Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kiderül hogy egyetemre...

Ha kiderül hogy egyetemre járok, kirúghatnak? Nem a munkával való ütközés miatt hanem azért mert rájönnek, el akarok majdan menni a cégtől?

Figyelt kérdés

Ősztől újra egyetemista vagyok. A cégnél nem tudnak róla, levelezős mesterképzés. A munkámhoz semmiben sem kapcsolódik, azért végzem hogy ha kezemben lesz a papír, ahogy lehet dobbantsak innen.

Ha a főnök rájön hogy járok egyetemre, akkor maga fog kirúgni? Mert neki is leesik majd a tantusz hogy azért mentem újra egyetemre (noha már eleve van diplomám) hogy innen dobbantsak.

Bosszúból még végzés előtt kirúg majd?

Végzés után nem érdekes ha kirúg úgyis magamtól is elmegyek majd de azért addig jó lenne ha nem vágna ki.


2020. okt. 14. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Korrekt elintézési módja lenne ha beszélnél a főnököddel és megmondanád neki hogy elkezdtél egy mester képzést, 1-2 éves, addig számíthat rád de ha végeztél akkor mész. Ajánld fel hogy szólsz időben hogy kereshessen utódot, és még be is tanítod, hogy a cégnek ne fájjon.


Ha amúgy se vagy egy pótolhatatlan munkaerő és igazából csak az alkalmat várják hogy kirúgjanak, akkor lehet hogy ez megadja nekik a lökést, igen.

2020. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"addig számíthat rád de ha végeztél akkor mész"


Ha ezt megtenném, 1 hónapon belül utcán lennék. Kb másnapra kirúgnának szerintem, és indulna a 30 nap felmondás. Vagyis bejelentem + 1 hónap és utca. Szerintem.

2020. okt. 14. 10:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni titokban tartani, mert a levelezőn péntekenként is van óra. Furcsa lesz, hogy minden (második) péntekre szabit kérsz. Kb kijön az éves szabidból, ha másra nem használsz szabit és kéthetente kell a szorgalmi időszakban, de ha ennél több kell, el kell menned fizetés nélkülire (a tanulás megfelelő indok hozzá), amivel már meg kell indokolnod. Kirúgni nem fog, ha jól végzed a dolgod.
2020. okt. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egyetemre jársz, nem indok a felmondásra!

Mellesleg a munkaadónak semmi köze ahhoz, hogy a szabadidödben mit csinálsz, nem vagy köteles tájékoztatni arról, hoyg egyetemre jársz.

2020. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"mert a levelezőn péntekenként is van óra. "


Van. És:? Nem megyek. Az előző képzésemen is voltak órák amin soha nem voltam és mégis lediplomáztam.

2020. okt. 14. 10:45
 6/12 A kérdező kommentje:

"nem indok a felmondásra!"


Nyilván nem lesz olyan hülye hogy ezt írja be indoknak. Majd kitalál ezer más okot. Megszűnő munkakör gazd okból történő karcsúsítás ezer kamut ki lehet agyalni.

2020. okt. 14. 10:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor kérdező végsősoron tanácsot kérni jöttél vagy azért hogy mindenkivel vitatkozz aki segíteni akar? Szemmel láthatóan mindenre van tök jó válaszod, úgyhogy beszéld ezt meg saját magaddal szerintem.
2020. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem először kérdezed ezt meg...

Nem kaptál eddig elég választ?

Normális emberek nem így kezelnék ezt egyik odlalról sem.

2020. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Normális emberek nem így kezelnék ezt egyik odlalról sem."


Na akkor megkérdezem : hogy kezelnék ezt a szitut normális helyen?


mit tenne a

- munkáltató?

- és mit a munkavállaló ha "normális" lenne?

2020. okt. 14. 16:23
 10/12 A kérdező kommentje:

mert azért azt tisztázzuk nekem van szükségem a cégre és nem annak rám.

a cég talál 100 másikat a helyemre különbet jobbat ha akar. főleg mostanában.

2020. okt. 14. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!