Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen hogy fogadják, ha...

Munkahelyen hogy fogadják, ha a dolgozónak van igaza?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, ha a dolgozó kimondja az igazsàgot a munkahellyel kapcsolatban, akkor a főnök bepánikol, agresszìv kommunikációra vált, más munkatársaknál besaraz stb. Lényeg az, hogy úgy is határozott próbàl lenni, hogy vagy nincs igaza, vagy nem is érdekli a téma, nem is fektetett bele erőfeszìtést. Ilyenkor mit kell tenni?
2020. dec. 16. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Nem mindegy, hogy hogy mondja ki. Én ki szoktam mondani, pozitívan fogadják és ez volt az egyik dolog, ami miatt előléptettek. Nyilván abban semmi hozzáadott érték nincs, ha valaki beszól, hogy ez szar, az szar, de én gond nélkül le gusztustalan okádék szaroztam a rendszert, ami helyett inkább csináltam egy másikat. És szólok, ha valami szar, de van ötletem, hogy hogy lehetne jobb.
2020. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően az a szokás, hogy megtorolják az első adandó alkalommal, ha a beosztottnak véletlenül igazat adnak, - ami egyébként sem jellemző. Ugyanakkor van egy olyan módja is a nem tetszés kinyilvánításának, hogy az ember a főnökével a szenzitív témákat négyszemközt kommunikálja le. Teljesen másként viszonyul egy ilyen jellegű észrevételhez szinte minden főnök, mint ha azon kapja magát, hogy a beosztottak előtt "alázzák". Négyszemközt sem nézik jó szemmel, ha "bazdmegoznak" a beosztottak, - kár, hogy ez általában egyáltalán nem működik visszafelé, mert sok főnök azt hiszi, hogy ez az ún. "tekintély". Kezelhető mederben pedig úgy lehet tartani egy ilyen jellegű kommunikációt, hogy amennyiben tiltakozunk valami miatt, akkor ajánlott az elvetésre javasolt dolog helyett javasolni valami építő jellegű megközelítést is.
2020. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én lettem már úgy középvezető, hogy az adott cégnél még egészen új voltam és az egyik vezető megkérdezett pár dologról. Elmondtam, amit gondoltam. Ő értékelte a meglátásaimat és az őszinteségemet.

Később viszont azért rúgtak ki, mert egy másik vezetővel is őszinte voltam és ő berezelt, mert én a hibáit, hiányosságait láttam, ő pedig azt látta, hogy sikeres lesz a csapatom és akkor egy összehasonlítást nem élt volna túl a cégnél. Ezért gyorsan elérte, hogy felettem legyen és azonnal kirúgott.

2020. dec. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!