Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álkeresztény munkatársnőt,...

Álkeresztény munkatársnőt, aki eljátssza a férje és a templomi közössége előtt a szent, jóságos, elbűvölő asszonyt, de a munkatársaival szemben gonosz hárpia, hogy lehetne móresre tanítani?

Figyelt kérdés
A válástól retteg, az a réme, ezért a férje előtt folyton "viselkedik" ezerrel, ő a kis édes-aranyos, tündéri feleség. A gyülekezetben folyton ott ül a képén az édeskés mosoly. Viszont a tanteremben a diákjaival kemény, hideg, gonosz és piszkálódó, a munkatársaival a tanári szobában szintén rideg és ellenséges. Ott nem játssza meg magát, ott az igazi énjét adja. De akkor ne hirdesse magáról tele pofával, hogy ő mekkora keresztény!!! A férjének sokáig sejtése sem volt a felesége kettős énjéről, de most a férj munkatársai, akiknek a nő a gyerekét tanítja, felvilágosították, hogy milyen asszony is valójában az ő drága felesége. A férj el volt hűlve. A tantestületben ellenünk (a kollégái ellen) folyton ármánykodik, mindenkit bemószerol az igazgatónál (nyilván Júdás lehet a keresztények példaképe), egyszóval abszolút nem úgy viselkedik, ahogy egy templomjáró keresztényhez az illő lenne. Hogy lehetne móresre tanítani a drága szent asszonyságot?

2020. okt. 21. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Ezen most jót nevettem.


Sajnos nagyon sok ilyen ember van. Azt hiszik a keresztelő, misére járás, gyónás mentesít mindentől. S legagresszívabb, leggyűlölködőbb emberek, akiket ismerek, azok mind vallásosak.


Amikor elmegy wc-re, gyors kiírni a tükörre egy üzenetet neki, hogy a pokolban fogja az ördög sütögetni, ha így folytatja.

2020. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Egy olyan könyvet adni neki, amiben szembesítheti önmagát, hogy ő valójában ki is.

Ismerős a dolog.

2020. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Hagyjuk már ezt, ki a franc viselkedik úgy a kollégáival, mint a férjével? Az iskolába dolgozni jár az a "szent asszony", nem inkább ott játszik egyfajta szerepet? Én pincér vagyok, és speciel sokszor kedvesebb vagyok vadidegenekkel, mint a családtagjaimmal, de ettől nem élek kettős életet. Vagy a kollégáimmal időnként olyan hangnemben beszélünk egymással, amit nem szeretném, ha hallana a feleségem, mert örökre szégyellné, hogy a feleségem. Nem értem a problémádat, se azt, hogy milyen alapon tanítanád móresre a kolléganődet, pusztán azért, mert nem annyira kedves, mint amennyire te azt elvárnád?
2020. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezeknek szokott a férjük elhűlni mikor megtudják, amit neki tudnia kellene alapból. Kizárt hogy a férjnek ez újság volt. Bár leehtnek olyanok, akik csak kifelé élnek. Befelé csak az istennel találkozik, neki akar megfelelni. Ami elég egyszerű. Sivár üres világ, valszeg korai fájdalmas halállal.
2020. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
A kérdező és az #1-es legalább van annyira gyűlölködő, mint a gonosz munkatársnő!
2020. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Óóó, ismerek pár mélyen vallásos embert, akik egyébként ölyan dolgokat csinálnak, hogy megdöbbentő... A szomszédunk épp, hogy ki várja, amég a rendőr férje elmegy éjszakásba, aztán jön a pasija és hát elég hangosak... De vasárnaponként templomba járnak, gyónnak is rendszeresen, úgyhogy minden oké...
2020. okt. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Draga jo dednagymamam mondta az ilyen emberekrol:Minel alazatosabb,annal gyalazatosabb.
2020. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap felhívtam a férjét, és hosszan ecseteltem neki, milyen asszony él mellette. Szegény férfi nagyon maga alá került. Ő egy teljesen más nőt tudott maga mellett. Kértem a férjét, hogy hasson a feleségére, nevelje meg, rakja rendbe az agyát, hogy a nő megtanuljon normális emberi módon viselkedni a munkatársaival és a diákjaival. A férj megígérte, hogy megpróbál beszélni a nő fejével. Ugyancsak tegnap felhívtam a lelkészt is, akinek a nő a gyülekezetébe jár. Ő még jobban meg volt lepve, mint a férj. Azt mondta, ezek az információk sokkolóak a számára, mivel ez az asszony a gyülekezetben mindig mosolygós, alázatos, szinte már édeskedően kedves. Felnyitottam a lelkész szemét is, elmeséltem neki a nő néhány iskolai húzását, csak hápogott szegény pap, amikor meghallotta, milyen is valójában a "bűbájos tanárnő", de ő is megígérte, hogy majd a nő lelkére fog beszélni, meg fogja mosni a fejét. Mivel tegnap este volt bibliaóra, valószínűleg megkapta a nő a fejmosást. Ugyancsak tegnap este kaphatta meg a férjtől is a hideg zuhanyt. Ma reggel kialvatlanul, vörösre sírt, bedagadt szemekkel, összegyűrt arccal jött tanítani. Remélem, használt neki a kétszeres fejmosás, amelyet a papjától és a férjétől kapott.
2020. okt. 22. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!