Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mihez kéne kezdenem?

Szerintetek mihez kéne kezdenem?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


25 éves munkanélküli férfi vagyok. A "karrierem" eddig eléggé kacifántosra sikeredett. 2015-ben érettségiztem le, de nem túl rózsás eredményekkel egy szakközépiskolában, ahol pénzügyet tanultam. Egyetemre esélyem sem volt, szín hármas jegyekkel (matematika épphogy kettessel meglett), így a szüleim unszolására munkát kerestem. Természetesen érettségivel szinte lehetetlen volt elhelyezkedni, nyelvtudásom pedig egyenlő a nullával. Tehát egy csupasz érettségim volt. Munkát kaptam operátorként egy helyi gyárban, mindössze 1 hónapig voltam itt, mivel 95.000 Ft nettóért kellett volna nehéz fizikai munkát csinálni 1 műszakban. Ez 2015 novemberében volt, utána 2016 tavaszán eldöntöttem, hogy szeptembertől elvégzek egy OKJ-s képzést. Pénzügyi - számviteli ügyintéző lettem, 2018 júniusában végeztem itt. Aztán sikerült egy könyvelőirodába mennem dolgozni, ahol 2019 augusztusáig voltam. Sajnos nem nagyon voltak tapasztalataim a könyveléssel kapcsolatban, mivel 99%-ban adatrögzítő voltam, tehát speciálisabb agymunkát nem igényelt a feladat és csak 135.000 Ft-ot kaptam. '19 augusztusban úgy döntöttem hogy mást választok, de a helyzetem nem volt könnyebb, mint 4 évvel korábban. 1 hónap gyári tapasztalatom volt/van, illetve a könyvelésben sem vagyok jártas, mivel csak rögzítettem, így problémák léptek fel az álláskeresést illetően. Gyárba nem vettek fel, mivel nincs legalább 1 évnyi gyári tapasztalatom, könyvelni szintén nem, mivel a mérlegképesem nincs meg, nyelveket nem beszélek, rögzítők meg nem nagyon kellenek sehova. Idén februárban ismét sikerült egy másik könyvelőirodába mennem, de innen elküldtek idén augusztusban, mert nem volt már szükségük rögzítőre. Tehát kemény fél évet dolgoztam eddig ebben az évben... Csakis adatrögzítést végeztem eddig, illetve ugye 1 hónapnyi gyári melót. Nyelvtudásom nincs, félretett pénzem nincs amiből mondjuk tanfolyamot végezhetnék és jogosítványom sincs. Tehát a helyzetem egy hatalmas kapufa. :(


Lehet még bármit tenni? Vagy menthetetlen vagyok?


2020. okt. 13. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

25 éves férfiként se jogsi, de még egy nyamvadt nyelvet sem tudsz. Úristen... mégis mit csináltál középiskola után? Ok, 2 év OKJ, de azon túl? Összesen alig van 2 év munkatapasztalatod, pénzed sincs...


Hát ne haragudj, de én egy ilyen helyzetben hagynám a fenébe az OKJ-s papíromat. A könyvelés egy hosszú, teljes embert kívánó szakma, amit mérlegképes bizonyítvány nélkül nem nagyon lehet végezni. Neked az sincs meg. Szerintem gyűjts egy jogsira legalább aztán legyél futár, taxisofőr, vagy tudomisén...


Sok sikert!

2020. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Én ennyi idősen már az MSC-met csináltam. 2 nyelven beszéltem, volt jogsim és pénzem is. 25 évesen nem tartasz sehol. Sőt...
2020. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2es most megdicsérjunk vagy mit josz ide dicsekedni semmi haszna.

Kérdező menj épitkezésbe , egy férfinak jó munka az, nekem nőként bejonnek a fizikai munkások. Általába rátermettek csinálják nem kis nyám nyámok.

Most télen menj munkakozvetitohoz vmi gyárba.

Ami legfontosabb: ne állj tétlenűl

2020. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk én érettségi után azonnal tovább képeztem volna magam, esetleg munka mellett, aztán ha kell, tettem volna javító érettségit azokból a tárgyakból amik kellenek a továbbtanuláshoz (ehhez persze addigra már legalább azt jó lett volna tudni hogy mi az ami érdekel). Most ez azért gáz mert, bár erről nem tehetsz és nem lehetett előre tudni, de nafyon megnehezítették a felsőoktatásba való bejutást. Minimum 1, de talán van ahol 2 emelt szintű érettségi kell, plust nyelvvizsga (ez még nem kötelező de e nélkül nem lehet elérni az alsó ponthatárokat sem). Vagy keresel egy "business" schoolt (előnye hogy ugyanúgy papírt ad, hátránya hogy elég húzós a tandíj), vagy megcsinálod a mérlegképest, mert könyvelők mindíg kellenek, de csak azok akik tudnak is valamit. Mellette pedig rá kéne feküdni a nyelvekre asap mert ha sokkal piacképesebb vagy úgy
2020. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!