Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csinálják ezt a cégek?

Miért csinálják ezt a cégek?

Figyelt kérdés
Vannak munkakörök amiket meghirdet egy cég/cégek, és amikor jelentkezel rá felhivnak (ha erdekled őket) . Ez idáig oké, semmi furcsa, de miért van az, hogy a magyar cégeknél senki soha az életben nem írja le neked, hogy mennyi a fizetés, bónuszok, stb, mikor az ország másik végében van a munka? Sajnos volt olyan, mikor felutaztam egy ilyen munkára anno, hogy 20kval kevesebb volt a fizetés, mint amit a telefonon mondták. Minden munkakörnél előfordul ez, vagy csak nem divat e-mailben leírni az igazságos itthon?

2020. okt. 27. 05:13
 1/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
15%
Velem nem történt még ilyen.
2020. okt. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Addig nem kell elfogadni egy állásajánlatot,míg nem tud egy munkáltató mindenről tájékoztatni,ami az állás betöltéséhez fontos.

Kérd,hogy írják le a pontos munkakört,hogy mennyi a nettó fizetés,hol kell dolgozni,bejelentett állás-e amit hírdetnek,a munkaszerződés az milyen időtartamra szól, van e próbaidő, esetleg cafetéria is.?

Ha így teszel,mégegyszer nem kell feleslegesen utaznod bárhová.

2020. okt. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok az olyan munkakör, ahol ha mindent részletesen és őszintén elmondanának az érdeklődőknek, senki sem jelentkezne rá, mert kiderülne, hogy lóf*** fizetésért kell éjjel-nappal dolgozni, a kisfőnök komplett idióta és bármit a nyakadba varrhatnak a munkádon felül.

De ha titkolóznak, sikerül behúzni a csőbe néhány nyomorultat, aki mégis elvállalja egy kis időre, amíg talál jobbat, aztán csak elgurulgat valahogy a szekér.

2020. okt. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk úgy van, hogy a vezetőség kéri, hogy legyen meghirdetve az állás, van telefonos előszűrés, aztán interjú. És aznap reggel még könyörögni kell a vezetőségnek, hogy ugyan mondja már meg, hogy mennyi lesz a fizetés. Néha a bérigényhez igazodik, néha meg abszolút semmi köze hozzá. Kb attól függ, hogy milyen kedve van aznap a főnöknek.
2020. okt. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
A magyar cégek nagyrészt tesznek a munkavállalóra, csak nyűg nekik. Bevett szokás, hogy kb rabszolgaként tekintenek rájuk, akik cserélhető darabjai a gépezetnek. Bármit kitalálnak, csak ne kelljen velük foglalkozni. Ez látszik az álláshirdetésből és később is ugyanez megy.
2020. okt. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

A munkabér alku eredménye.

Miért írnák meg a cégek, hogy max. mennyit hajlandóak fizetni, ha lejjebb is tudnak alkudni?

Ha álláshirdetésben leírná az adott bért, akkor a jelentkezők mindegyikére az vonatkozna, kevesebbért még jelentkezni sem volna hajlandó senki.

2020. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Én szerződés nélkül neki se állnék a munkának, ha meg van szerződés, nincs ilyen. Engem jobban zavarnak az állásinterjuk, hogy mennyire amatőr, felesleges, információ nélküli időpazarlások szoktak lenni. Ha én egy mérnöki munkára megyek, ne egy 22 éves kis fruzskával kelljen már beszélgetnem a semmiről. Ilyenkor a cég is bemutatkozik, és nem egy helyen álltam fel és mentem el, hogy sajnálom, én és a cég nem egy szinten vagyunk. (Volt olyan, hogy a kislány nem tudta kiolvasni az egyik tervem tárgyának nevét pl.)
2020. okt. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindegy mit tud a munkavallalo. Lehet valakinek többet adnak mert szakmai tapasztalata van vagy plusz vegzettsege etc.


Nem mindenhol van egyenbitka fizetes. Az interjun mikor mindket félröl atbeszelik ki mit tus letenni az asztalra (mit nyujt a cég es mit tud a munkavallalo)akkor szoktak àttérni a bérre

2020. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Személy szerint én a nyitott lapok híve vagyok.


Kötelezném a vállalatokat,hogy adjanak meg bérintervallumot az álláshirdetésben, illetve minden béren kívüli juttatást.

2020. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A családias légkör, az automatából ingyen van a kávé, céges telefon stb. A lényeg marad ki. Mennyi a munkaidő? Mi a feladat? Mi a teljesítmény elvárás? Ezért mennyi pénz jár? Amikor meg van jelölve a fizetés, azt óvatosan kell kezelni, mert br. 400.000, csak azt nem mondják, hogy extra szuper családi adókedvezménnyel, full túlórával, családi pótlékkal együtt ennyi, napi 12, 15 órában!


Olyan hirdetésénél, minél nincs megjelölve a fizetés, nincs részletezve a munkakör arra nem jelentkezek. Ki is szoktam nyomtatni a hirdetést és szépen összehasonlítom a munkaszerződéssel. A hirdetésben 210.000 bruttó volt leírva a szerződésben már br. 180.000 szerepelt, ezen kívül 4 havi kaució 90.000 Ft.)


Angolosan távoztam! Aki átakar verni azzal nincs több tárgyalni való!

2020. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!