vele. Ha legközelebb ilyen történik akkor csak bólogass hogy igenis főnök, engedj neki, de közben saját magadat ne csapd be, hogy igaza van. Neki az lenne a jó ha a gondoltaidat tudná manipulálni de azokat csak te tudod megváltoztatni.


Kitartást és türelmet hozzá!

2020. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jogtalanul szid le, megmondom neki, hogy azt márpedig nem jogosan teszi és én nem vagyok hajlandó ezt elviselni. Fél évvel ezelőtt volt ebből egy nagy "harc", a főnök fiacskája idekerült, azt hitte, hogy ő majd eljátssza a nagyfőnököt és leszidott hármunkat, hogy amit csinálunk az (őt idézve) "szar". Erre kicsattanva kezdtem el a "kisfiúval" kiabálni, hogy mit képzel magáról hogy csak úgy beállít ide és mindent és mindenkit elhord mindenféle szarnak, mert azt hiszi hogy attól mert az APJÁNAK van egy jólmenő cége az nem azt jelenti hogy NEKI van egy jólmenő cége, és hogy képzelje csak el, hogy az apja sosem volt ekkora tajparaszt az ottdolgozókkal, mint ő azalatt a 10 perc alatt amit ott töltött. Mind a leszidást mint az én "véleményemet" hallotta az apuka, alias nagyfőnök és habár azt hittem ki fog rúgni vagy leszidni, nagy meglepetésünkre igazat adott nekem és mindhármunkat fizetett szabadságra küldött egy hétre, Ő kért bocsánatot a kölyök nevében és 2 hónapon keresztül mindhárman kaptunk "bónuszt" a teljesítmény bónusz felett. Szóval van különbség főnök és "főnök" között, nekem ez volt az esetem de ki tudja, ha akkor nem nyitom ki a számat lehet hagyom szabadjára engedni a kölyökben azt amit nem kellene: hogy később olyan főnök legyen, akit minden alkalmazottja szívből utál.

Egyébként ha ki akart volna rúgni, azzal sem lett volna semmi problémám, mert könnyen találnék munkát más cégeknél akár ugyanebbe, akár magasabb pozícióba. Tehát nem lett volna világvége emiatt, legalábbis számomra. Az, hogy ő nem talált volna egyhamar valakit a helyemre, főleg nem olyasvalakit aki bele tudna rázódni a "deadline" előtt, az tutibiztos.


Szóval én azt tudom mondani hogy ha olyan van, igen is állj ki magadért, ha pedig csak rosszabbodik a helyzet, otthon nézegess más állásokat és 'hagyd ott a picsába a seggfejet'. Senki nem érdemli meg, hogy úgy beszéljenek vele mint egy utolsó patkánnyal, főleg nem akkor, ha jól végzi a munkáját.


Sok sikert!

2020. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!