Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Eléggé rettegek az első...

Eléggé rettegek az első munkahelyemtől, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves vagyok, idén érettségiztem le. Megyek egy céghez állásinterjúra szerdán (első állásinterjúm), mivel jelenleg nem járok egyetemre így gondoltam hasznosan töltöm az időmet, és dolgoznék.

Ugyanakkor eléggé rettegek, hogy őszinte legyek. Felnőttekkel fogok dolgozni, és nagy félelmem, hogy a nagy korkülönbségek miatt nem fogok tudni beilleszkedni. Félreértés ne essék, nem akarok barátságokat kötni a munkahelyen, csak egy kölcsönös, tisztelet alapú kapcsolatra vágyom a leendő kollégákkal.

Mit javasoltok nekem? Mit csináljak, hogy jó benyomást tegyek, mit csináljak, hogy ne stresszeljek rá ennyire?

Illetve a felnőtt munkavállalóktól kérdezném, hogy ti kinéznétek egy ennyire fiatalt a munkahelyeteken, vagy inkább segítően állnátok hozzá?


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. okt. 18. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Most valami egészen meglepőt fogok mondani: te is felnőtt vagy!
2020. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek is ne parázz, próbálj minél közvetlenebb lenni és felmérni a helyi viszonyokat. Olyan nem lesz, hogy mindenkivel elvagy, olyan lesz akivel jobban és olyan akivel foghúzva de együtt fogsz dolgozni. Am általában mindig van 1-2 olyan kaliberű kolléga, aki felkarolja a "gyámoltalant" és kicsit segít neki. Én az első munkahelyemen úgy voltam a legfiatalabb, hogy a következő legfiatalabb majd egy 10-el volt idősebb, mint én, mégis kialakult pár emberrel ilyen brahizós kapcsolat, akikhez bármikor fordulhattam is, ha bajom volt.


A lényeg csak lazán, add önmagad, de tudd, hogy ők a tapasztaltabb rókák és akkor nem lesz semmi baj :)

2020. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Te is felnőtt vagy.

Nos, én segítően allnék hozzá bármilyen korú új kollégához, de legtöbben sajnos nem ilyenek.

Amikre figyelned kell:

A magánéleted a magánügyed, senkinek semmi köze hozzá és nem is érdemes arról beszélned. Általános témákkal, mint hírek, időjárás, mit együnk ma? Ezekkel jobban jársz.

Tárgyilagosan viselkedj, a túlzott kedvesség és bizalom a többiek iránt azt eredményezheti, hogy a fejedre nőnek. Azt semmiképp ne hagyd.

Lehetsz segítőkész, de ne dolgozz mások helyett.

A főnökre nagyon figyelj, hogy a papírjaid rendben legyenek, fizetésed pontosan, időre megkapd, szabadság, túlórapénz is meglegyen, a szerződésnek megfelelően, mert csalnak, mint a pocok és szeretnek ingyen dolgoztatni.

Nagyjából ezek a sarkalatos pontok, amikre figyelni kell.

2020. okt. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen kerültem olyan helyre, ahol a csoportban szinte mindenki a nagymamám lehetne. A maradék meg édesanyámmal van egy korban :D


Jól elvagyunk, nincs megkülönböztetés.

2020. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!