Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Senkinek érzem magam a többiek...

Senkinek érzem magam a többiek között, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig is voltak életem során problémáim az önbizalmammal, de amióta bekerültem az új munkahelyemre úgy érzem, hogy senki vagyok. Az összes kollégám nem csak a szakmájában jó, hanem még pluszban van valami hobbijuk, amikben szintén kiválóak. Emellett nagyszerűen kommunikálnak, válogatott kifejezésekkel, szórakoztatóan. Láthatóan mindenki jól érzi magát. Nem is értem, hogyhogy engem vettek fel erre a helyre. Annyira ráparáztam erre az egészre, hogyha beszélgetni próbálok összeakad a nyelvem...a főnök előtt kifejezetten olyan zavarban vagyok, hogy itthon újra és újra lezongorázom magamban, hogy viselkedhettem ennyire gyökér módon (pedig nem jön be meg ilyenek, csak egyszerűen az van az agyamban, hogy huu jaj most a főnökkel kell beszélnem). Olyan egyszerű dolgoknál is hülyeségeket csinálok, ami más munkahelyen már a kisujjamban volt. Mi a fene van velem??? Hagyjam ott? Rettegek, hogy fogyatékosnak tartanak. Más munkahelyeken kifejezetten szerették a személyiségemet, itt meg sem merem mutatni.
2020. dec. 23. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, legyél lazább. A közeg fel fog húzni magához! Csak engedd be a változást, és ne akarj görcsösen megfelelni.
2020. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A közhiedelemmel ellentétben az emberek a napjuk 95+ %-ban nem másokkal, hanem saját magukkal/saját dolgukkal vannak elfoglalva, hidd el nekem, hogy nem mindenkinek Te jársz a fejében folyamatosan, sőt, még ha beszélsz is valakivel, miután végeztetek 5perc múlva már teljesen máshol fognak járni gondolatban, ennélfogva fölösleges ennyire ráparázni mindenre. Megértem az érzést, én is átéltem nap,mint nap, csak én a másik oldalon, vezetőként. A beosztásom miatt fontos számomra, hogy mit gondolnak rólam a kollégáim és általában a környezetem, de igyekszem lehetőleg nem sokat gondolni erre és inkább a dolgomat végzem. Az emberek nagyrésze hasonlóan van ezzel, mindenki küzd valamekora önbizalom hiánnyal, önértékelési zavarokkal, azok is akik pont ennek ellenkezőjét sugározzák, de törekedni kell arra, hogy ne gondolj túl sokat erre és inkább a feladataidra koncentrálj. Fogd fel úgy, hogy "lelkes kezdő" vagy és bekerültél egy csapatba akiktől rengeteget tanulhatsz szakmailag és emberileg is, igyekezz ennek megfelelően beszélgetni velük. Az emberek szeretik megosztani a tapasztalataikat, különösen, ha elég kompetensek és rátalálnak egy érdeklődő, "formálható" ifjú titánra. Sok sikert! 😉
2020. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló alatt az 1. hozzászólót értettem.
2020. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Ezért nem kell más emberek dolgaiba ütni az orrodat. Normális esetben nem is tudnád, kinek milyen hobbija van, meg hasonlókat. Magadnak csinálod a felesleges stresszt azzal, hogy gyűjtögeted az infókat, majd magaddal hasonlítod össze.
2020. dec. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Ne hasonlítgsd magad a többiekhez, mert ez csak szomorúságot szül. Mindig találni fogsz valakit, aki jobb nálad valamiben, ez csak szimplán a világ rendje. Tanuld meg leszarni őket, én csak akkor szoktam hasonlítgatni, ha utána le is előzöm a másikat abban a dologban. Egészséges versengés, de nem több.
2020. dec. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat azoknak, akik építő jelleggel írtak. Egyébként nem ütöttem én az orromat semmibe, hanem maguktól mesélnek ennyi mindent. Én szinte alig szólaltam meg, de pl. ebédlőben csak illik valamennyit beszélgetni és ez volt a téma.

Nagyon igyekszem, szorítsatok értem légyszi.

2020. dec. 24. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!