Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek megvalósítható...

Szerintetek megvalósítható lenne a 6 órás munkaidő, heti 4 nap munkával és 3 nap szünettel? Ti örülnétek neki. Csak én gondolom úgy, hogy a mai ember túl van dolgoztatva ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 01:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, megvalósítható lenne
Nem megvalósítható
49 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%
Megvalósítható. Így sincsen sokaknak állása. 6 órás munkaidővel az egy műszakból lehetne kettőt, a háromból meg négyet csinálni. Csak valószínűleg sokan nem akarnának belemenni, mert heti 40 órában is csak annyit keresnek amennyi éppen elég nekik. A mai ember pedig nincs túldolgoztatva, legalábbis biztosan kevésbé mint régen volt. Heti 6 munkanap + lényegesen több fizikai munka mellett a mai helyzet is álomnak tűnt volna.
2020. dec. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
77%
Megvalósítható lenne, viszont mivel ez kisebb nyereséggel járna (vagy kisebb fizuval), ezért nem igazán lesz erőltetve a dolog. Valamilyen szinten érthető.
2020. dec. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Minden megvalósítható csak akarni és tenni kell érte.

Külföldön Ausztria halottam olyat hogy heti 4 napot dolgoznak,igaz ők napi 10 órát, így ugye ugyan úgy meg van a heti 40 óra,van aki szerint ez keményebb és van olyan akinek így sokkal jobb mert jelen esetben többet tud otthon lenni a szeretteivel magyarban.

Németországban is több olyat láttam és tapasztaltam hogy csak heti 4 napot dolgoznak az emberek,igaz leginkább ott napi 8 órát így valamennyivel kevesebb is a fizetés de egyáltalán nem vészes,akikkel beszéltem németekkel ők azt mondták (főleg autó iparban dolgozók) kevesebb lett a munkájuk na meg válság is van, mondjuk az autó iparban már nem most kezdődött, ha megnézzük már annyi autó van hogy ha le is állna az összes gyár évekig elég lenne az autó.

Többször történt már velem olyan hogy mentem németben egy új helyre pénteken és meglepő módon zárva volt, ezért csak hétfőn tudtam be menni az adott céghez.

Ausztriában pl pénteken több helyen 5-6 órát melóznak az emberek aztán mennek haza, 13 órakkor,igaz van ahol a hét többi napján vissza kell dolgozniuk a pénteket de nem annyira jellemző.

Mondjuk azért valjuk be az osztrákok néhol keményen melóznak abban a rövidített munka napon is.

Olasz-Spanyoloknál pl van olyan hogy szieszta 2-3 óra ebbéd szünet ez miatt neki 10-11 óra a munka idejük ha ugye bele számoljuk az edéd időt.

Itthon még egyetlen egy céget sem láttam és halottam ahol van ilyen dolog,maximum ha ki megy az ember külföldre akkor találhatsz magadnak egy ilyen munkahelyet ahol még szépen meg is tudsz élni és tudsz is férre tenni,ehez elég ha csak hétkezi munkás vagy, itthon ehez hogy meg is tudj élni ahoz már nem minden esetben elég pl sima gyári melósként nem sok esélyt látok de külföldön ott nagyon is látok ha csak egy sima gyári melós vagy, itthon max ha vállalkozó vagy.

Pl Ausztriában egy kamionos 1 havi bére 20 napra 2000-3000€ közt mozog,szabad hétvégékkel. Na most ha az ember talál egy jobb céget akkor 2 hét alatt tud keresni 1500€,aztán a másik 2 hétben pedig jöhet a jól megérdemelt pihenő.

Németországban ennél lejebb vannak a bérek 2 hét alatt 1200-1300€ körül keres az ember.

Igaz itt kamionoskén 2 hét alatt simán le tol az ember majdnem 1 hónapot is munka órákban,szóval jár nekem az a 2 hét pihi után.

Kicsit el tértem a témától,összes vissza írkálok és tuti helytelenül is, de már fáradt vagyok,bocs. 😁

Annyit még egyszer szeretnék én is így melózni és remélem össze jön hamarosan.

2020. dec. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
Voltam a sofőr. 🙂🚛
2020. dec. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
77%
Megvalósítható, csak soo sikert ahhoz, hogy normális életed legyen abból a pénzből.
2020. dec. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, van havi 1 millám bérköltségre. Nekem teljesen mindegy, hogy a havi mondjuk 3*160 óra munkát 6 ember végzi el heti 20-20 órában, van négy nagy nyolc arányosan kevesebb idő alatt. Mert a pénzük is kevesebb lesz személyenként... Úgyhogy ha téged nem érdekel, hogy kevesebbet is fogsz keresni...
2020. dec. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
56%

Csak én gondolom úgy, hogy a mai ember túl van dolgoztatva ?

Kerdezd meg a regi oregeket milyen volt szombaton is 10 orat dolgozni...

Egyre kenyelmesebb vilagban elunk, de sokakanak meg ez sem eleg.

Mellesleg igen, jobb lenne, elmeletben.

Mert a valosagban akik errol almodnak, nem szamoljak oda hogy a fizetesuk is kevesebb lesz.

2020. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
69%
Csak ha nem jelentene fizetéscsökkenést.
2020. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
60%
2020. dec. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
41%
Az effektív munka egy 8 órás műszakban 4-5... Hova akarsz még kevesebbet dolgozni?
2020. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!