Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándék, juttatás...

Karácsonyi ajándék, juttatás munkahelyen. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Már több kérdéssel is találkoztam, melyeknek az a lényege, hogy míg mások kapnak valami ajándékot vagy pénzt karácsonyra a munkahelyükről, addig a kérdést feltevők nem. Ezekről a kérdésekről nekem csak úgy süt az irigység.


Én szintén NEM kapok semmit. Egy szaloncukrot sem - ahogy több helyen írják.

De én őszintén azt érzem, hogy nem érzek irigységet az iránt, aki kap. Persze, jó lenne nekem is a plusz pénz, de erről azt gondolom, hogy majd biztosan lesz még olyan munkahelyem, ahol kapok. Most így alakult, hogy olyan helyen vagyok, ahol nem adnak semmit. Miért nem tudnak az emberek ebbe beletörődni? Miért kell irigynek lenni a másikra? Miért nem tudnak örülni az ismerőseik sikerének, hogy ők kapnak?

(Mivel biztos nem vadidegenek mesélik nekik az utcán, hogy húúú mit kapunk karira...)


Egyébként nem vagyok beletörődős típus, de most olyan élethelyzetben vagyok, hogy örülnöm kell ennek a munkámnak is és közben keresek jobbat. Lehet jövőre majd én is kapok, ki tudja. És mi azzal, aki most itt sír, aztán meg jövőre majd ő kap ajándékot melóhelyről, ismerőse aki meg most kapott, az mondjuk 1 hónap múlva munkanélküli lesz? Akkor mindjárt nem sajnálja tőle az ember azt a 15 ezer Ft-ot. (Félre értés ne essék, én is alig keresek többet a minimálbérnél, tudom, hogy 15e is sok pénz.)


Ez hosszú lett, de ki kellett magamból írjam, mert egyszerűen nem értem...



2013. dec. 14. 00:10
 1/8 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy én február óta dolgozok és eddig még soha nem is gondoltam rá, hogy karácsonyra esetleg kapjak valami plusz pénzt. Mert miért is kapnék? Nem is értem, hogy a cégek miért osztogatják a pénzt karácsonyra... Jó persze, munkaerő megtartás lehet a cél pl., vagy egész éves munka megköszönése, a megbecsülés kifejezése. De ha egyszer az ember olyan helyen dolgozik, ahol erre nincs lehetőség, mert nincs annyi forrás, amiből még 5-6, vagy több tíz, esetleg több száz (!!) munkaerőnek ajándékot tudnának adni, akkor miért kell ezen kiakadni?


Tényleg nem értem én ezt az emberi felfogást.

2013. dec. 14. 00:15
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes módon a felsővezetőknek futja karácsonyra új kocsira vagy tengerparti nyaralásra, de a sima dolgozók meg nem kapnak ló**szt sem.

Ez is tükrözi, hogy mennyire megbecsülik a jó szakembert.

2013. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, neked áll a zászló, mert olyan a mentalitásod, hogy a saját teljesítményedtől teszed függővé az életed minőségét. Ezért idővel sokkal jobb körülmények között fogsz élni.


Aki másokat hibáztat, neki "jár" minden, az egy szalmaszálat nem tesz keresztbe. Konzerválja a saját nyomorát. Passzívan kiszólogat, irigykedik, de erőfeszítést nem tesz - a körülményeket okolja saját maga helyett.

2013. dec. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
én se kapok lótrutymót se karácsonyra a mostani cégemtől (6-án kaptunk mondjuk Mikicsomagot), de nettó majd 150-rel többet keresek (mondjuk többet is kell melózni jóval), mint az előző helyemen, ahol volt 15-20ezres karácsonyi csomag, meg pofára menő éves bónusz...szóval bemegyek a boltba és veszek magamnak karácsonyi csomagot ;)
2013. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én se kapok, de nem is igazán érdekel, és legfőképp nem vagyok irigy azokra, akik kapnak. Engem kizárólag az idegesít, mikor a vezető előadja nekünk a szöveget, hogy ő úgy adna, de nem futja miből, közben mi csináljuk a könyvelést, és látjuk, milyen vagyonok vannak ott. Aztán meg élvezettel meséli, hogy wellnessezni voltak Szilveszterkor a családdal, meg új iPad-ot kapott a 10 éves gyerek. Szóval, ha már nem ad, legalább ne tegye hozzá ezt a körítés szöveget, és ne csináljon s.gget a szájából.
2013. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm szépen a hozzászólást, reméljük, hogy így lesz. :)

Én is ezt látom, hogy az emberek panaszkodnak, irigykednek, de nem tesznek a sikerért semmit...


#4

Tedd azt, így sokkal jártál. :) (De most biztos szereztél egy csomó irigyet.:p)


#5

Ebben igazad van, felesleges körítést ne tegyen hozzá. Viszont nem tudom, hogy milyen cégnél dolgozol, hirtelen arra gondoltam, hogy azért mert a főnök a családjával elmegy wellnessezni, meg tud költekezni, attól lehet, hogy a cégből tényleg nem tud még annyi pénzt kivenni, hogy több embernek is ajándékokat adjon. Mondjuk ha a főnöködé a cég és kevesen is vagytok, akkor igazad van. Ha nagyobb és még neki is van esetleg felettese, akkor már bonyolultabb.

2013. dec. 15. 03:18
 7/8 anonim válasza:
5-ös vagyok. Övé a cég, és összesen öten vagyunk beosztottak. Felőlem nyugodtan költse a pénzét, amire akarja, csak ne hivalkodna vele egyfolytában. Ez nekünk így kicsit megalázó.
2013. dec. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Tedd azt, így sokkal jártál. :) (De most biztos szereztél egy csomó irigyet.:p)" lehet, bár gondolom akkor nem annyira irigykednének, ha tudnák, hogy van, hogy heti 60-70 órát dolgozom bent + még itthon is ;)
2013. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!