Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy flegmatikus személyiségű...

Egy flegmatikus személyiségű embernek milyen munka lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

2020. dec. 6. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adóellenőr.
2020. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Patológus
2020. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
A 'flegmatikus' számomra egy negatív tulajdonság. Tehát aki negatív, az mindenhol negatív. Én azt tudnám mondani, hogy lehetőleg ne tanárnak menjen, mert az lelombozza szerintem a diák lelkesedését a tantárgya iránt. Meg pl ne még ilyen egyéni-vállalkozó dolog legyen; pl vízvezeték-szerelő; mert ha nem lesz kedves, lehet, hogy nem őt fogják már hívni. Pincér se legyen lehetőleg, ahol ki kell szolgálni másokat; mert kellemetlen, ha a vendég azt érzi, le van nézve; és magas lóról beszélnek hozzá. Könyvtárban is pl jó, ha kedves a könyvtáros, akihez szívesen fordulnak az emberek, akik olvasnának; hogy mit ajánl, vagy merre lehet találni a kalandregény-szekciót, hol találhatók a tudományos-könyvek; stb. Tehát ahol valamit ő magának intéz, pl szerel; vagy pincér; vagy tehát bármi, ahol közvetlen kontaktja van az emberekkel, szerintem nem jó. Pl még olyanban is szerintem zavaró lenne, hogyha mondjuk egy bankban ő kapkodja föl a telefont, és ő ad tájékoztatást az ügyfeleknek. Tehát szerintem pl kicsit valami eldugottabb kéne neki. De nem is feltétlen teljesen eldugott; de akkor mondjuk úgy, hogy minél kevesebbet beszélgessen emberekkel, mert lelombozó lehet. Pl arra gondolok, hogy esetleg grafikusnak lehet ügyes, ott megbeszélik, van 3-4 egyeztetés; szerintem az még okés lehet; de tehát nem egyfolytában emberekkel lenni. Vagy például egy logisztikus nemtom pontosan,mit csinál, de mondjuk pl ha megrendeléseket ad le, akkor ott is kevés kontakt van, főleg, ha e-mailben adja le; de még akkoris kevés a kontakt; hogyha telefonon adja le a rendelést; tehát szerintem még ez is jó. Amúgy az illetőnek jó, ha jó matekja van ilyesmi dolgokhoz, mert lehetnek itt bonyolult számítások. Csak hallottam, hogy vannak ilyen klauzulák, és más, ha másik klauzula szerint számlálod, más, ha repülővel viszed, más, ha vasúton, más összeg jön ki a beszállításra, ha hajóval; és tehát ezek a klauzuláknak a függvényében. De szóval tehát pl ahol nincs sok kontakt emberekkel; szerintem az lenne jó neki. Egy kicsi kontakt belefér amúgy; de ne sok lehetőleg. De pl ha mondjuk tetszik neki egy irattár, az pl tök jó. De pl portás mondjuk ne nagyon legyen szerintem. A postás alapból csak köszön, meg ritkán útbaigazítást ad annak, aki kéri, de ha olyan kellemetlen hangon, modorban, stílusban köszön; akkor az úgy tehát tényleg kellemetlen. De mondjuk pl egy iskola gondnoka nemtom pontosan mit csinál, de szerintem az mondjuk akár lehet jó is. Vagy pl iskolai rendszergazda. Ő szerintem többnyire javít, meg ha egy tanár kéri, mert olyan feladatot akar adni, akkor bekapcsolja a netet az adott tanteremben. Hogy pl keressenek ki valamit a tananyaggal kapcsolatban a diákok az interneten; és akkor pl ahhoz internetet kapcsolni, meg ha valamelyik gép bemondja az unalmast, akkor helyrepofozni. És tehát ő mindig ott van szerintem, de szóval nem sokat foglalkozik emberekkel, ő a gépekkel foglalkozik. De egyébként most eszembe jutott valami, ez nem feltétlenül a legkellemesebb foglalkozás, de sírköves. Meg most még gondolkodtam amúgy, hogy pl van egy nagy istálló és pl a lovak gondozásában segíteni; de szerintem a lovak sem csípik nagyon a flegma embereket. :):) Tehát szóval úgymondanám akkor, hogy minél kevesebb kontakt legyen bárkivel, tehát pl nem élelmiszerbolti eladó. Énnekem most ezek jutottak eszembe, hogy akár mondjuk esetleg inkább bútorboltban, festékboltban, tetőcserép-boltban, ahova azért ritkábban járnak az emberek, vagy szerszámos szaküzletben, horgászboltban, tehát ilyen ritkább helyeken akár esetleg még lehet jó neki. De pl egy számítógépes boltban már azt gondolom, talán gyakoribb, mint ezek az előbbiek, amiket írtam, mert egy új pendrájv, CD bármikor kellhet az embereknek, de mondjuk festeni talán nem festik ki az emberek minden egyes évben a házikójukat, tehát az pl ritkább szerintem talán. Amúgy pl nemtom, ilyen harcművész, vagy ilyen birkózó-sportoló dolog, hogyha valami sportban ügyes; akkor pl lehet jó. Vagy mondjuk korcsolyázás akár, de inkább egyéni, mint páros. :)
2020. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Provokatív coach.
2020. dec. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Eléggé naiv vagy, ha egy elavult és több szempontból kifogásolható személyiségmodellre alapozod a pályaválasztást. Ennyiből azt is kérdezhetnéd, hogy a hajszínednek milyen állás felel meg leginkább.
2020. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 hogy érted azt hogy elavult ez a személyiségmodell?
2020. dec. 6. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Börtönőr. Ott aztán kedvére flegmáskodhat, akivel mer.
2020. dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!