Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csinálják ezt a cégek a...

Miért csinálják ezt a cégek a felvetelnél?Mi az értelme?

Felhivnak. Bemondanak egy összeget,azt mondom rá rendben és bemegyek egy interjúra.

Az interjún újra megerősítik,hogy igen ez már a nettó jövedelem.

Aztán jön a szerződéskötés,ahol már nem a megbeszélt összeg szerepel,hanem jönnek ilyen mellébeszélésekkel hogy a vegösszeg majd a jelenléti fa szomból meg a szép kártyaból meg a mit tudom én milyen ökörségekből jön majd össze.

Erre én mondom most a 3. Ilyen alkalomnál már hogy én nem kártyázni akarok hanem dolgozni és pénzt keresni.

-Rajta lesz a nettó összeg a számlámon vagy nem?

-Hát..sajnos nem.

Akkor mi a fa sznak adnak fel hírdetést meg futattnak le 3-4 körös felvételiket ha nem képesek tartani magukat egy ennyire egyszerű dologhoz?

Mikor meg mondom,hogy örüljön hogy nem verem szájba amiért lopta az időmet akkor meg kushadnak ezek a senkiházi hr es férgek.

2020. júl. 4. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Sokan nem értik, hogy hogy lesz pl a Suzuki gyárban is a bruttó 220-ból nettó 190-200.

Hát úgy, hogy az a br.220 az ALAPBÉRED!

Arra még rájönnek ezek:

-Műszakpótlék (Este 18:00 után +30%)

-Jelenléti (37.500 Bruttó, ha nem lógtál /szabadság nem számít lógásnak)

-Stb.

Így a 220-as alapbérből máris lesz egy bruttó 280-as bér, ami nettóban témyleg annyi, amennyit mondanak (180-190)

(Itt a SZÉP kártyás cuccot nem hirdetik bérként, de azt is kapunk évi 120.000 ft értékben)

2020. júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem ebben a stílusban, de ez engem is zavar amúgy. Rengeteg helyen csinálják, hogy a cafeteriát beleszámolják a fizetésbe. De ami még ennél is bicskanyitogatóbb, amikor az éves jutalmat leosztják 12 hónapra, és azt adják hozzá.

Ez mindkettő olyan, ami plusz, jó, ha van, de bármikor el is veheti a munkaadó, ha épp olyanja van. A jutalommal rengeteg cég csinálja pl, hogy csak X százalékát fizetik ki, mert "alulteljesített a cég".

A kulcs a hatékony kommunikáció, ne legyen tér félreértésre:

1. Alapfizetésről kell alkudni

2. Csak és kizárólag bruttóról beszélünk.

2020. júl. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Igen, gondolkodj az ő fejükkel kicsit! Honnan a tarka f@szból kéne tudniuk, milyen kedvezményeket akarsz majd lejelenteni, mire vagy jogosult, lesznek-e a valóságban letiltásaid, te vagy-e a százegyedik ökör, aki keveri a bruttót a nettóval... Nettóról sose beszélünk. Te szorzol magadnak nullahatvanöttel, az jól közelít, aztán még rádobod az igénybe veendő kedvezményeket, levonod a tiltást, ha van, és elég a bruttóról beszélni, ami nekik mindentől függetlenül egyetlen egy konkrét összeg. Ha óránként, óránként, ha havonta, havonta. Ezt még nem árt tisztázni nyilván. Aztán persze rákérdezel az egyéb juttatásokra, várható és vállalható túlórára, ez mind az ő nyelvükön van, amiből tök egyértelműen be tudod lőni magadnak, mitől kellene minden nap vigyorogva indulnod haza.
2020. júl. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Doszka: Rossz a példa, mert a Suzuki gyár sosem szeretett rendes munkabért fizetni.
2020. júl. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Milyen munkakör ez? Mert én ilyennel még nem találkoztam soha.
2020. júl. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem a munkakör a lényeg,hanem hogy

1. hazudnak

2.lopják a nyugdíjat.

3.a megbeszélt nettó és bruttoba beleszámolnak minden lofa szt ami nem oda tartozik és így hírdetnek.

Persze értem én hogy jelenleg sok a kétsegbe esett ember.

Rengeteg ismerősöm ment csődbe vagy veszítette el az állását e miatt a vírus hiszti miatt.

De nem értem hogy a munkáltatók miért folyamodnak ennyire primitív és átlatszó módszerekhez?

Szeződéskötéskor ott van feltűntetve a bruttó fizu.

Pont.

Es akkor trükköznek,próbalkoznak ilyen primitív dolgokkal.

De akkor ennyi erővel úgy is hírdethetnének hogy nem hozzáértő szakembert keresünk sok éves tapasztalattal.

Hanem 1 kétségbeesett bábot,aki nem ért semmihez de bármit megcsinál.

2020. júl. 5. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ezt én se értem, hogy önálló legyél, meg tudj mindenfélét, amit nem is kell, meg ha betéved egy ügyfél a redvás műhelybe, akkor úgy beszélj vele, mintha otthon hólapáttal kellene oda-visszahányni a diplomákat, de a pofátlan szarrágásra meg csak legyél agyatlan birka, tök logikus.
2020. júl. 5. 20:38