Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan munkahely, ahol nem...

Van olyan munkahely, ahol nem kell emberekkel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Informatikus vagyok. Amikor ezt válaszottam, a döntésemben közrejátszott, hogy, mindenki azt gondolja (akkor még én is), hogy ez tipikusan az a munka, amikor az ember egyedül lehet, csak ő van és a gép. De ez a valóságban egyáltalán nem így van! Azon a területen, ahol dolgozom, éppen, hogy a csapatjátékos emberekre van szükség, elvárják, hogy figyelj, tanulj, menj oda máshoz és kérdezz, kommunikálj.


Ezekre valahogy képtelen vagyok. Igyekszem megcsinálni, amit mondanak, ha valaki odajön hozzám, akkor kedves vagyok, és tudok beszélgetni is, de nem tudok kezdeményezni. Gyomoridegem van attól, amikor elvárják, hogy én is oldódjak fel, beszélgessek másokkal, menjek oda másokhoz, és mellé ülve kérdezősködjek a feladatokról, és így tanuljak. A főnököm möndta, hogy ezt várja el, de én nem tudom megtenni. A kollégáim egész nap cseverésznek egymással, mindenféléről beszélgetnek, amik engem nem érdekelnek, irritál az egész, utálom hallgati is. Egyszerűen én nem tudok a semmiről beszélgetni, és borzasztóan kellemetlen egész nap őket hallgatni.


És előbb-utóbb mindenhonann kinéznek ez miatt, egy idő múlva hűvös lesz a kapcsolat, szinte kiutálnak. Mindenből kihagynak, amit megértek, de akkor is nagyon bánt és frusztrál. Nem ez az első munkahelyem, ahol ez történik. A jelenlegi munkahelyemen már nem is köszönnek nekem, és ha hozzám szólnak, akkor flegmán, szinte sértegetve, rejtett utalásokkal beszélnek velem. Már gyomoridegem van, hogy holnap is menni kell, napról napra, hétről hétre, hónapról hónapra szenvedek és kínlódok, hogy oda kell mennem. És hiába, nem tudok megváltozni, és már késő elkezdei, mert be vagyok stigmázva. Ha munkahelyet váltanék, ugyanez kezdődne elölről... Nem tudom, mit tegyek, nagyon szomorú és kétségbeesett vagyok.


A pozitív dolog, hogy nagyon sokat keresek, eddig ez tartott ezen a pályán. De mostanában elkezdtem azon gondolkodni, hogy lejjebb adok ezen a téren, nem érdekel a számlámon az a szám, ha nap mint nap ilyen szenvedést kell kiállnom érte. :(



2020. dec. 13. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Nyissal legalább egy picit a kollégák felé. Nem kell velük órák hosszat csevereszni, de azért gondolj bele a másik helyzetébe, amikor ott ül egy mufurc alak, aki nem szól senkihez csak a gép előtt ül... Borzasztó.


Nekem volt ilyen kollégám, 8 hónapig minden nap elmentem mellette, de sose hallottam, hogy visszakoszon, sőt, semmit sem hallottam tőle.


Egyszer meg is kérdeztem a többieket, hogy egy bábu ül ott, vagy neadjisten meghalt e az ürge, mert állandóan ott ül, néma, nem nez semerre, csak a monitorra mered.


Mikor kirugták, akkor hallottam először és utoljára a hangját, bejott megkerdezni (pénzügyes vagyok) hogy mikor utaljuk el a fizetését.


Lássuk be, nem csoda ha így viselkednek veled.


Ennek változtatásahoz bőven elég lenne, ha naponta váltanal két - három kedves mondatot valakivel tök mindegy miről. Utána mehetsz a dolgodra.


De az ilyen ember ugyanolyan irritáló mint az akiknek egész nap be sem áll a szája. Változtass, és te is jobban fogod magad érezni.

2020. dec. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Mondanám, hogy egy adminisztratív SSC-s pozícióban nem nagyon kell emberekkel foglalkozni, tényleg a nap legnagyobb részében egy Excel vagy SAP előtt kell ülni és adatokat rögzíteni a rendszerekben.



Viszont őszintén nem javaslom az ágazat váltását, mert mindenhol kell work-shadowingot csinálni, néha callozni. Egy fordítói pozinál is, ahol egyedül ülsz a géped előtt otthon is kell ügyfelekkel egyeztetni, esetleg nem fizető megrendelőknél cash collection callokat csinálni, stb. Másrészt az IT egy olyan terület, ahova lasszóval kell fogni az embert, a legtöbb irodai terület viszont nem ilyen, ott a munkáltató válogathat és lehet be sem kerülnél az interjún ha nagyon nem tudod eladni magad, mert az ITsokkal azért sokkal elnézőbbek a cégek hogy nagy az emberhiány. Szóval szerintem jobban járnál ha te is dolgoznál magadon, esetleg pszichológussal beszélnék arról, hogy hogyan tudnál oldottabb lenni és a vezetőnek jelezni, hogyha változtattok a struktúrák, hogy egy ectrovertáltabb kollégád rá hagyná az üzletibterületekkel az egyeztetéseket.

2020. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
allatgondozo … juhasz … ornitologus … erdesz … vadasz … (van egy csomo)
2020. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
kertesz, borasz, pek ...
2020. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
horgasz :)
2020. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
sírásó
2020. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%
sor melletti betanított munkás.
2020. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg valamilyen informatikával kapcsolatos vállalkozást nem tudnál elindítani? Az ügyfelekkel ugyan kell kommunikálni, de az nyugodtan lehet célirányos, nem kell bájcsevegni. A kommunikáció nagyrészt mehetne online, ami nyilván kényelmesebb lenne neked. De vannak olyan programozói/informatikus állások, ahol nagyrészt egyedül lehetsz. Menj el egy pár helyre interjúra, mondd el őszintén, hogy előnyben részesíted az önálló munkát a csapatmunkával szemben, egyedül hatékonyabb vagy, van-e ilyen lehetőség?
2020. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%
Sofőr
2020. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
Börtönőr! Neki aztán sokmindennel kell foglalkozni, csak emberekkel nem :)
2020. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!