Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek ha a készpénzes...

Mit tennétek ha a készpénzes kassza nálatok csúszna el?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok. Hiányzik 38.000 forint a kasszából. Minden számlát átnéztem, ki lett írva.


Van egy olyan érzésem, hogy valaki azért nyúlta le a pénzt, hogy engem meggyanúsítsanak és kirúgjanak. Ez lehetséges volna? Tényleg így kell ezt? Vagy nem akarnak kifizetni és azért csinálják?


Egyszerűen nem értem.



2020. okt. 29. 12:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Kassza ha nincs átadva akkor 5 másodpercre sem hagyjuk ott. Én is láttam a boltban hogy a kasszások a kezdők kasszáját lopkodják.
2020. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

10# A fizuból levonás általában azért történik meg, mert elég ha egyszer, rosszabb helyzetben 2-3-szor megcsinálja ezt egy vezető, akár a felelőstől, akár kollektív felelősségben és többé biztosan nem tűnik el a kasszából semmi. (Vagy felmond minden beosztott a tolvajon kívül, de ettől most tekintsünk el.)

Az egy dolog, hogy a munkáltató sara is, hogy egy kassza van több emberre és nem tudja megfelelően leszabályozni a kezelését, de az embereknek sem kéne szívatniuk egymást.

2020. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:

,, Van egy olyan érzésem, hogy valaki azért nyúlta le a pénzt, hogy engem meggyanúsítsanak és kirúgjanak.”

—-> fő a saját kollégáidba vetett bizalom!

Ha meg közösen kezelitek, miért pont téged gyanúsítanának és rúgnának ki? Bűzlik a sztori...

2020. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy nem én voltam.

Engem az zavar hogy átlátom kívülről is a helyzetet. Én vagyok az új lány. Persze hogy én vagyok először meggyanúsítva.

A becsületem pedig nem negyven ezer forintot ér, hanem annál sokkal többet.

Readasul papíron át lett adva a kassza de azt azért kezeltek mások is. Illetve szerintem az egyik kollegám épp akkor nyúlhatta le, amikor számoltam a pénzt. De ő 10 éve van a cégnél, most ezt hogy bizonyítod???


Egyébként kirúgtak. Úgy hogy lelki nyomást gyakoroltak rám, és alairattak velem egy papírt, amit nem is kellett volna, nem tudtam hogy azt vissza lehet utasítani.


Ja és az én becsuletem az hogy tudom hogy nem én voltam mégis felajánlottam a főnökömnek hogy vonja le az én fizetésemből, hiszen addig tűnt el a pénz, amíg én kezeltem a kasszát.


Most ez lehet épp akkkor volt amikor kint hagytam az asztalon... nem tudom.

2020. nov. 2. 00:53
 15/23 A kérdező kommentje:
És ezzel most olyan nehéz helyzetbe hozott valaki, hogy nem tudom elmondani.
2020. nov. 2. 01:02
 16/23 anonim ***** válasza:
Ez nem becsületbeli ügy. Máskor nem hagyod ott a kasszát és figyelsz.
2020. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom kérdező. szerintem kreténül kezelte a cég. és valaki meg nagyon aljas volt.
2020. nov. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

Szerintem meg a kérdező a kretén. Minek hagyja elől az asztalon?

,,Illetve szerintem az egyik kollegám épp akkor nyúlhatta le, amikor számoltam a pénzt." Ezt most hogy? Számolod és ott helyben lenyúlják a pénzt előled? WTF?!

2020. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Ahelyett hogy anonim idegeneknek sírsz az interneten, inkább keress másik munkát
2020. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

A történeted nagyon sok kérdést vet fel (bennem).

Nézzük az alap konfliktust: „elcsúszott a kassza”. Ilyenkor az ember átnéz bevételt-kiadást, számol, oszt, szoroz. Ha többen kezelitek, akkor többen nézitek át, jelzitek a főnökség felé. Utolsó gondolatom SEM lenne a gyakori kérdéseken megoldást találni, vadidegen emberektől tanácsot kérni, akik mit sem tudnak a cégről, a kollégákról, a szituációról, rólam (rólad)... Nem volna időm ilyen kicsinyes játszmákba kezdeni, az interneten ismeretlen cinkosokat keresni. Dolgoznék a megoldáson. Kommunikálnék. Emelet fővel, face to face, élő szóban, hús-vér kompetens emberekkel.


„szerintem az egyik kollegám épp akkor nyúlhatta le, amikor számoltam a pénzt. De ő 10 éve van a cégnél, most ezt hogy bizonyítod???” Mit szeretnél bizonyítani? A „szerintem”-et, vagy a „nyúlhatta”-t? És hogyan kell ezt elképzelni? Számolod a pénzt és ő egyszer csak zsebre rak belőle 38000 Ft-ot és te nem veszed észre? Biztos, hogy a kasszahiány az alapja az elbocsátásodnak? Az általad leírtakból, a hozzáállásodból, gondolkodásodból, a problémamegoldásodból ítélve azt gondolom, hogy a te bajod elsősorban belülről fakad, valami azt súgja, hogy az elkutyult kasszád csak hab volt a tortán.


„addig tűnt el a pénz, amíg én kezeltem a kasszát. Most ez lehet épp akkkor volt amikor kint hagytam az asztalon... nem tudom.” Te hallod magad? Ha igaz amit leírtál, sajnálom, hogy elbocsátottak, de nem csodálom.

„És ezzel most olyan nehéz helyzetbe hozott valaki, hogy nem tudom elmondani.” Nagyon úgy tűnik, hogy te voltál a ludas.

2020. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!