Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha imádom a...

Mit tegyek, ha imádom a munkámat, tökéletesen nekem való, de a főnökeim egyre jobban elviselhetetlenek? Minden német multicég ilyen lett?

Figyelt kérdés

Német mérnöki multiról van szó. A munkakörömet és a kollégáimat nagyon szeretem, sok kihívás van a feladataimban.


Azonban a korábban szerény és emberséges főnökeim egyre jobban elüzletesedtek, már egyáltalán nem törődnek az alkalmazottak véleményével és érzéseivel. Ha van valami változás, csak titkolóznak, utolsó napon közlik, ha egy kolléga másnap jön, vagy elmegy.

Pár éve még nagyon jó volt velük dolgozni, de már megterhelő velük minden megbeszélés. Csak arra hajtanak, hogy egyre többet és egyre olcsóbban dolgozzunk. Ha valamit megjegyzünk, vagy új ötletet hozunk, de az nem pénzt, hanem csak alkalmazotti elégedettséget hozna a konyhára, akkor rendkívül diplomatikusan, de el vagyunk küldve melegebb éghajlatra.

Amennyiben nekünk van valamilyen számunkra fontos kérdésünk, kikerülő választ adnak, és a végén szintén olyan érzésünk van, mintha mi lennénk a hülyék.


Beszélgettem a csoportomban dolgozó sok másik kollégámmal, mindenki észrevette ezt a negatív változást, egy az egyben ugyanez a véleményük.


Mit tegyek? Abban reménykedem, hogy idővel összeomlik ez a műmájerkedés, és új vezetőket kapunk, vagy valamennyire átszerveződik a cég. Nem szeretném a vállalatot otthagyni, de napról-napra terhesebb a munka velük.

Az osztályunkat egyébként egyre több kolléga hagyja el.

Minden multi ilyen rossz irányba ment el?


2020. dec. 7. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

"a korábban szerény és emberséges főnökeim egyre jobban elüzletesedtek"

Ők magyarok vagy németek?


És ugye nem a győri négykarikás autógyárról van szó? ;-)

2020. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az autóeladások csökkenése miatt el kéne küldeni pár embert,de nem akarnak hivatalosan leépítést, ezért keményebb munkát adnak nektek, hogy aki nem bírja, és talál mást, az elmenjen.
2020. dec. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2: Talán így van, bár van felvétel nálunk, konkrétan az én csapatomba is.


#1: Nem, nem a négykarikásról van szó. Egy kőbányai alkatrész beszállító cég, aki turmixgépet és fékbetétet is gyárt. :)

2020. dec. 8. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!