Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A legtöbb idős embert megkérde...

A legtöbb idős embert megkérdezett felmérés és interjúk során mindegyikük azt nyilatkozta, bárcsak ne dolgozott volna annyira keményen fiatalabb korában. Hogyan férhető ez a vágy össze a mai kapitalista világgal?

Figyelt kérdés

Csak Magyarországon egy felmérés szerint ha az emberek elveszíték egyik napról a másikra a munkájukat, közel 50%-a hatalmas gondban lenne, mert nincs egyhavi megtakarítása, míg további 20-25%-nak komoly gondot okozna, mert mindössze 1 hónapnyi megélhetésre elegendő vésztartaléka van.


Felmerült bennem az a kérdés, hogy ha ezek az emberek nem dolgoztak volna annyit, vagy annyira keményen, akkor lehetséges, hogy meg sem élték volna azt a kort, amikor ezek a mondatok elhagyták a szájukat? Az anyagi függetlenség egyre lehetetlenebb, kőkemény infláció van és az árak olyan szinten elszálltak, hogy nemhogy nem engedhetik meg maguknak az emberek, hogy ne dolgozzanak annyira keményen, de egyre többet és többet kell, hogy ugyanazt az életszínvonalat fenn tudják tartani, mint mondjuk 5 évvel ezelőtt.


ápr. 29. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Itt nemcsak az árak emelkedésével van a probléma, hanem az emberek oltári magas igényeivel is. Nem akarnak lejjebb adni az igényeikből, pedig nem ártana, ha tényleg olyan helyzetben lennének.

Itt a legtöbb magyarnak sajnos nincs megfelelő pénzkezelési stratégiája, nem tudja felállítani a fontossági sorrendet, viszont panaszkodni azt nagyon tudnak.

ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak negyvenes vagyok, de már most úgy érzem, hogy teljsen felesleges dolgoztam fiatalon a szükséges szinten túl. Nekem szinte semmivel nem lett jobb.


Amióta nyugisan megcsinálok mindent, és leszarom hogy minden tökéletes legyen, ha az "elég jó" szint is tényleg elég jó, sokkal simább életem van.


Én nem látom az összefüggést a fő kérdés és a kifejtés között, a legtöbben nincsenek olyan pozícióban, hogy ha keményebben dolgoznak, akkor valóban jobb lesz nekik. Csak a cégeknek lesz jobb. A dolgozók ugyanannyit kapnak.

ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra jöttek rá, hogy egy-egy dolog pl. egy séta a természetben, vagy végülis akárhol a városban is, egy beszélgetés, meg ilyen dolgok többet ér, mint hogy 200 nm-es házban, vagy 50 nm-es lakásban laknak. Mert ha nincs meg a háttér akkor pl. egy ilyen váltásra könnyen rámehet az ember élete, és közben meg nem élt semmit. Tehát ez a kijelentés feltételezi az alacsonyabb anyagi életszínvonal elfogadását is.
ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
A legtöbb mai idős ember a komcsi világban volt fiatal.
ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az igazi gazdagság a tőkejövedelemben van, nem a munkajövedelemben. Ezt én is tapasztaltam, hogy sok középkorú vagy idős ember mondta, hogy bárcsak kevesebbet dolgozott volna és több időt szentelt volna a családjának, hobbijainak. Az az igazság, hogy sok esetben ez a másokkal való versengés is hajtja a gazdaságot, ha szomszéd új autót vesz nekem is kell, ha a haver Balira megy nyaralni, nekem is oda kell, stb. Ezt az USA-ban úgy hívják "keeping up with Johnses".
tegnapelőtt 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!