Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire érdemes hazudni egy...

Mennyire érdemes hazudni egy munka interjún?

Figyelt kérdés
Itt most nem hamis végzettségekről, vagy hamis iskoláról lenne szó, hanem arról amikor a munkaadó megkérdezni hol képzelem el magam x év múlva , s mondjuk én azt mondom hogy "Sorvezető pozícióban itt" vagy hasonló. De kíváncsi vagyok, hogy másban mások mit szoktak még füllenteni az interjún. Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 10. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az autóvezetői tapasztalatomról füllentettem. Azt mégsem mondhatom, hogy 5 éve nem vezettem.
2020. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki hazudik valamicskét, sőt a legtöbb munkáltató is, ezt tudjuk! 😁

Gyári munka?

Kérdésedre a válaszom az lenne, hogy szeretnék fejlődni szakmailag, így elképzeltem magam egy nagyobb pozícióban is a cégnél, persze ha jól teljesítek. Mosolyogj azért. :)

2020. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a hosszútávú motivációkról felesleges hazudni, mert lehet valaki azért dob ki a jelöltek közül, mert túl ambíciózus vagy és ezt a céges hierarchia nem engedélyezi, hogy előrébb tudj lépni, más meg lehet azért nem akar ha azt mondod, hogy jó neked ebben a poziban. Ezekkel kapcsolatban jobb őszintének lenni, hogy tényleg match legyen mindkét oldalról.


Szerintem nem okos dolog interjún hazudni én csak lesarkítom a szituációkat és a problémákat. Így nem azt mondom, hogy X helyemen tisztogatás volt a középvezetőknél és ezért 3x kicserélődött a csapat meg 3 vezetőm volt fél év alatt, hanem hogy a felsővezetők megnehezíteeték a munkánkat és olyan feltételekkel nem érte meg nekem maradni mint amilyen feltételeket akartak adni nekem.:)


Szóval amúgy őszinte vagyok végig, csak arra figyelek, hogy prezentálhatóak legyenek a problémák egy ilyen szituációban is, ne legyek túl panaszkodós és a válaszokból ne azt lehessen kihozni, hogy én vagyok a hibás ezekben a szituációkban.

2020. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nemrégiben voltam egy interjún, ahol konkrétan a HR-es már úgy emlegette a munkát hogy "bejelentett munka" ( ennyire gáz van, hogy már feketén kell dolgooztatni az embereket, vagy csak az újakat?) és konkrétan ez egy betanított munkakör lett volna 1 műszakban. Kedves interjúztató pedig a hol képzeled magad kérdésre válaszolva megmondtam, hogy nem tudom, és ugyan sok mindent mondott erre, de hogy "Az is egy cél, ha azt mondom hogy én szeretnék lenni a legjobb betanított munkás itt 5 év múlva". Lényeg, nem fogom megkapni az állást, és úgy éreztem a levegőben, hogy baj van (nem csak velem, hanem a céggel), és úgy éreztem hogy (rab)szolgát keresnek nem munkatársat. Gondoltam megkérdezem itt, hogy mit érdemes és mit nem. Hosszú idő óta ez volt az első interjúm mióta munkanélküli vagyok, és éppen egy elég erős és durva traumából felépülve (vagy még úton odáig) mentem el ide. Köszönöm a válaszokat, a 3-asnak grátisz, mert írt sok okos dolgot.
2020. dec. 10. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok:


Amúgy a hol látod magad 5 év múlva is azt mutatja, hogy nem túl felkészült az interjúztató, mert 2020-ban erre az a legjogosabb válasz, hogyha meglesz a cég is 5 év múlva akkor remélem itt. 🙊😂 De ha tőlem kérdezik ezt azt szoktam mondani, hogy annyi változás volt az elmúlt 10 évben az életemben, hogy úgy érzem nagyon előre nem lehet tervezni de remélem, hogy megtalálom a helyem a váltásomnál és ugyanott.


Átérzem a helyzeted, mert engem is a korona miatt leépítettek és agyvérzést kaptam utána, szóval fél évig lábadoztam a vérzésből és a műtétemből. Nekem is volt sok rossz interjúm, sajnos ezek az interjúk kellemetlen velejárói, de ne ragadj le ezekben. Örülj neki, hogy nem egy rossz céghez kerülsz legalább és idővel mindenképpen lesz valami, szóval csak semmi pánik! :)

2020. dec. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Agyvérzés Után ilyen szépen tudsz írni? Az igen. Enyhe agyvérzés volt? Mire ment rá leginkább? Jó felépülést és sok sikert az új munkahelyeden, köszi a jó kívánságokat!
2020. dec. 10. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Haha, köszi. A névmemóriám romlott de amúgy annyira enyhe volt a vérzésem, hogy 2 hónap volt diagnosztizálni. A műtét volt az, ami megviselt, utána a szédülés volt a legrosszabb tünetem de szerencsére ezek mind enyhültek, szinte már eltűntek. Szerencsés vagyok és remélem az új pozimmal is az leszek ahol hamarosan kezdek.
2020. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!