Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önszántadból túlóráznál, hogy...

Önszántadból túlóráznál, hogy minden követelménynek eleget tegyél? (59/F)

Figyelt kérdés
2020. okt. 24. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Önszántából. De a plusz pénz miatt.
2020. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem járna érte több. Csak pusztán szorgalom.
2020. okt. 24. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Akkor nyilván nem.
2020. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Számtalan esetben megtettem és meg is fogom tenni, ha a helyzet ezt kívánja. Katona vagyok.
2020. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mégis miért tennék ilyet?
2020. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Parom megtette, szamtalanszor. Minden idejet raaldozta az egyik munkahelyere, meg a szabadnapjait is. Hidd el, utana sem fognak megbecsulni! Sot, altalaban az ilyeneket hasznaljak "csicskanak" es ha egyszer is nemet mersz mondani utana, kirugassal fenyegetnek, meg lelki terrorral, "Elveszitetted a bizalmamat." cimmel.
2020. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem jár érte semmi, sem plusz pénz, sem plusz szabadidő, akkor nem. Kimerítő, és van magánéletem is.
2020. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Én szoktam, mert muszáj. Ha nem csinálom meg amit kell, akkor megáll a termelés és csődölhet be a gyár. Más kérdés, hogy ez egy kicsi üzem, ahol egyedül vagyok mérnök, cnc programozó plusz technikus egyben. Ha nem csinálom meg az összes feladatom, akkor viszont kb 7 embernek nem lesz munkája. Szinte minden termék egyedi, így rengeteg munka van mindennel.

Más kérdés, hogy bőven kapok annyit, hogy nekem így is megéri.

2020. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Megtettem én is még zöldfülű újoncként. Tetszett, hogy segíthetek, de, valljuk be, az elismerésért (is) tettem.


Kb addig hálásak, amíg megköszönik (ha megköszönik és nem leteremtenek érte),majd csak annyit jegyeznek meg, hogy te vagy az a balek, akit be lehet rángatni munkaidőn kívül vagy ott lehet tartani.


Ja és az időd sok helyen se időben, se pénzben nem térül meg. Szerencsére a jelenlegin igen, de volt hely, ahol egyszer, amikor odamentem a vezetőhöz, hogy tovább kellett maradnom és szeretnék egy nap hamarabb elmenni cserébe, csak nézett, hogy ezt hogy képzelem, amikor ő is sokszor tovább marad.


Mostanra ha muszáj akkor vállalom, de, ha opcionális, akkor nemet mondok.


A munkaadó a legtöbb esetben úgysem nézi, hogy ki a szorgos ember, csak, hogy legyen emberük meg hogy ki az, aki úgyis igent fog mondani, mert, ha egyszer nemet mond, úgyis 1-2 mondattal elérik, hogy rosszul érezze magát és igent mondjon.

2020. okt. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem.

Újoncként a jelenlegi munkahelyemen a főnököm mondta hogy "illik" tovább maradni, meg hogy sajnos erre viszont nem tud a cég pluszpénzt fizetni.

Kerek perec megmondtam, hogy ingyen nem túlórázok.

Azóta nem vagyok kedvenc, kötekszik is sokat velem a főnök, de csinálom a munkám.

Ha mégegyszer megkérdezi: akkor ki lehet rúgni, oszt sok sikert hogy találjon helyettem valakit (illetve nem is az, hanem fél év a betanulás).

Elmegyek a teszkóba max átlrufeltöltőnek.

2020. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!