Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is nehezen éli meg, hogy...

Más is nehezen éli meg, hogy újra minden nap be kell járni az irodába?

Figyelt kérdés

Korán kelés, állandó időhiány, az utazás és a többlet készülődés miatt 2,5 óra vész kárba nap mint nap, ráadásul egy bizonyos.. Élethelyzet miatt kellene nagyon az a napi 2,5 óra.

Egyáltalán nem hiányzott pedig munkaidőben a társaság, sőt, a zajos open office-ban, ahol ráadásul állandó a járkálás is, mindent lehet, csak koncentrálni nem.


2020. okt. 21. 07:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%
Újra? Nekem nem volt engedélyezve a home office tavasszal sem, pedig bárhonnan dolgozhatnék. Nálunk csak egyes csoportoknak lehetett otthon maradni, ebből persze feszültség lett. Az is bestresszelt mostanra a bejárás miatt, aki az elején könnyen vette. Most azoknak is szigorítani akarják a home officet, akiknek tavasszal engedték. Állami tulajdonú cég, kiemelt munkahely. Ennyire vigyáznak az emberekre...
2020. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Most lehet, hogy engedni fognak heti 1 napot (azért annak is örülnék), de még közel se biztos.



Engem nem zavar, hogy otthon dolgozok. Tanulni és házimunkát végezni is szoktam otthon, egyáltalán nem csupán a pihenés színtere.

Azonban az zavar, hovy 1 órával kevesebbet alszom, fél órával kevesebb sport és fél órával kevesebb minden másra. Az is zavar, hogy zajban kell dolgozni, járkálásban. Elméletileg mindenki más. Én csak csendben tudok koncentrálni....


3 hónapig voltunk otthon, előtte nem sokkal korábban dolgoztam otthonról, előtte munkát kerestem, otthon tanultam.

Ez valóban nem könnyíti meg a visszaállást...


Nem beszélgetni megyek be, szocializálódni untig elég a szabadidőmben.

2020. okt. 21. 08:51
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
Én még félig HO-n vagyok, szerencsére, és jó ideig így is lesz még - átlagban heti 2-3 alkalommal kell bemennem. Annyi kell is, hogy tényleg képben legyek, és minden munkát el tudjunk végezni. A munkatársakat is szeretem, de a maradék időnek is nagyon örülök itthon:)
2020. okt. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%
Én azt élem meg nehezen hogy be vagyok zárva. Alig profitálok abból hogy itthonról dolgozom, mert ugyanúgy 8-16ig a gép előtt kell üljek (munkámból adódóan mindig elérhető kell legyek hisz lehet hogy senki nem keres de ha mégis akkor azonnal kell reagálnom), így nincs pl hogy-kihasználva az elvileg rugalmas munkaidőt és azt hogy itthon vagyok- elugorjak nap közben boltba, edzeni, stb. Ráadásul itthon még főznöm is kell. Cserébe sokszor kihasználják mások hogy itthon vagyok és olyanokat várnak el hogy még este 9-10kor is dolgoznom kell miatta. Qrwa szar. Plusz semmi szociális életem nincs, nem találkozok a kollégáimmal face to face (max skypeon vagy teamsen beszélünk), pedig újoncként nekem külön fontos lenne kötelékeket kialakítani a csapatomban. Egyedül annak örülök hogy a hülye egyetemre sem kell bejárnom, mert ott pl engem is rohadtul frusztrál az utazási idő (a munkahelyem kb 5 percre van, az egyetem 2 órára a város másik felén)
2020. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem élem meg nehezebben, sőt...

A heti egy home office is problémás.

Igaz én vezető vagyok, nekem jobb bent

2020. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

11


Egy kb 50%-os arány szerintem is ideális, mert megvan az utazási idő spórolása, az otthon csendje, nyugalma, de a kötelékek kialakítása is, a meetingeknek is van tere.


Bár amennyit jelenleg utaznom kell és amennyire nem érzem jól magam, a 100% home officet is imádnám a vírusra hivatkozva. Nekem azért munkatársakból általában elég a Teams, és ott vannak a barátok szabadidőben



Amúgy a legtöbb ismerősöm, akik még home officeban vannak a vírus miatt, ők általában szeretik..

2020. okt. 21. 12:53
 17/20 anonim ***** válasza:
36%
Alap szolgáltatásban dolgozom. Szellemi munkakörben, mégsem olyan a munkaköröm, amit teljes hatékonysággal eltudnék látni otthonról. Nálunk a munkavállalók nagyrésze hasonló helyzetben van, így csak azok dolgozhattak otthonról átmenetileg, akik a gyermek elhelyezést nem tudták megoldani. Én azt éltem meg nehezen, hogy amíg az ismerősi körben sokan hatalmas sokként élték meg, hogy otthonról kell dolgozniuk, addig bár nekem is ez lett volna a legnagyobb problémám... Komolyan nem értettem a nyavalygást emiatt. Megjegyzem a leghangosabb azóta is HO-zik és mostmár el sem tudja képzelni, hogy bejárjon dolgozni az irodába. :)
2020. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nálunk lehettek otthon olyanok, akik eredetileg nagyon home office ellenesek voltak, aztán átbillentek a másik oldalra, és rájöttek, hogy nem olyan rossz az. Nekem olyan a munkám, amiben hatékonyabb tudok lenni, ha csend van körülöttem, az irodában viszont állandó a zaj, és a megszakítás, én nem lehettem otthon, demotivált lettem, nem tudok rendesen koncentrálni a munkámra, felületessé váltam, elfelejtek dolgokat, romlott a teljesítményem. Átkértem magam máshova, mert ez így nem állapot, viszont elkezdtem állást keresni, ha találok jobbat, lépek.
2020. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

No lássuk:


-1 órával több alvás

-Tömegközlekedés és idegesítő utasoktól mentes reggelek és délutánok

-Értelmetlen, semmitmondó beszélgetések szintén értelmetlen, semmitmondó kollégák közt

-Otthoni teendők 50%-ban letudva vs estébe nyúló, végeláthatatlan teendők este

-Van időm és energiám edzeni vs nincs, amikor be kell járni


Nem, nem hiányoznak a kollégák, pont lesz*rom őket. Nem barátkozni meg jópofizni járok be dolgozni, hanem pénzt keresni. Soha nem választanám a bejárást a home office-al szemben

2020. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Unalmas, utálom, sokszor csak a gondok vannak.
2020. okt. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!