Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőket miért lehetetlen...

Pályakezdőket miért lehetetlenítik el ennyire?

Figyelt kérdés

Szinte minden hirdetés kiétele minumum 1-3 éves munkatapasztalat...


Így hogy találjon egy pályakezfő állást? Hogy gyűjtsön tapasztalatokat?!



2020. nov. 27. 19:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%

Vagy nézzük fordítva:


Egy cég alapvetően "dolgozót" keres, aki termeli a pénzt és minél hamarabb "bevethető".


Egy jó építésvezetőnek kell néhány projet elejétől a végéig, mire átlátja a dolgokat, kell a tapasztalat. Ez simán 3-5 év. Nyilván közben is látszik, hogy konyít-e hozzá vagy sem, illetve van aki hamarabb "összeáll" van aki meg soha nem fog.


Csak nem mindegy, hogy kezdőt veszel fel, akit tanítani kell, rész feladatokat bízhatsz csak rá, és mindig vele kell lenni eleinte. Vagy olyat, akire azonnal rá tudsz bízni egy több 100 milliós vagy milliárdos nagyságrendű projektet, vagy projekt részt.


Vagy akár egy árajánlat készítő, előkészítő kollégánál sem mindegy, hogy valaki életében először telefonál, és nem mer idegeneket felhívni. Vagy életében nem látott költségvetést és egy Excelben a gyorsgombokat keresi, meg fél napig csak formázgatja, hogy kinézzen valahogy. Miközben egy tapasztalt kolléga már el ki is küldött egy komplett ajánlatot.

2020. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, álomvilágban élsz. Ne a végzettség és szaktudás nélküli link alakokat lásd cska, akik jó helyre nyaltak és benyomták őket egy olyan helyre, amire esélytelek lettek volna piaci alapon, mert nem volt tudásuk hozzá vs. azokat aki tényleg az elitbe tartoznak. Nem kell sem gazdag szülő, sem millió ismerős és hasonlók, hogy az ember az egyetemen, vagy a szakképzésen ne csak melegedni járjon be az órákon a hátsó padba. Ott van a fent említett két végletes szűk réteg között a többség. Aki nem csak a sült galambot várja ilyen vagy olyan módon, hanem tesz érte, hogy jusson valamire.
2020. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%

"Nem biztos, hogy mindenkinek szuper fiatalsága volt pénzes,támogató szülőkkel, 16 nyelvtanfolyammal, 55 ilyen-olyan suli klubbal, 6000 jó haverral, akik elhelyeznek téged jó helyen, ha kell és 444 diplomával meg tengerparti utazásokkal. Nem mindenki módos szellemi munkás, tudod?"


Onnantól, hogy ilyen szinten eltúlzod a dolgokat, értelmét veszíti az egész kérdésed. Mintha csak az általad felsoroltaknak lenne lehetősége munkához jutni, holott ez egyszerűen nem így van.


"Fizikai munkánál is kitétel a min. 5 éves szakmai tapasztalat."


Az előbb még csak 1-3 volt...


"egy gyerekkori barátomat" sikersztorikat bárki tud kreálni. Az előttem szóló mondtta ki a kulcs mondatot, aki csak inkubátorként, melegedőként használta az iskoláit az nyilván nem lesz előrébb.

2020. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
Aki lepontoz nyugodtan kifejthet ellen véleményt is... ;)
2020. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Sofőr lennék.. pályakezdő.. senki sem alkalmaz bcde jogsikkal, mert kezdő vagyok. Várok egy 8-10 évet és beadom ,hogy van 5 év tapasztalatom. Sietnek a főnökök, azonnal kell nekik egy ember aki tökéletes aki még nem is pisil. Van egy cég már február óta keres ember 1-3 év tapasztalattal, mindig beadom a jelentkezésem soha nem hívnak, mindig teszik fel az új hírdetést én mindig beadom a jelentkezésem. Ma tették éppen fel újra megyek és küldöm is.
2020. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
#15: Gazdasági visszaesés van. Nem csoda hogy nem vesznek fel tapasztalatlan sofőrt, amikor van a piacon tapasztalt is (Az már más kérdés, hogy éppen miért nem találnak, lehet ott más is a háttérben, egyetlen hirdetésből levonni általános következtetéseket bolondság)
2020. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert a munkáltatók idiózák, és nem fogják fel, hogy hosszú távon megéri egy lelkes fiatal pályakezdőt alkalmazni.
2020. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Sofőr lennék.. pályakezdő.. senki sem alkalmaz bcde jogsikkal, mert kezdő vagyok. Várok egy 8-10 évet és beadom ,hogy van 5 év tapasztalatom. Sietnek a főnökök, azonnal kell nekik egy ember aki tökéletes aki még nem is pisil. Van egy cég már február óta keres ember 1-3 év tapasztalattal, mindig beadom a jelentkezésem soha nem hívnak, mindig teszik fel az új hírdetést én mindig beadom a jelentkezésem. Ma tették éppen fel újra megyek és küldöm is."


Nem azt kell írni, hogy nincs gyakorlatod! Igen, van! Navigációt ismered! Címet megtalálod! Vezetni tudsz! Többit mint az útdíj fizetési csipogó kütyüket otthon utána nézel melyik micsoda, melyik országhoz való, ha nemzetközibe mész. Azt csináltam felcímkéztem a csipogó kütyüket, ne keverjem össze a szlovákot az osztrákkal. Cseheknél mennyit szoktatok rátölteni? 5.000 koronát! Annyival töltöttem fel. Árurögzítés: németnek mindene a gumi, Minimum 16db spani, 32 élvédő. 2/4 végelzáró. Az első raklapot duplán spanizni, többire mehet 1-1 spani. A felrakón is tudnak neked segíteni a rögzítésben, mit és hogyan. Nem azt jelenti helyetted fogják meghúzkodni a spanikat, csak mondják ezt duplán kösd le, élvédőt tegyél! CMR-t értelemszerűen kitöltöd. Ebben a céged is segíteni tud melyik rovatba mit kell írni. 2 A4 lappal indítottak útnak, ez volt a segítségem, mit mikor, mivel és hogyan. Le volt írva hogyan kell tankolnom és hol. Nem X benzinkút volt a közelben csak Y, akkor telefon és szólni! Engedélyezik a másik benzinkúton a tankolást, de csak kis mennyiségben. Többit meg menet közben megtanulod úgy mint mindenki. Mindenki így kezdte. Utána napról napra könnyebb lesz. 2 hónap alatt olyan helyeken fogsz forgolódni gond nélkül, ami előtte rémálmod volt.

Van gyakorlatod!

2020. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Alwaysstaypositive


Én jövök is. És még a nicknevem is Sikertelen, bár az írásomból úgyis felismertek. :D


Én például átképzem magam sok más társammal együtt. Olyan kb. 25 éves kor felett már nem olyan kézenfekvő nappalira menni, pláne, ha az embernek magának kell ellátnia magát. (Én például ""árva"" lettem. Azért dupla idézőjelben, mert 23 voltam már és nem 18 alatt, viszont mégsincs kihez "hazaköltöznöm" átmenetileg, aki eltart.) Nincs kinek a szonyája alá bújnunk. Annyi diákhitelt pedig nem akarunk felvenni, amennyiből megélünk.

Mondjuk itt is megjelenik, amit egy másik kérdéshez írtam, hogy az emberek zöme jó eséllyel azért nem szingli.


Esti, levelezői mellett pedig a gyakornoki pozíciók 90-95%-a kiesik. Például szofverfejlesztésben két telekommunikációs cégről tudok, aki vesz fel estiseket, levelezősöket is gyakornoknak. Jelenleg a COVID alatt hozzájuk is nehéz bekerülni, kőkemény logikai készség (szerintem 120-as IQ alatt esélytelen is) kell és szerencse. Még ha beajánl valaki, akkor is.


Aki érettségi után megy nappalira, annak én is azt javaslom, hogy gyakornokoskodjon. Persze néhány helyen katalógusos előadásokkal nehezítik ezt meg. Ha mind az öt nap délben van órája az embernek, a 20-30 óra munka is nehezen van meg.

Bár ha visszamehetnék az időben, két félévet tuti gyakornokoskodnék, így környezetmérnökként is lenne munkám (jobban mondva valszeg EHS mérnökként), már évek óta nem kellene ennyit tanulnom, élném az életem és nem 200-250 körüli fizunak örülnék. :D Az meg nem érdekelne, hány tárgyat bukok a hülye katalógus miatt.


Szóval az embert pályakezdőként tényleg ellehetetlenítik... Ha nem vesznek fel minket pályakezdőként, akkor sohase lesz tapasztalatunk. Pedig belőlünk is válhatna jó szakember. Akkor is, ha az IQ-nk csak 95 mondjuk és nem 120 (igen, többet kellene tanulnunk, de hajlandóak is volnánk erre).


Amúgy valóban érdemes jelentkezni olyan pozikra is, amelyekre 1-3 év tapasztalat az elvárás.

2020. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az meg a másik csoda, hogy vagy ez a baj velünk, vagy az.


Egy év jelentkezgettem, egy-két helyre kreatív, rendhagyó kísérőlevelet írtam. (Egytől-egyig be is vált mind, mármint ezekről a helyekről tuti volt valamilyen reakció.) Az egyik ilyen cég felhívott és elmesélte a hölgy, hogy most rengeteg a projekt és a senior kollégák elfoglaltak, nincs idejük pályakezdők kezét fogni.


Felvettek valahova, én is tapasztalatlan naiv voltam, az álláshirdetésben és az interjún pedig rengeteget szépítettek... 1 év után ugyanott vagyok, mint tavaly, szakmai fejlődés 0, azaz nulla volt, sőt, mivel az egyetemmel voltam elfoglalva, az általam legjobban ismert programozási nyelvből felejtettem is egy csomót. Az egyetem meg meg 3 betűvel leírható és az eleje különben is alapozás. A nyarat is végigtanultam, de önmagában az is semmi. Csak volt egy borzalmas nyaram.


Most meg azért nem kellek, mert gazdasági visszaesés van.

Holott most lenne ideje betanítania egy cégnek, potom összegért elvállalnám a munkát, betanítanának, mire újra fellendülés van, lenne egy aránylag lelkes, tanulni hajlandó medior szakemberük. De nem.


(Azért sikerült váltanom, csak az se programozás. :D )



Szóval lehet mondani, hogy csakis mi vagyunk a nyomorékok, csakis mi tehetünk mindenről, bénák vagyunk, de nem feltétlen.

2020. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!