Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ebből még kiút vagy...

Van ebből még kiút vagy törődjek bele? Folyton szorongok kb. mindentől így nagyon beszűkült az életem. Programokra szinte egyáltalan nem tudok járni, a kapcsolataim is leépültek emiatt. A kötelező dolgok,mint munka,ügyintézés is nagyon nehezen megy.

Figyelt kérdés
Folyton fáradt vagyok és minden bajom van a stressztől. Hasfájás, szédülés, remegés, pánikrohamokkal is küzdök és audni is nehezen tudok. Úgy érzem ez így nem élet. Már 2.5 éve ez van és nem tudok kimászni belőle. Egy súlyos betegség után alakult így bár előtte is voltak már problémáim csak nem ennyire durván.Kértem segítséget: 5 pszichológusnál jártam 2 pszichiáternél, pszichoterapiára is jártam 2 helyre hosszabb ideig de csak rosszabb lett tőle. A félretett pénzem elment erre így magánban már nem tudok új pszichológust keresni. De a hitemet is elvesztettem bennük meg az erőm is elfogyott, hogy még munka után hulla fáradtan utazgassak a város másik felére és olyan dolgokról beszélgessek valakivel amit inkább elfelejteni szeretnék. :( Fogalmam sincs van e még bármire lehetőségem mit próbálhatnék meg, hogy jobb legyen?

2020. jún. 22. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Állami pszichológus nem jó? Az TB-re megy.


"Van ebből még kiút vagy törődjek bele?"

Ne törődj bele. Mindig van kiút.

2020. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ott kezdtem. Nem jött be. :(
2020. jún. 22. 19:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van kiút, én is azt mondom. Biztosan egyre nehezebb, mint ahogy egyre nehezebb lehet cipelni ezt a sok problémát, egyre fáradtabban, egyre elkeseredettebben.

Érdemes lehet körülnézni saját magában, közvetlen környezetében, szokásaiban, mi az, ami megérett a változásra, mi az, ami inkább hátráltatja, lehúzza. Min tud azonnal változtatni - és változtatni. és új szokásokat kialakítani, pl. az esti elalvást a citromfű tea kellemesen megsegíti. Az orbáncfű teának kifejezetten hangulatjavító hatása van. A természetgyógyászat is felvonultat még sok eszközt, módszert.

Az autogén tréning csodálatos hatású, de az egyszerűbb relaxációs gyakorlatok is jók lehetnek kezdetnek, hogy jobb legyen. [link] ez a hanganyag a pánikrohamok megelőzését éri el, szakpszichológusok állították össze.

Lelki segítségért hívhatja minden nap a CallForHelp lelki támogató vonalát a 06 1 700 4788-as számon, vegyen részt ingyenes programjainkon és keresse fel honlapunkat és chates szolgáltatásunkat.

2020. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A citromfű az különöns jo este akkor legalább a wcn tölthetem az egész éjszakát és még annyit sem fogok aludni. :) Az orbáncfű hormonzavart okoz nőknél. Nagyon rosszul vagyok tőle. Autogén tréninget megtanultam. Néha elalvásnál segít de gyakran túl intenzív idegállpotban vagyok ahhoz, hogy használni tudjam. Jó lenne változtatni de fogalmam sincs mit kéne és erőt sem érzek hozzá se lelkit se fizikait. :( Lelki segély telefonszámok :D Hu ha tudnád már hányat felhívtam. Annyi idiótát akik ott ülnek. Csak lepattintani tudnak. "Forduljon a családsegítőkhőz" "keresse fel a pszichiátriai gondozót a kerületben" "önnek be kéne feküdnie azonnal egy pszichiátriai osztályra" Az utóbbit akkor mondta a telefonos banya mikor egy torachotómia után két nappal voltam otthon. Elmondtam neki. Mégis ez a böcsesség jött ki a száján. :) olyan fizikai állapotban fel sem vettek volna sehova. Nem akarok több ilyen majommal beszélni. Relacáxiót is próbáltam hónapokig. Elalszom rajta arra jó de amúgy nem valtozott tőle semmi. Unalmas is a búgó zene, valahogy nem köt le. :( De köszi a tanácsokat majd megnézem a linket.
2020. jún. 23. 20:16
 5/13 anonim ***** válasza:

"A citromfű az különöns jo este akkor legalább a wcn tölthetem az egész éjszakát és még annyit sem fogok aludni. :)"


Citromfűből van ám kapszula is például, az lehet, hogy nem terhelne meg annyira (és az tényleg segít este aludni).


"Az orbáncfű hormonzavart okoz nőknél."


Ilyen mellékhatásról én még nem hallottam. Ezt hol olvastad?

2020. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem olvastad hogy fogamzásgátló mellé nem lehet szedni? Ösztrogen tartalma van.

A citromfű vizelethajtó így eléggé mindegy milyen módon jut a szerveztedbe. :(

2020. jún. 23. 22:58
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nem olvastad hogy fogamzásgátló mellé nem lehet szedni? Ösztrogen tartalma van."


Nem, mert nem szedek fogamzásgátlót (nem vagyok nő), az általam ismert orbáncfű készítményeken pedig nincs ilyen mellékhatás feltüntetve, a "citromfű mellékhatás" kulcsszavakra se ad ki sokat. De ha leírod a gyógyszered nevét, a keresőben megtalálható a betegtájékoztatója, úgy meg tudnám nézni, hogy tényleg írnak-e ilyet. De amúgy ha ilyesmit szedsz, van párod is, nem? Vele nem tudsz ilyeneket megbeszélni?


"A citromfű vizelethajtó"

Tudtommal emésztést serkentő, szóval nem a folyékony dolgokat tolja, vagy hogy mondjam :) Ha teaként iszod, akkor persze, de az nem csak arra igaz.


Más gyógyszert nem szedsz?

2020. jún. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*"citromfű mellékhatás" helyett "orbáncfű". Elírás.
2020. jún. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem kell megnézni semmit. Úgy van ahogy írtam. Én is a gyógynövényekkel kezdtem és rengeteget olvastam a témában. Sajnos sokat nem használnak. Bár a citromfű legalább finom.De a vielethajtó tulajdonsága mellett az emésztés serkentő sem kellemes mert éhes leszek tőle ami este nem a legjobb plusz a vérnyomást is leviszi napközben meg ezért nem vált be nekem. A fogamzásgátlónál miért kéne a betegtájékoztató? Egyik mellé sem lehet szedni orbáncfüvet. Ez köztudott! Nekem nem adtak a tabletta mellé párt a patikában. :) Leépültek a kapcsolataim mióta beteg voltam. Senkivel nem tudok ilyen dolgokról beszélni. Nem szedek más gyógyszert.
2020. jún. 24. 07:24
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

"A fogamzásgátlónál miért kéne a betegtájékoztató? Egyik mellé sem lehet szedni orbáncfüvet. Ez köztudott!"


NEM köztudott. Köztudott az, amiről általánosságban mindenki tud. Mivel se orbáncfüvet, se fogamzásgátlót nem szed mindenki, ez nem lehet köztudott.


"Úgy van ahogy írtam."


Jól van, nem vitatkozom, akkor minden pszichológus és mentálhigiénés szakember, és minden válaszoló a gyakorin is hülye, amiért segíteni akar, csak te nem.

2020. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!