Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkavállalás - mihez kéne...

Munkavállalás - mihez kéne kezdenem?

Figyelt kérdés

Frissen végeztem el a gimnáziumot, jelenleg épp egy tanfolyamon veszek részt, tehát az érettségimen kívül nincs semmilyen papírom.

Otthon élek, jelenleg nincs munkám, ezért keresek mellé, de az otthonom 30 km-es körzetében egyszerűen nincs olyan munka, amit be tudok tölteni (vagy végzettség kell hozzá, vagy olyan készséget igényel, amivel én nem rendelkezem, vagy az egészségem miatt kell kizárnom).

Anyukám talált egy munkát, nem szükséges hozzá semmilyen képesítés, semmiféle tapasztalat, otthonról is lehet dolgozni. Képeket kell előkészíteni - de arról egy szót sem szóltak, hogy ez mit jelent. Miután rákerestem, arra jutottam, hogy a "digitális képelőkészítés" annyit tesz, hogy a képeket előkészíted arra, hogy különböző formátumokban tudja majd a munkáltatód használni. Hogy ez mit jelent vagy hogy történik, fogalmam sincs. Alapvetően nem hangzik rossznak ez a munka, annyi szent, hogy egyáltalán nem érdekel a dolog (de ez részletkérdés), viszont nem tetszik, hogy úgy kéne jelentkeznem, hogy azt sem tudom, pontosan mit kéne csinálnom, vagy tudnom kell-e bármit is a képek más formátumba való konvertálásáról és előkészítéséről. Gondolom nem pár klikk, ugyanis azt egy bot is el tudná végezni, nekem pedig semmilyen ismeretem nincs ezen a téren, képformátumokból is talán, ha négyet-ötöt ismerek.


A szóban forgó munka ez lenne: [link]

Valaki esetleg érti, hogy itt pontosan mi is akar lenni a munka? Én azt veszem le, hogy valamilyen szinten értenem kéne a számítógépes programokhoz (amelyekből csupán a wordhoz, power pointhoz meg excelhez értek valamennyire) és érdeklődnöm is kéne a terület iránt, amely, az én esetemben, nincs meg.



2018. júl. 20. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem kapsz egy laptopot valamilyen képszerkesztő programmal, Photoshoppal, és meghatározott szempontok szerint kell előkészíteni képfájlokat. Pl. ha nyomtatott katalógusba kerül, akkor felbontást, színmódot, fizikai méretet megfelelően beállítani. Szerintem alapfogalmakkal és a photoshop alap funkcióival azért tisztában kell lenni, mert pl. egy 5x5 cm-es képből még photoshopban sem lehet óriásplakát méretet beállítani minőségromlás nélkül, ezért nem is értem, miért írják azt, hogy nem kell tapasztalat... egy teljesen laikust nem öt perc erre a munkára betanítani. A feladat maga valóban néhány klikk, ha tudod mit csinálsz, és ps-ben lehet automatizálni is... itt a munka-faktor nem a feladat bonyolultságában lehet, hanem a mennyiségében, lehet hogy több száz képet kéne előkészíteni naponta.
2018. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocs elolvastam a hirdetést.


Szerintem ez valami ordas kamu, plusz beleírják hogy nem ügynöki meló, nyílván húztak már le pár embert.


Amúgy azért nem tudok neked tanácsot adni, mert én Bp-i vagyok, mikor pl. 2016-ban megszűnt egy helyem, 1 évig kerestem állást, kb. 100.000 Cv-t küldtem el random cégeknek, voltam egy rakat interjún, végül felvett egy fickó és 1 éve vagyok ezen a helyen.


Most azt mondanám másnak nehéz tanácsot adni, lakhelytől is függ, ha nagyon nincs emmi ahol laknék akkor lehet el is költöznék.

2018. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!