Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ha fegyelmit...

Mit lehet tenni ha fegyelmit adnak a munkahelyen teljesen egyértelműen és igazolhatóan a dolgozón kívül álló ok miatt a dolgozónak? Érdemes erősködni? Lehet jó vége?

Figyelt kérdés

Nem velem történik a dolog, én csak kívülállóként kérdezem. Munkahelyemen van egy gondnok karbantartó. Fegyelmit kapott. Uis a környéken egy munkagép elszakított egy kábelt és órákon át nem volt áram. A főnök megjött és elkezdett őrjöngeni. Mi az hogy nincs áram? Nincs számítógép net fénymásoló sttb. Ide elém a gondnokot. Mi az hogy nem csinálja meg? Mi az hogy nem oldja meg? A gondnok (50-es fickó) meg mondta volna hogy nem az ő hibája és nem is tud semmit tenni az egész környéken nincs áram.

De mi az hogy nem szólt előre hogy nem lesz? Hát hogy szólt volna. Ez egy baleset volt…

Ekkor még nem kapott fegyelmit. Csakhogy a gondnok felhúzta magát és bement az elműhöz és kért egy papírt arról hogy itt és itt ekkor és ekkor kábelszakadás miatt előre nem jelezhető áramkimaradás volt…. Majd bevitte a főnökhöz és közölte hogy itt van papíron amit ő is elmondott és kikéri magának a hangnemet és egyáltalán…


Fegyelmit kapott ott azonnal. A fegyelmi indoklást nem tudom de kb az a nonszensz van benne hogy a gondnok HANYAG és nemtörődöm munkavégzése miatt nem volt áram és emiatt elakadtak az irodai folyamatok.


Miközben ott a papír az elműtől hogy mi történt.


Kérdésem bár nem engem érint de marha kíváncsi vagyok: mit lehet tenni ilyen esetben? Ordítóan kamu fegyelmi? Egyáltalán érdemes beszállni a ringbe vagy csak a dolgozó húzhatja a rövidebbet?


2016. febr. 25. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tud mit csinálni. Vagy lenyeli a békát, vagy keres más munkahelyet.


Nekem is fegyelmit adtak nevetséges és alaptalan okra hivatkozva. Én felmondtam... amúgy is elegem volt a cégből.

2016. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha az áramkimaradás van okként írva a fegyelmiben, az nyilván nem állja meg a helyét. Lehet menni munkaügyi bíróságra, de akkor nyilván búcsút inthet a munkahelyének, hiszen olyan viszony alakulna ki közte és a főnök között, hogy valószínűleg nem szeretnének együtt dolgozni.
2016. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Ha az áramkimaradás van okként írva a fegyelmiben, az nyilván nem állja meg a helyét."


A fegyelmit nem olvastam, de!

Hát most a szitu tényleg az hogy vagy az áramkimaradás van beírva és akkor totál nonszensz, vagy más van beírva de akkor az meg full kamu.

Szóval a cég így is úgy is kamuzik.


És ugye kérdés ha jogi útra terelné mi lenne? Mert a dolgozó az repülne ez fix vagy olyna lenne a légkör hogy magától menne.

De a céggel mi lenne? Adott egy hamis fegyelmit. Kapna vmi kis bírságot? Vagy még azt se?

2016. febr. 25. 12:49
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy ötvenes fószer nyilván nem fog ugrálni, mert ez a korosztály nehezen talál állást. Már az is értelmetlen volt, hogy a nyilvánvalóan fontoskodó, hatalommániás főnök elé állt emberkedni, amikor tudta, hogy ő csak felelőst keres maga helyett, amiért nem halad a munka. Ha annyiban hagyja, elsikkad a dolog, amint visszajön az áram.
2016. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szóval hagynia kellett volna hogy hülyének baromnak állítsák be hogy ordítsanak vele olyanért amihez a világon semmi köze?


Ja egy részlet: a gondnok 50-es a főnök szarjani tán 25-26....

Apja lehetne. Már csak idősek miatti tiszteletből se kellett volna ordítani, nem?

2016. febr. 25. 13:17
 6/15 anonim ***** válasza:
A fegyelmi csak akkor lép életbe amennyiben aláírod,ha annyi esze volt hogy ezt megtette,akkor "elismerte" hogy ő okozta a kárt,ezután nem nagyon tud mit csinálni.
2016. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A fegyelmi akkor lép életbe ha aláírom? És szerinted ha ilyen helyen azt merte volna mondani hogy nem írom alá mi lett volna? Még egy feygelmi? Vagy helyből kirúgás?

Azért gondolkozzunk már! Ilyen előzmények után ott áll a fickó és közli: én ezt alá nem írom.

Hát sztem ott helyben repült volna.

2016. febr. 25. 13:29
 8/15 anonim ***** válasza:
Túl van tárgyalva a dolog, nem lehet abban a hiszemben élni, ahogyan esetleg régen ment az ilyesmi. Ha valakinek fontos az állása, akkor egy ilyen helyzetben rögtön biztosítani kell a főnököt, hogy rajta van az ügyön, már telefonált a szolgáltatónak, a felelős felettesének, a Józsinak aki kifordította a kábelt, és nemsokára visszajön az áram és a net. Hányszor volt nálunk is az, hogy a szolgáltató miatt nem volt net, de mégsem mondtam soha azt, hogy nem az én hibám és engem hagyjanak, hanem biztosítottam a vezetést arról, hogy én személyesen intézem a dolgot és hamarosan megoldódik a probléma. A főnököt nem érdekli az hogy mit nem lehet tenni, csak azt hogy mit lehet. Ez van. A beosztottnak kb ennyi lehetősége van, majd húzhatja az időt amíg megoldódik az ügy. Nekem sem volt lehetőségem a szolgáltató netét javítani, helyette lyukat beszéltem a főnök hasába arról, amit a szolgáltató mondott (vagyis ami mesét kitaláltam, mert az illető műszakilag zokni volt).
2016. febr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 acelsziv ***** válasza:

te mi a francot hőzöngesz? Veled történt? Nem

Te voltál a hülye, hogy aláírtad? Nem, de te is lehettél volna, mert a leírtak alapján te sem vagy sem bátrabb sem eszesebb.

A gondnok ott b a s z t a el, hogy egy lezárt témát még elkezdett feszegetni, meg a nyálát verni.

Te meg törődj a magad dolgával.

2016. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Aki főnök létére ennyi belátóképességgel rendelkezik, egyszerűen nem való oda. Ennyi.
2016. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!