Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ahol rugalmas a munkaidő, az...

Ahol rugalmas a munkaidő, az nálatok mit jelent?

Figyelt kérdés
Mert annyi szokás, mint amennyi ház persze..:D

2020. okt. 15. 15:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt azt, hogy van egy core idő, délelőtt 10 és délután 3 között, amikor illik ott lenni, de egyébként ezt leszámítva te döntöd el, hogy az adott napon belül mikor dolgozod le az összesen 8 órát (tehát dolgozhatsz reggel 7 és 3 között is, illetve 10 és este 6 között is.


Másrészt megcsinálhatod azt, hogy ha például orvoshoz mész vagy diákként vizsgázol vagy valami, hogy egyik nap mondjuk délelőtt/délután vagy csak benn az adott esemény miatt, a hét többi napján pedig egy-egy órával tovább dolgozva lecsúsztatod azt a kihagyást és akkor nem kell szabit kivenned.


Illetve sok helyen ide tartozik a heto 1-3 nap home office lehetőség is.

2020. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Kezdés bármikor 9 és 11 között, 11 és 3 között kell elérhetőnek lenni, utána már beoszthatom az időm. Megvannak a feladataim és a határidők, de magam osztom be, hogy mit milyen tempóban csinálok. Ha egy nap csak 4 órát akarok dolgozni, akkor megtehetem, aztán máskor ha sok a munka és szükség van rám, ledolgozom. Dolgozhatok otthonról, dolgozhatok külföldről (fél évet egy évben), nem kell hetekkel előre szabit kérnem, ha elintéznivalóm van nap közben, akkor simán lecsúsztathatom az órákat.
2020. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pici rugalmasság van csak. 9-16ig bent kell lenne a maradék egy óra amit lehet tologatni. meg ha doki vagy valami fontos van azt is el lehet tolni. De nem hiszem, hogy ez a klasszikus rugalmas munkaidő.


Volt ahol mindegy mikor voltam bent a napon belül. Annyi volt csak, hogy azért minden nap legyek bent valamennyit és hónap végén legyen meg a 40 óra. Na az tényleg rugalmas volt.

2020. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló mint az elsőnél. 10 és 3 között azért elérhetőnek kell lennünk, hacsak nincs valami extra, de ezen kívül nem érdekel senkit hogy mikor jövünk mikor megyünk. A munka legyen kész határidőre, más nem érdekli a főnököt. Ha nekem kényelmesebb éjszaka haladni a dolgommal akkor lelkem rajta. Ne legyen csúszás, ez a fontos.
2020. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mindenkihez szól: Ellenőrzés hogy történik, belépőkártya, vagy stb?
2020. okt. 15. 16:02
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Az én esetemben azt jelenti a rugalmas munkaidő hogy én döntöm el hogy mikor és mennyit dolgozom. Ha nincs kedvem akkor heteket is kihagyhatok, ha meg épp olyanom van, az éjszaka közepén is nekiállhatok. Nincs főnököm, nem szabályoz senki. Csak rajtam múlik hogy mennyi a bevételem egy adott hónapban.
2020. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#5

Nálunk sehogy. Oké, ha a saját szobámba (iroda) bemegyek akkor aláírom a portán hogy átvettem a kulcsot, de ez semmit nem jelent mert nem mindig a saját szobámban kezdem vagy fejezem be a napot, ez nem a munkaidőmet jelöli. Más ellenőrzés pedig nincs. Kapcsolattartás a csoportvezetővel és a főnökkel, ennyi.

2020. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Heti negyven órát kell ledolgozni három havi munkaidőkeretben. Törzsidő 9-15 között. Ha nincs feladat, törzsidőn túl szabadon lehet távozni. Törzsidőben engedéllyel, de általában el lehet menni. Pénteken délben - ha nincs éppen határidős melód - hazamehetsz. Ha túlóráznod kell, kiveheted, de ha van teljes napnyi plusz órád, akkor azt csak három hónap múlva veheted ki. Ezzel azt akadályozzák meg, hogy a hétőtől-csütörtökig felhalmozott plusz órákat ne vegyék ki rögtön pénteken. Mert volt egy idő, amikor pénteken alig jött be valaki dolgozni. :D
2020. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
#2 Vagyok. Az irodában van belépőkártya, de senki sem ellenőrzi, a távmunkásoknak sem kell sehová sem bejelentkezni és nem is figyeli senki a munkaidőt. Bizalmi rendszer van, amíg nem élsz vissza vele, nem romlik látványosan a teljesítményed, kész vagy határidőre mindennel és nem tinglitangli munlát adsz be, addig kb. szabad kezet kapsz.
2020. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

nálunk abszolút rugalmas. Amennyivel később érkezem, annál hamarabb jövök el délután. :-DDD


A lényeg, hogy a meló meglegyen.


Nincs ellenőrzés, nincs jelenléti ív - megbízunk egymásban.

2020. okt. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!