Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Karácsonyi extra juttatás jól...

Karácsonyi extra juttatás jól jelzi mit érünk a cégnek? Vagy nincs köze hozzá?

Figyelt kérdés

Az a kérdés ha egy cég ad karácsonyra jutalmat (tárgyi vagy pénz stb) az jobban becsüli az embereit, mint ahol semmit se adnak?


Mert azért nem mindegy hogy valahol plusz 1 havi béreket adnak mellékesen karácsonyra, van ahol egy marék szaloncukrot-és van ahol még azt se.


Ezek jó indikátorai mit gondol a cég az embereiről?


2020. dec. 10. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy erről van szó, vagy a cég nem is áll annyira jól.
2020. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akár annak is lehet, de nem feltétlenül. Ez annyira függ attól, hogy milyen cégről van szó. De nagy cégek ahol milliárdos árbevétel van ki tudnák gazdálkodni bőven, de általában az ilyen helyeken van is jutalom. Szerintem kevés helyen nincs. Nekem van ismerősöm közszférában is több is, ott állandóan van valami pénz: ruhapénz, rekreáció, jutalom, karácsonyi pénz. Multiknál megint van, még gyári dolgozóknak is, és a szellemi dolgozóknak meg pláne. Boltokban inkább az utalvány a jellemző pl. Ahol semmit sem adnak, ott vagy nincs annyira miből vagy egyszerűen nem foglalkoznak vele. Volt lentebb egy kérdés, ott is elég sokan írták hogy kapnak.
2020. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a cég nem ad semmit karácsonykor, se idén amikor nem megy annyira jól, se máskor, nem szokás. Ettől még megbecsülve érzem magam, van egy csomó extra juttatásunk, ami nekem a legfontosabb nagyon rugalmas munkahely, ráadásul idén kétszer kaptam fiztetésemelést. A főnökünk saját zsebből minden évben ad ajádékutalványt a csapatnak (hatan vagyunk vele együtt), mi meg összedobunk neki minden évben egy jó ajándékra, de ehhez a cégnek semmi köze.
2020. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Szerintem kevés helyen nincs. N"


hát én tizensok éve vagyok egy helyen itt soha semmi se volt. de még 1 db szaloncukor se, nem pénz meg ilyesmi.

És belelátok a könyvelésbe látom mi pénzek mennek ki és milyen címeken kiknek a zsebébe. Csak annyit mondok: lenne itt pénz.

Csak akkor nem lehetne más zsebekbe csorgatni..

világos a szitu. Ha kiosztogatnák mit sikkasztanának el?

2020. dec. 10. 14:48
 5/11 A kérdező kommentje:

"ráadásul idén kétszer kaptam fiztetésemelést"


Én meg az elmúlt 4 évben 0-szor.

2020. dec. 10. 14:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezt a hisztit. Van a minden munkahelyemmel szerződésem, egyikben sincs benne, hogy karácsonykor bármit adniuk kellene. Nem is adnak, de mindenhol megbecsültnek érzem magam.


Ez a karácsonyi extra egy baromság.

2020. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már első évben kaptam ajándékcsomagot, (külföldön dolgozok egy galériában, ha ez bármit számít) amiben plusz egy hónap fizetés volt, kiegészítve a kedvenc sütimmel (rákérdeztek korábban) és egy hálalevéllel. Nagyon sűrű év volt és kis kezdőhöz képest nagyon sok minden mögött én voltam az ötletgazda.
2020. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen Bazsi.
2020. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak ezen múlik. Sok cégnél dolgoztam már, mindenhol másképp kezelik ezt. A mostani helyemen a fizu alacsony, viszont elég korrekt év végi jutalmakat terítenek. Dolgoztam olyan helyen is, ahol viszonylag jó volt a fizu, durván jó volt a cafeteria + egy csomó mindenféle juttatás, de év végén csak egy buli volt valami párezer forintos ajándékkal.
2020. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na akkor gyere hozzánk. itt minimálbér van (annál párezerrel több) és nulla fizetés melletti dolog (cafi stb-semmi sincs) és még év végi ajándék sincs. még 1 marék cukorka se.
2020. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!