Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy erősen introvertált,...

Egy erősen introvertált, szociális fóbiás embernek diplomát érdemesebb szerezni vagy érdemesebb inkább szakmát tanulni? Egy szakmával pl nyugisabb életem lenne?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakma vs. milyen diploma?

Milyenek a kvalitásiad? Képes lennél egyáltalán egy olyan diplomát megszerezni és olyan szakterületen eredményes lenni, ahol magad lehetsz?

2020. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Diplomát tudnék szerezni, egyetemista vagyok.

De azt látom, hogy itt inkább extrovertáltak vannak előnyben. Ha elmennék egy multihoz dolgozni, ott is állandóan csapatépítőkre meg ilyesmikre kéne járkálnom. Fontos a csapatmunka. Én ezt nem szeretném. Valami nyugis hely kéne inkább ahol egymagam, esetleg 1-2 ember rajtam kívül elvagyunk és kevés a kontaktus.

2020. nov. 14. 20:59
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

A szakma szerintem jobb egy introvertnek de csak akkor ha vállalkozóként késöbb.

A multinál is lehet csendesebb diplomásként de akkor max nettó 300-350 nél tovább nem jutsz

2020. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Én is intro vagyok diplomám van. Dolgozom egy irodában néha kell kommunikálni azért de olyan hely nincs ahol egy büdös szót se kéne szólni. Nekem megfelelő így.


Vendéglátást például nem bírtam (kipróbáltam)

2020. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
És milyen egyetemre jársz, ha már ennyire fogalmad sincs a munka világáról és sztereotípiákra paráztatod rá magad?
2020. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Jelenleg én csendes helyen vagyok, minden második nap 15 percet kell beszélnem max 8 óra munkából ezt imádom,kevés ember,nyugalom. De van amikor munkatárs van akkor sajna fél órat is kommunikálni kell de akkor is hallgatok amennyit lehet, ö csak mondja....
2020. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Jó lenne bővebb infó. Mert én introvertált sőt szorongó is vagyok és bánom, hogy informatikát tanultam, mert kb minden munkahelyen support vagy csapatprojekt van, ami a kiváló idegennyelvtudáson (még magyarul is nehéz) kívül csapatjátékos attitűdöt is követel. Ha nem teszel eleget, akkor repülsz a cégtől. Persze van az a diploma ami tökéletes egy intronak (szociális munkás vagy vegyész laborban) de sztem inkább a szakma lenne jobb. De az a gond, hogy még a nemedet se mondtad el. Én pl. simán kitanulnék CNC-snek vagy targoncásnak. Igazi intro munkák férfiaknak.
2020. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok

Épp ezaz, hogy hiába diplomáznék 5-ösre meg van szaktudásom, nem bírom elviselni a csapatmunkát

2020. nov. 14. 22:46
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Én is introvertált vagyok és 12 fős csapatot vezetek (vírus előtt 14)...
2020. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az igazi introvert nem bírja csapatmunkát,a vezetöi pozicio is teher számára.
2020. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!