Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az normális, hogy a hr-es...

Az normális, hogy a hr-es azért cseszeget, mert munka közben zenét hallgatok fülhallgatón?

Figyelt kérdés

2016. júl. 30. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van rá esély. Sok mindent nem fejtettél ki. Például milyen munkát végzel?

Vannak munkahelyek, ahol elfogadott és van ahol nem.

2016. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még azok a kulcsszavak... XDDDDDD
2016. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ugyan, milyen munkakörről lehet szó, de ha bedugva a füledet gyakorlatilag kizárod a külvilágot, az max akkor nem jelenthet gondot ha teljesen egymagadban dolgozol, mondjuk otthonról valami egyéni vállalkozóként.
2016. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak vállalkozóként dolgozhat egymaga. Lehet olyan alkalmazotti pozícióba is, ahol szinte teljesen egyedül dolgozik.

Szóval jah, ha szükséges kommunikálnod másokkal a munka miatt, akkor szólhat. Ha nem, akkor viszont jogtalan.

2016. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A hr-es a cég legnagyobb ingyenélője, mondjad neki legközelebb dolgozzon valamit inkább.
2016. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Adminisztrációs munkát végzek, az irodában rajtam kívül ketten vannak. Már többször előfordult, hogy kihívott a folyosóra, aztán vagy negyed órát magyarázkodott nekem, hogy így nem illik meg úgy nem kéne, többször visszakérdeztem, hogy ez most akkor valami szabály, hogy nem szabad, mire azt mondta, hogy nem szabály, de a munkahelyen minden percben készenlétben kell állni, meg hogy a kommunikációt nehezíti felém, erre mondtam, hogy halkan hallgatom, hallom a környezetem hangjait, továbbá 100%-ig minden tevékenységem ellátom zenehallgatással is. Erre nem akart tovább magyarázkodni, azt mondta, hogy nem akarja többet meglátni, mert további lépéseket fog tenni. Egyébként milyen további lépéseket tehet?
2016. júl. 30. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Én is hallgattam, mert az ideg megbaxott a class fm-től meg az öt dalból álló repertoárjuktól.
2016. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
HR-es nem is a főnököd, minek hallgatsz rá?
2016. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

Kössetek kompromisszumot. Az egyik füledbe be legyen dugva, a másikba meg ne. Sokan csinálják így. Azzal is magyarázhatod, hogy te így még jobban tudsz koncentrálni, ha hallgatod a zenét. De azt tudom, hogy ha hibát vétesz, akkor utána tényleg eltilthatnak a zenehallgatástól, vagy elbocsájthatnak, hiszen azt már bizonyítani nem tudod, hogy a zene miatt hibáztál-e.


Én úgy gondolom, hogy ha jó munkát végzel, rendes vagy a munkatársaiddal, akkor nincs gond, én megengedném, hogy hallgass zenét, de csak ha látom, hogy tényleg maradéktalanul és hibátlanul elvégzed a munkád. De ha te magad is úgy érzed, hogy a zenehallgatás egy kicsit is visszafog a teljesítményben, akkor ennek már a munkáltatód látja a kárát, és akkor vagy kötelez téged, hogy hagyd abba, vagy elbocsát.


De amúgy az egyfüldugós megoldás azért is jó, mert akkor a többiek is látják, hogy hallasz az egyik füledre rendesen. Ha mindkét füled be van dugva, akkor pszichológiailag olyan hatást keltesz, mintha nem hallanád őket.


Illetve azt még megjegyzem, hogy munkahelyen illik levenni a sapkát is. Nem előírt szabály, de sok munkahelyen ezért képesek elbocsátani is az alkalmazottat. És van benne valami, mert ezzel úgymond megtiszteljük egymást. Ez olyan, mint a kézfogás. Ha te az egyik jó barátoddal kezet akarsz fogni, ő meg azt mondja, hogy:

"Miért fogjak veled kezet? Kézfogás nélkül is barátok vagyunk, a kézfogás nem egy írott szabály, nem kell megtennem, ha nem akarom."

Akkor ezzel téged megbántana. Na, kb. hasonlóan "nem illik" bedugni a füled a munkahelyeden. mindenki normálsian mászkál, te meg ott dugóval a füledben.. Végül is szerintem nem lehet egy iszonyat nehéz munkahely, a kollégák sem olyan szemetek, mint sok más munkahelyen, szerintem örülj neki, hogy tényleg így adnak arra, hogy meglegyen a megfelelő színvonal. Nehéz meg minden, de szerintem ha megkérnek rá, akkor te ne hallgass zenét. Persze ezek után, ha bármi olyat tapasztalsz, te is nyugodtan rájuk szólhatsz. Ezért vagytok kollégák.

2016. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nem normális, mondd meg a hr-es kisp***ának, hogy ő nem a főnököd húzzon a vérbe.
2016. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!