Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért csodálkoznak sokan...

Miért csodálkoznak sokan azon, hogy az emberek lenézik a szakmunkásokat?

Figyelt kérdés

Senki ne vegye magára, de a személyes tapasztalataim alapján a szakmunkások javarésze tényleg buta és értetlen.


Jelenleg egy olyan cégnél dolgozom, ahol szakmunkásokat foglalkoztatunk, Magyarországon és külföldön egyaránt, valami borzasztó, hogy mennyit kell velük küzdeni...egyszerűen hülyék, alapvető dolgokat nem tudnak magukról, hogy van rendezve a TB-jük, mire van kiváltva a NÜJ-számuk, munkavégzéshez szükséges papírokat nem bírnak aláírni, ha nem jelölöm be egyenként, mit hol kell a aláírni, tízszer visszakérdeznek, felhívnak a hivatalból, hogy beszéljek már én az ügyintézővel, mert ők nem tudják, mit kell mondani...agyrém az egész. Mintha ötévesek lennének.


Az építkezésünkkor ugyanezt tapasztaltam, oké, hogy tudnak burkolni meg tetőt ácsolni, de itt meg is áll a tudomány, folyamatos küzdelem volt, hogy felkerüljön valami az enaplóba, mert ők "nem tudják kezelni", mindent szétszemeteltek, ott hagyták a kajamaradékokat, még a munkát is tök ordenáré módon csinálták sokszor és már a beszédükből sütött a butaság...


Tisztelet a kivételnek, természetesen, van egy-két értelmesebb szakmunkás is, de tapasztalataim alapján 99%-uk buta, mint a tök...


És akkor megy a szöveg, hogy lenézik a szakmunkásokat, pedig ők aztán háromszor annyit keresnek, mint az "aktatologatók"... ja, csak az aktatologatók meg háromszor olyan értelmesek...



2020. dec. 16. 09:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Csak halkan jegyzem meg: nem attól lesz valaki buta vagy okos, hogy mennyire mászott bele a foglalkoztatásjogi ismeretekbe.
2020. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, azért valaki tudjon már magáról annyit, érvényes-e éppen a TB-jogviszonya vagy hol kell megkeresni egy papíron az "aláírás" szócskát...
2020. dec. 16. 09:57
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Én is ismerek ilyen személyt,igaz neki megvan az érettségije. A szülei földművesek, a srác is elsajátította a szülei mentalitását, beszédstílusát (szögedies) aztán csodálkozik, hogy nem kell a nőknek 30 felett.
2020. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem te nagyon általánosítasz.

Diplomások között is van olyan, aki csak a saját szakmájához ért, azon kívül semmihez.

Szakmunkások között is van, aki jártasabb, persze nem mondanám, hogy a többség.

Az én munkahelyemen a szakmunkás végzettségű gondnok például vitorlázik és minden évben részt vesz a Kék szalag versenyen és toppon van más témákban is.

Olyan szakmunkásokat is ismerek, akik sokat utaznak, színházba járnak, adják-veszik az ingatlanokat és maguk újítják fel, jó sokat keresnek, van érzékük az üzlethez is.

Lehet, hogy az ország keleti felében van ilyen rossz tapasztalatod?

Mert én az ország másik végében élek, és talán ez is különbség lehet.

2020. dec. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, az ország keleti felében lakom.


Nyilván azért általánosítok, mert ismertségben álltam már 150-200+ szakmunkással az elmúlt időszakban a munkahelyem révén és egyszerűen ezek az általános tapasztalataim.

2020. dec. 16. 10:04
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Akkor jó lenne ha nem osztanád itt az észt,mert hát kelet az..kelet..na.nehogy már egy c kategóriás alapján vond le a következtetéseidet...
2020. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
A magasabb IQ-val rendelkezők nagy része már nem dolgozik a keleti szférában, hiszen itt a nyugati határ mellett sokkal többet keresnek. Lehet, hogy többnyire azok vannak ott, akik kevésbé jártasak, kevésbé széles a látókörük, rosszabbak a lehetőségeik?
2020. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem te a segédmunkás szavat kerested, a szakmunkás eléggé félre van értve a társadalomban.

Egyébként vannak hülye de szakmájukban kifogástalan szakemberek akikről nem gondolod, hogy minőségi munkát végeznek.

Meg az intelligencia is olyan dolog amit kívülről nem látsz. Nem véletlenül van az a mondás, hogy a zsenit és az őrültet csak egy hajszál választja el.

2020. dec. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Tudod, lehet, hogy neked, mint munkaügyesnek ez az értelem alfája és omegája, de nem mindenkinek az a napi fő tevékenysége, hogy azt lesi, mikor, meddig, hogyan van a TB-nél bejelentve.

Sok olyan dolgot tudnék mondani, ami meg más szempontból nézve alap, mégsincs róla halovány fogalma sokaknak (és nem csak szakmunkásoknak).

Itt a világjárvány. Hadd ne mondjam, hány diplomás értelmiségi keveri a vírusokat és a baktériumokat, pedig tök alapvető dolog. Az, hogy a maszkok kapcsán csak a "teljesen véd" és a "semmit nem ér" a két álláspont, és sok "magasabb rendű" munkát végző sem képes átmenetekben, valószínűségben gondolkodni, az legalább ekkora hiányosság.

De mondjuk mint informatikus, rá tudnék kérdezni, hogy ki milyen tűzfalat használ? Hiszen majdnem midnenki használ számítógépet, sőt, mióta home office van, ez a szám megsokszorozódott. Szóval én is elkezdhetnék dühöngni, hogy az ember tudjon már annyit, hogy milyen a tűzfala, hiszen nap, mint nap használja a gépét...

Na, erre mondom, hogy mindenkinek - pontosabban inkább akinek beszűkültebb a látóköre - a saját műveltségterülete az "alap". Neked a munkaügyi adatok, mert te ezzel dolgozol. De egy átlagembert nem fognak a "háttérfolyamatok" érdekelni, amikkel normális körülmények között nem nekik kell bajlódni.

Az mondjuk igaz, hogy sokaknak egy egyszerű nyomtatvány kitöltése sem megy, de ettől függetlenül még tartom azt a véleményemet, hogy talán kevéssé kéne kisarkítottnak, és előítéletesnek lenni.

2020. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, megnézném, ha kapsz 1 vödör csemperagasztót, meg egy raklap csempét, mennyi idő alatt, és milyen végeredménnyel csinálnál meg egy fürdőszobát.

És meg fogsz lepődni, a melós el fogja neked 30000x-re is magyarázni türelmesen, hogy kell.

Csak valamiért az ilyen agyontanult diplomások képtelenek toleranciával állni másokhoz...

2020. dec. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!