Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőket miért lehetetlen...

Pályakezdőket miért lehetetlenítik el ennyire?

Figyelt kérdés

Szinte minden hirdetés kiétele minumum 1-3 éves munkatapasztalat...


Így hogy találjon egy pályakezfő állást? Hogy gyűjtsön tapasztalatokat?!



2020. nov. 27. 19:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Lehet dolgozni egyetem közben is, a tanulás mellett tapasztalatot szerezve.

Ha te keresnél embert a vállalkozásodba, vélhetően te is priorizálnád a tapasztaltat, nem? Egyébként nyugodtan jelentkezz tapasztalat nélkül is, a személyes benyomásod többet tesz a latba.

2020. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Kezdőként csak protekcióval lehet nem alja pozícióba bejutni. Én is 3 évig dolgoztam anyám cégében, mire szóbaálltak velem és eleve esélyem volt interjúra. Igen, lehet, hogy a tapasztalat prioritás, de az én szakmámban sok olyan pozíció van, ami évekig nyitott, mert nincs elég tapasztalt ember, a kezdőkkel meg nem állnak szóba.
2020. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Igen, jól látod. Ez Magyarország. Úgy hívják ezt, hogy protekció a megoldás rá. Elég sajnálatos dolog. Egy időben engem is üldözött ez a probléma.
2020. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

Úgy, hogy ír egy e-mailt az adott cégnek, hogy bár nincs tapasztalata, de szívesen jelentkezne mint gyakornok, vagy mint kezdő.


Az emberek nagy része ezt csinálja, aztán előbb utóbb felveszik.


Másrészt aki tudatosan készül az életre, az már egyetem, iskola mellett is elkezd dolgozni. Vannak kötelező szakmai gyakorlatok is, meg úgy alapból jó az, ha a munka világában mozog, mert ki tud építeni valamennyi kapcsolati kört.


Nálunk alapból 1+2 hónap volt a kötelező gyakorlat. És ez a minimum, ha valaki nem erre törekszik, hanem egy teljes projekt akkor rögtön ott van, hogy több hónap. Én alapból jeleztem, hogy maradnék tovább is ha úgy alakul, kifejezetten örültek nekem.


Ha nálunk gyakornok volt, akkor simán mondtuk, hogy ne is írja azt, hogy X-től Y hónapig, csak írja az évet.


A kiírt munkaköri leírás nem szentírás, csak irányadó a legtöbb cégnél, hogy lásd mit várnak el.

2020. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%

"Ez Magyarország"


Nézz meg néhány hirdetést bármelyik országból, aztán a "magyarozás" helyett rájössz, hogy mindenhol kérnek tapasztalatot.

Miként a protekció sem hátrány sehol, vélhetően te is priorizálnál egy ismerőst, márcsak diszkréció szempontjából is.

2020. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
Simán beleírom az önéletrajzba, hogy X év gyakorlatom van. Már fel is vettek. Jó nekik "X" év gyakorlattal, amit produkálok akkor nekem is jó. Mégsem jó nekik már ezzel is nyertem 3 hónapot.
2020. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
1-3 év tapasztalatot igénylő pozíciót nyugodtan meg lehet pályázni, simán bejöhet. Csak ugye kell valami mást felmutatni a munkaviszony helyett (egyetemi projectek, nyelvtudás, szoft skillek, TDK esetleg és hasonlók) Na ugye, aki éppen csak túlélte az egyetemet/szakközepet mint valami inkubátort a melegért, annak nehéz lesz.
2020. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos meglátszik a pontozásokból, hogy itt alapvetően a "sikertelen" emberekből van több, mert bármit írsz csak lepontozás megy :D
2020. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy a "protekcióval" is szeretnek dobálózni az emberek, mintha bűn lenne.


Holott a világ valahol mindig az ismeretségen működik. Ha bemész a boltba akkor hamarabb veszed meg már ismert terméket, vagy azt amit ajánl valaki. Ugyanígy van a munka világában is.


ÉS nem feltétlenül "anyu-apu" szintre kell gondolni. Nekem pályakezdő élményeim úgy indultak, hogy egyik haverom haverja mesélt az új projektjükről, és megkérdezte a főnökét, nem-e vesznek fel mint gyakornokot. Nyilván onnantól magamnak kellett "bizonyítani" de az első lépés mégis az ismeretség volt.

2020. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki pontozza le a hozzászólókat...de...egy dologban nagyon nem értünk egyet.


Nem biztos, hogy mindenkinek szuper fiatalsága volt pénzes,támogató szülőkkel, 16 nyelvtanfolyammal, 55 ilyen-olyan suli klubbal, 6000 jó haverral, akik elhelyeznek téged jó helyen, ha kell és 444 diplomával meg tengerparti utazásokkal.



Nem mindenki módos szellemi munkás, tudod?



Fizikai munkánál is kitétel a min. 5 éves szakmai tapasztalat.



Csak azért írtam ki, mert nem értem, miért ilyen szar a rendszer? Ìgy nem igazán lehet egy pályakezdőnek tapasztalatot gyűjteni, ha sehova nem kell előzetes gyakorlati tudás megléte nélkül.


Nem igaz, hogy mindenhol így megy. Chicago-ban egyből felvették egy gyerekkori barátomat előzetes munkatapasztalat és papirok nélkül konyhára szakácsnak. Most 3 éve főszakács az étteremben és piszok jó dolga van. Itt sehova nem kellett.


Ismerősöm szintén vendéglátàsban dolgozhat a baràtnője révén, akinek a családjáé a bár, ahol főz 5 éve végzettség és gyakorlat nélkül.



Másik barátom így lett barber shop üzletvezető. Ismerős révén bekerült. Megtanították. 3 és fél év után üzletvezető lett.

Se végzettsége, se gyakorlata nem volt...stb.

2020. nov. 27. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!