Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalnátok így az utat?

Vállalnátok így az utat?

Figyelt kérdés
Munka miatt föl kéne utazni Pestre, ami több mint 2 óra út lenne. A céges sofőr nem tudja vállalni, úgy lenne, hogy a főnökömmel mennék. Csak hogy elég kellemetlen lenne 2 órát ülni egy autóban vele, ugyanis alig ismerjük egymást, nem szoktunk beszélgetni, csak ha munka miatt kellett, és van egy olyan érzésem a kezdetektől fogva, hogy nem kedvel. Na most ezzel az emberrel kéne 2 órát utaznom. Elég kínos 2 óra lenne néma csendben. Mert ha ő nem kezdeményez beszélgetést, gondolom nekem se illene, hisz ő a főnök, ráadásul 40 fölötti emberről van szó, azt se tudom miről beszélgethetnénk. Akkor mit csinálunk egész úton? Vállalnátok egy ilyen kínos utazást? Vagy inkább mondjam le? Ti mit csinálnátok?
2020. dec. 9. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha jár érte valami jutalom, plusz pénz, tehát nem az lenne, hogy ha nem mész máshogy tekintenek rád vagy ilyesmi, akkor szerintem elviselhető. Max hallgatjátok a rádiót.
2020. dec. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Válaszoknélkül ***** válasza:
100%

Ha jól értem, van olyan opció, hogy nem mész el?

Voltam már ilyen szituációban, és nem igazán volt kibúvóm (max, ha beteget jelentettem volna). Igaz, mi hárman utaztunk, de pont a két főnökkel kellett egy kocsiban ülnöm. Szerencsére nem volt annyira kínos, mint előzőleg gondoltam, munkáról beszéltünk, ki hogy van stb. Most a koronavírus is szolgáltat témát.

Talán épp itt lenne a lehetőség, hogy megkedveltesd magad vele.

2020. dec. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha kezd kellemetlen lenni, telefon elő és "dolgozol", míg utaztok.
2020. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha beteget jelentek, akkor nem kell mennem. De utána biztos csúnyán néznének rám, ők se hülyék... azt se tudom, előre vagy hátra üljek? Lehet ő se akar egyébként velem utazni, csak nem mondhatott nemet...
2020. dec. 9. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Hát én bármit megtennék, hogy utazhassak a főnökömmel 2 órát. Pont így, hogy azt mondod, hogy nem kedvel téged. Meg tudod mutatni neki azt az oldaladat, amit nem ismer, azaz a jó oldaladat (már ha van ilyen). Lehet ez az út az egész karrierednek egy fordulópontja lehetne, hogy tök jó viszonyba kerültök. Vagy minimum szimpatikusak lesztek egymásnak.


Lényeg, hogy ne éreztesd vele, hogy ő az Úristen. De azért haveri viszonyt se engedj meg rögtön. Próbálj meg vele normális civil ember módjára beszélgetni. Először nyilván a munkáról. Aztán úgyis átterelődik a téma a civil oldalatokra.


Hülyeség lenne kihagyni. Sokkal többet veszíthetsz azzal, ha nem mész el.

2020. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne jó oldalam? Azért mert valaki nem kedvel valakit, nem azt jelenti, hogy szar ember a másik. Főleg ha nem ártott neki. Ugyanis én biztos nem bántottam őt, mivel nem is ismerük egymást, csak látásból, ha összefutottunk a folyosón. Mindig köszönök mindenkonek, ezzel soha nem volt baj, neki is köszöntem mindig. Soha nem voltam tiszteletlen vele, ha kért valamit megcsináltam, nem bántottam senkit. Beletorődtem, nem vagyok szimpi neki, van ilyen... de miért kell rögtön azt gondolni, hogy csak rossz oldalam van és én tehetek róla, hogy nem kedvel?
2020. dec. 9. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
lol minden oké kérdező? Kb. a leglényegtelenebb szófordulatot vetted ki az egész mondanivalómból. A maradék 95%-ot is olvasd el légyszives. Nem kérdőjeleztem meg egyáltalán, hogy nincs jó oldalad.
2020. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én férfi főnök autójába nem ülnék kettecskén, az is biztos.
2020. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!