Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez így teljesen korrekt...

Ez így teljesen korrekt eljárás volt a munkaadómtól?

Figyelt kérdés
Augusztus óta nem tudtam dolgozni, mert krónikus betegségem van ami miatt kórházba kerültem. A munkaadóm akkor felajánlotta hogy mivel huzamosabb ideig nem tudok bent lenni így szuntessuk meg a munkaviszonyt és egyszerűsített foglalkoztatással továbbra is fog adni munkát. Miután kijottem a kórházból (2 hét után) nagy ritkán hozott is valami kis munkát (adatrögzítés) aztán szeptember közepén kijelentette hogy mivel rohadtul sok a munka ezért FELVETT valakit a helyemre és nekem most JELENLEG nem tud munkát adni. Tehát gyakorlatilag KIEBRUGDALT csak úgy. Holott korábban még a cégnél azt mondta mindenki hogy alig várják hogy visszamenjek. Akkor ez most így korrekt?
2020. okt. 28. 10:31
 1/3 dililili ***** válasza:
100%

Hát szépnek nem volt szép tőle, de, mivel erről semmilyen szerződés nem készült, ezért nem csinált semmi szabályelleneset. (Maximum annyit, hogy a céges titoktartást megsértette, hiszen egy nem ott dolgozó embernek - Neked - adott ki céges adatokat, miután megszüntette a munkaviszonyodat és vitt Neked munkát.)


Valószínűleg a kezdetektől azt tervezte, hogy kirúg, de, tudtommal azért, mert valaki sokáig beteg, nem rúghat ki, ezért választotta ezt a mesét, hiszen, ha Te akármit lépnél, ő tud azzal védekezni, hgy tervezett visszavenni Téged, de időközben kellett ember és nem kötötte pt a szerződés.


A kollégáknak se fogja gondolom elhíresztelni, hogy ő ilyet tervezett vagy, ha el is mondta valakinek, titoktartást kért.


A tanultság, hogy legközelebb eléred, hogy írásos nyoma legyen annak, hogy a főnök visszavesz; szerződés formájában.

2020. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most neked lett volna jobb ötlete a helyében?


Munka van munkavallalo nincs mégis mit tehetett volna? Még probalt embrséges is lenni veled.

2020. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
En mar ott nem ertem, hogy miert kellett megszuntetni a munkaviszonyodat amikor eppen betegállományban voltal. Azt nem kellett volna elfogadnod, vagyis maradnod kellett volna betegállományban (amúgy sem a ceg fizeti csak az elso 15 napot) … betegallomany utan 2 honapig nem is rughatnak ki, addig vedettseget elvez a betegállományból visszatero. Szoval nem kellett volna belemenni az egyezsegbe, mert ez igy mar a veszett fejsze nyele.
2020. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!